presa de faguri din silicon

Creat de marian sima, Martie 02, 2011, 02:47:38 PM

« precedentul - următorul »

marian sima

Ma sa nu devin dependent si sa trec la terapie intensiva. =)) =)) =))

pharaonu75

De ieri sunt fericitul posesor al unei prese din silicon, marca Marian Sima!
Si pentru ca nu puteam sa stau linistit, am pus-o la treaba! Am obtinut faguri de 110 grame, adica 9 bucati/kg. O fi bine, o fi rau... :D

Primul fagure obtinut se vede mai jos!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Combinatul Apicol, Apisrom sau Etta vor trebui sa se teama, pentru ca intru puternic pe piata! =)) :rotfl: =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: pharaonu75 din Martie 02, 2013, 08:14:57 AM
Combinatul Apicol, Apisrom sau Etta vor trebui sa se teama, pentru ca intru puternic pe piata! =)) :rotfl: =))
Se prea poate sa dea faliment...de ieri si eu mi-am achizitionato presa de la Dl Marian SIMA, i-i multumesc pe aceasta cale, eu o sa renunt la una din presele de aluminiu....Va doresc sa aveti spor la facut foi si de abia astept sa o testez si eu....Cu bine !!! :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

stefanescu

Pharaoane fieti frica. Da cu crucea peste tine la Braila Dan Rascanu.  :nudie:
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

pharaonu75

Pai ce sa mai caute Dan Rascanu la Braila? Tot Sud-Estul Romaniei va cumpara faguri doar de la mine! Daca vine aici, FALIMENT scrie pe el!  =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

balasbebe

Eventual un pret daca se poate, eventual pe MP.

pharaonu75

Ieftin, foarte ieftin!
Mai mult costa transportul pana in Salaj! :D :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

balasbebe

Pai este asa de mare ca trebuie camion?
Daca este vorb de camion il angajez pe Orban stefan.
Serios, daca vinde astept un mesaj.

pharaonu75

Pretul pentru o astfel de presa l-a spus chiar Marian, pe undeva prin postarile sale pe acest topic. 250 lei, plus transportul!
Eu am glumit in postarea mea anterioara, pe mine m-a costat transportul 43 de lei!

Nu stiu daca Marian vinde astfel de prese sau daca a facut doar cateva... stiu insa ca este foarte ocupat cu alte activitati.
Pentru mai multe informatii contactati-l pe PM!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

balasbebe

Am luat acum paginile din urma si am gasit si pretul.
Multumesc frumos pentru informatie.
Pai daca este vorba de Marian, am un as in maneca si o sa-l folosesc.

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: balasbebe din Martie 02, 2013, 08:05:39 PM
Am luat acum paginile din urma si am gasit si pretul.
Multumesc frumos pentru informatie.
Pai daca este vorba de Marian, am un as in maneca si o sa-l folosesc.
Folositi-l fara dubiii. toata increderea !!!
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

stefeug

si la mine tot 43 ron (42,40 dar rotunjit de curier) a fost transportul .. si 250 presa!
sa ne traiasca!
cred ca acum ar trebui discutat despre tehnicile de obtinere a foitelor.

marian sima

Salutari,pretul presei este 250 ron insa nu stiu de ce transportul a costat atit ,la mine pe bon scrie 23,81.Posta este mai ieftina (pe jumatate)insa in ziua cind am pus presele era aglomeratie mare si functionarele de acolo cumparau ciorapi de la o vinzatoare ambulanta si nu aveau nici o treaba cu cei care vroiau sa puna ceva la posta.
Pentru cine mai doreste prese si a facut comanda acum le va primi la mijlocul saptamini viitoare,pe alte forumuri si pe alte anunturi pretul va fi mai mare cu 50 de ron .
Tot saptamina viitoare am sa trimet o presa pentru a fi atribuita unui tinar apicultor de pe acest forum sau a fi oferita premiu in urma unui concurs.
Las la atitudinea celor care au in grija forumul organizarea acestui concurs.
Va salut si toate cele bune. :hi:


pharaonu75

Mariane, donatia ta pentru un tanar apicultor este binevenita! Deja avem in plan acordarea de astfel de "ajutoare" pentru apicultorii incepatori, fiind asigurate si o parte din materialele ce vor fi daruite!

Si uite cum m-ai facut sa "dau din casa"! Sa ai multa sanatate si putere de munca!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube