Am depus proiectul ptr. 112 in iulie 2011

Creat de laurentiu.tirca, Septembrie 17, 2011, 01:32:05 PM

« precedentul - următorul »

laurentiu.tirca


Salut. Am depus proiectul pentru masura 112 in iulie 2011...proiectul a fost declarat conform de catre cei de la Directia Agricola, dar pana acum nu am primit nici o vizita pe teren. Am 140 de familii de albine si 1400 mp luat in arenda ptr. vatra a stupilor. Cam ce ar mai trebui sa fac pentru a afla raspunsul daca sunt eligibil sau nu....mentionez ca sunt si inscris in asociatie si as avea ceva sanse cred. Proiecte depuse conforme sunt 4083 iar valoarea lor este de 83.5 milioane euro banii alocati pe sesiunea din iulie fiind 50 milioane....sunt putin cam speriat. Oricum daca nu ma incadrez acum as vrea sa mai depun si in noiembrie, dar imi este ca nu primesc raspunsul pana atunci. Va tin la curent !


Laurentiu Tirca  0729728400 

http://laurentiutirca.sunphoto.ro

Yahoo Messeneger: laurentiu.tirca
Skype:                     laurentiu.tirca
Gmail:                      laurentiu.tirca
Googletalk:              laurentiu.tirca
Facebook:                laurentiu.tirca

ioanardelean55


Mai asteapta putin au inceput sa iasa pe teren .Proiecte sint multe si e mult de lucru ,,RABDARE" %%-

madnes_marius

Si eu am depus pentru 141, au venit si mi-au facut poze si de atunci nu am mai primit nici o veste. A trecut aproate 1 luna de atunci.
Nu stiu carei treaba , oare sa ma duc sa intreb la iei.
Sunt in dubiu fiindca unui prieten i-au facut vizita cu 2 zile dupa mine(miercuri) si urmatoarea sapt luni il chemase sa semneze contractu de finantare.

Kov iulian

Eu am depus dosarul in aprilie-mai 2010 , au venit au fotografiat stupina , iar raspunsul l-am primit spre sfirsitul lui Octombrie .

serban-cristi

O sa te anunte telefonic cu o zi inainte pt foto,poate iti lasa o hartie cu completari la dosar ce trebuie rezolvate , dupa aceea cauta pe net eligibilitatea proiectului.(TOTUL CAM 5 luni) :hi:

ami

Salut. Am depus proiectul pentru masura 112 in iulie 2011...proiectul a fost declarat conform de catre cei de la Directia Agricola, dar pana acum nu am primit nici o vizita pe teren. Am 140 de familii de albine si 1400 mp luat in arenda ptr. vatra a stupilor. Cam ce ar mai trebui sa fac pentru a afla raspunsul daca sunt eligibil sau nu....mentionez ca sunt si inscris in asociatie si as avea ceva sanse cred. Proiecte depuse conforme sunt 4083 iar valoarea lor este de 83.5 milioane euro banii alocati pe sesiunea din iulie fiind 50 milioane....sunt putin cam speriat. Oricum daca nu ma incadrez acum as vrea sa mai depun si in noiembrie, dar imi este ca nu primesc raspunsul pana atunci. Va tin la curent !

Raspuns: Proiectul este declarat conform de OJPDRP nici de cum de DADR. Ca sa primiti punctaj la criteriul de selectie ca fiind membru intr-o forma asociativa trebuie sa fiti membru de fapt intr-un grup de producator sau cooperativa agricla sau societate agricola. Asa cum s-a precizat si in alte raspunsuri acest proces de verificare este de durata, din cand in cand puteti verifica pe www.apdrp.ro. De altfel toti solicitantii vor fi instiintati in scris printr-o notificare.