Accesarea masurii 112

Creat de valy_cot, Octombrie 16, 2009, 06:22:24 PM

« precedentul - următorul »

valy_cot

Cei care sunt interesati pentru accesarea masurii 112 le pot face proiectul contra cost . Tot odata sunt si apicultor si am accesat si eu aceasta masura si stiu obstacolele de care m-am lovit
Tel 0766615731

tedy2007

sunt interesat.la ce pret se face un proiect? si cum se poate documeta "timpul petrecut in stupina" care urmeaza sa-mi revina?avand in vedere ca sunt angajat.

valy_cot

Citat din: tedy2007sunt interesat.la ce pret se face un proiect? si cum se poate documeta "timpul petrecut in stupina" care urmeaza sa-mi revina?avand in vedere ca sunt angajat.
Ti-am trimis mesaj pe privat
Tel 0766615731

valy_cot

pretul este de 1000ron cu plata la conformitate
Tel 0766615731

balanescuadrian

s-au afisat rezultatele ptr cei care au accesat asta vara!

http://www.apdrp.ro/

sunt 2 liste : admisi si respinsi!

bafta tuturor!


laurentiu.tirca

salut, terenul pentru vatra stupilor trebuie sa fie intravilan?
Laurentiu Tirca  0729728400 

http://laurentiutirca.sunphoto.ro

Yahoo Messeneger: laurentiu.tirca
Skype:                     laurentiu.tirca
Gmail:                      laurentiu.tirca
Googletalk:              laurentiu.tirca
Facebook:                laurentiu.tirca

D006


laurentiu.tirca

nashpa.....o rezolv eu.....luni ma duc la directia agricola sa ma documentez si am sa las un post cu detalii aici
Laurentiu Tirca  0729728400 

http://laurentiutirca.sunphoto.ro

Yahoo Messeneger: laurentiu.tirca
Skype:                     laurentiu.tirca
Gmail:                      laurentiu.tirca
Googletalk:              laurentiu.tirca
Facebook:                laurentiu.tirca

albinasebes

am si eu o intrebare
e problema daca am stupii pe doua vetre in aceasi localitate?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

valy_cot

Nu este nici o problema. Poti sai ai in x locatii .
Tel 0766615731

PACO

are cineva idee cat la suta trebuie sa cuprinda planul de afaceri din suma totala?

hadrian

Va salut. Am si eu doua intrebari ..(daca sa lovit cineva de asa ceva i as multumi din suflet pt eventualele raspunsuri):
A. Camionul apicol este parcat pe un teren din fata casei mele dar care este altul decat cel care o sa figureze in planul de afaceri..
    Terenul care figureaza in plan este la aprox 250-300m distanta de acesta pe care se afla camionul. Este sau nu problema ..?
   Daca da prefer sa l mut, daca nu as prefera iernarea pe pozitia actuala pe motiv ca este fix in ochii mei si doi nu stiu cat de bine o fi se le mut pe timpul
   asta racoros..
B. La pregatirea pt iernare am pierdut ceva roi ( care bineinteles erau declarate fam de albine) pt ca am efctuat ceva unificari, iar cativa pur si simplu
sant prea slabi si nu cred ca or sa supravietuiasca.. Eu am declarati 120 ( existau in momentul declaratiei) dar acum cred ca mai sunt in jur de 105. O fi problema mare
pt ,,baietii '' care fac vizita pe teren? ( la primavara fac altii in mod sigur si cu siguranta o sa depasesc cifra de 120 dar ma tem ca ei nu or sa inteleaga acest aspect             pe care un apicultor banuiesc ca il intelege perfect.

danut

Cate familii de albine sunt necesare ptr. a accesa aceasta masura? :hi:

hadrian