Emil Borgovan nascut in Lesu B-N in 1956

Creat de milu56, Octombrie 27, 2009, 12:09:27 AM

« precedentul - următorul »

milu56

In aceasta comuna am invatat apicultura,abia am inceput sa ies afara printre stupi eram copil si i-mi amintesc ca ma intepat o albina si nu am vazut cu ochi 3 zile.
La varsta de 14 ani am inceput sa confectionez cutii pentru stupi,tot la aceasta varsta am fost la primul pastoral de salcam la Valea lui Mihai am 2 copii in Bistrita la scoala Germana,acum ma ocup tot cu apicultura in sudul Spaniei,la marea mediterana unde detin 600 fam.de albine.

catel

bafta in continuare sicand veniti pe acasa aduceti ceva de vandut sau la schimb. curiozitatea omeneasca nu are limite.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

milu56

Citat din: catelbafta in continuare sicand veniti pe acasa aduceti ceva de vandut sau la schimb. curiozitatea omeneasca nu are limite.
Multumesc,ar fi posibil sa vin intrun concediu in primavara.

milu56

Vreau sa demonstrez ca se poate traii din apicultura si foarte bine.

D006

E chiar extrem de profitabil.

sfantul spiridon

daca tot sunteti in spania si sper sa va doriti a va reintoarce in tara poate identificati si cateva plante melifere si arbusti meliferi care sa se preteze la noi...in rest sa auzim de bine si "cat in miere"
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Sigur,dar asa incet ca abia descopar cate unul,esti simpatic,sa ai sanatate.

milu56

Ieri a fost o zi calda am fost la mare :

D006

Citat din: milu56Ieri a fost o zi calda am fost la mare :
Glumesti .....
Ala esti tu?

milu56

Am facut o poza cu telefonul,mi sa parut interesant acest copil sa intre in apa in acest timp.

dedu

Ce fain,daca locuiam langa mediterana toata ziua cred ca faceam baie :smile:
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

milu56

Intradevar,dar fiecare loc are ceve fain.

D006

Citat din: dedu
toata ziua cred ca faceam baie :smile:
Adica rar ai ocazia sa faci o baie??  :hi:

milu56

Aici daca nu ar fi marea sa te speli numai cand ploua nu ai avea de te spalat des.

D006

Citat din: milu56Vreau sa demonstrez ca se poate traii din apicultura si foarte bine.
bullschit :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: