Târg apicol Apiardeal - Sighişoara, Ediţia II, 26-27 octombrie 2013

Creat de romikele, Septembrie 22, 2013, 03:09:56 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Mi-am dorit din tot sufletul sa ajung la Sighisoara, dar din pacate nu s-a putut, dar la Buzau voi fi cu siguranta Din ceea ce postati imi dau seama ca a fost o reusita. Felicitari d-le Stefan pt tot ce ati facut acolo.  De trei ori... :bravo: :bravo: :bravo: Stima si respect!!!

Kov iulian

Citat din: sandupop din Octombrie 28, 2013, 09:55:30 PM
Esti bine venit Cristi,... nu se poate povesti atmosfera de la Sighisoara, pacat ca s-a terminat... =D> =D> :yes:... poate anul acesta pe 8 noiembrie la Buzau ( unde as vrea sa particip) sau la primavara la Blaj, tot reusim sa ne vedem..

Cum vi sa parut Albinuta, am vazut din poze ca ati intalnit-o fata in fata? :D :D

gelu

....felicitari tuturor, sper ca in primavara viitoare sa.mi organizez concediul functie de calendarul targurilor apicole si sa ma infiintez si eu....macar ca privitor.... :bravo: :bravo: :bravo: :hi:

cristi ciuc

Mulțumesc de invitație Sandu, sunt convins că a fost frumos.
Apicultura este o meserie frumoasă practicată de oameni de suflet.
Iar dacă tu te duci de la polul frigului Toplița la celălalt pol al frigului Întorsura Buzăului, înseamnă că atmosfera creată de apicultori te încălzește.
Numai bine! :hi:

Kiwi Bee


orbanstefan64

Citat din: uve din Octombrie 28, 2013, 09:11:13 PM
Targul a fost o reusita .Nu datorita dimensiunii incasarilor ci datorita dimensiunii umane . Pentru doua zile , ORBAN STEFAN a fost autoguvernatorul provinciei Sigma Sighisoara, Raionul Apiardeal. A fost ca un vornic la nunta, mereu in mijlocul poporului,mereu atent la ce se intampla, sprijinit de sotie si fiica (si ele merita felicitate din toata inima). Ne-a cantat si ungureste, s-a facut frate si cu Dan Puisoru,ne-a adus si dansatori si cantareti pentru ca totul sa fie perfect. A fost o lectie de armonie .O lectie pe care trebuie sa o invete toti :putem trai in armonie cu ungurii , cu moldovenii, oltenii,muntenii , banatenii, tatarii si alti traitori ai acestor meleaguri . Felicitari si celor care au trecut muntii pentru a fi partasi la acest eveniment !!!
Bravo STEFANE ! =D> :bravo:

intr adevar aici ai atins un punc de punct.... om fain ce esti te salut multumim pt tot
sa auzim numa de bine Doamne ajuta!!!!!

romikele

Să mai urcăm niște poze!


romikele

și...

romikele

și...

ciucur

Salutari!

Eu am bifat anul acesta 3 targuri: Faget, Blaj si Sighisoara. La Faget am fost mai mult in recunoastere si am avut onoarea sa il cunosc pe domnul Bociu (skypi). La Blaj am intalnit cativa colegi si am fost impresionat de dimensiunea targului. La Sighisoara m-am simtit insa cel mai bine deoarece am participat si la party unde am cunoscut si mai multi colegi.
Ii salut pe toti (se stiu ei) si recomand celor incepatori sa indrazneasca la urmatoarele targuri. Chiar merita !
Felicitari pentru Stefan si pentru familie ca s-au dedicat total. BeeLover si tu meriti felicitari pentru ca ai facut foarte multe fara ca asta sa fie vizibil marii majoritati.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

pharaonu75

Citat din: ciucur din Octombrie 30, 2013, 06:54:55 PM
... BeeLover si tu meriti felicitari pentru ca ai facut foarte multe fara ca asta sa fie vizibil marii majoritati.

Pe el l-au "felicitat" altii... i-au furat nucleu pe care il castigase la tombola! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bee_lover

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 30, 2013, 07:01:57 PM
Pe el l-au "felicitat" altii... i-au furat nucleu pe care il castigase la tombola! :D

Si asta din cauza ca nu ti-am facut cinste  =))

alex_sa


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

#164
ANUNT IMPORTANT !!!!!
duminica 3 noiembrie  TVR 1 Viata satului va transmite un reportaj cu tirgul apicol .

:hi: :hi: :hi: