dispozitiv de gaurit rame si introdus capse

Creat de uve, Februarie 22, 2013, 05:49:59 PM

« precedentul - următorul »

Vyktor


uve

Citat din: Vyktor din Februarie 25, 2014, 06:47:50 AM
Veniti si la targul de la Bucuresti?
Da , o sa vin la targul de la Bucuresti, stand 78 . Va astept la un pahar de vorba si un pahar de...unguent intern ! Sa dea Domnul sa ne vedem cu bine !
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

uve

Citat din: justy din Februarie 12, 2014, 10:25:57 PM
cum arata aceasta piesa? puteti incarca o fotografie cu ea pentru cei care avem modele de anul trecut?
Peste canalele verticale cu latime de 2-2,5 mm am pus mai multe materiale si am facut incercari. Pana la urma cel mai bine se comporta placajul cu grosime 8 mm . Cum se procedeaza  : piesa de lemn cu canale se subtiaza cu 8 mm ;peste canale se prinde (cu 3 suruburi pt lemn H 4x18) o bucata de placaj cu dimensiuna de 20 x 265 mm . Se preseaza cu toate rolele .Se gaureste pe semne cu burghiu diametru 2 mm. Surplusul de material rezultat in urma perforarii va trece prin gaura si va cadea prin canalul vertical. Dupa largirea gaurilor se muta bucata de placaj in alta pozitie . Daca se face insarmare verticala se inlatura acea piesa de placaj si spatiul intre suruburile de retinere si piesa de presare creste cu 8 mm (sa poata intra in dispozitiv leatul superior ).La modelul cu distanta variabila intre axele de gaurire o sa vedeti la targuri solutia .
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

istodorescu vasile


uve

Citat din: istodorescu vasile din Februarie 28, 2014, 04:25:44 PM
la tirgul de la faget veniti?
La Timisoara si Faget o sa vin negresit . La Timisoara o sa fiu cel mai fericit expozant. O sa am doua asistente (proprii , personale si...crescute de mine). Acum urmeaza Clujul ...
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

uve

Varianta de dispozitiv cu distante reglabile intre axe a intrat in fabricatie de serie . Mai multe detalii pe forumul de vanzari .
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

gaby

capsele se gasesc la magezinele de profil apicol de pe internet si nu numai le m-ai puteti gasi si la mag.apicolemai mari
iar capsele se folosesc pt a impiedica sarma sa taie lemnul atunci cand este intinsa si la centrifugare
numai bine

uve

Multumesc lui APIVASMOB pentru sugestia primita telefonic astazi : in gaurile de la policarbonat care s-au uzat sau marit in dimensiune , sa "plantez "cate o capsa de diametru 3 mm , identica cu cele ce se introduc in rame . :thanks: :thanks: Am testat si functioneaza . Sper sa vina in capitala Unirii sau daca nu , la Sighisoara in toamna !  =D>
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

apivasmob

Nu ai pentru ce .De castigat au cei ce folosesc acest dispozitiv.
Sanatate tuturor apicultorilor

Cubby

Azi am primit si eu dispozitivul de gaurit rame. Abia astept sa il pun la treaba.
Un lucru nu stiu la ce foloseste (din piesele de rezerva): imbusul mare. La ce o folosi???

Multumesc frumos!
Petre Buţoi

SPYKAL

Citat din: Cubby din Septembrie 11, 2014, 04:00:58 PM
Azi am primit si eu dispozitivul de gaurit rame. Abia astept sa il pun la treaba.
Un lucru nu stiu la ce foloseste (din piesele de rezerva): imbusul mare. La ce o folosi???
Multumesc frumos!
Petre Buţoi
Desfaci suruburile de la manere, dar tare bine ar fi sa nu ai nevoie de el niciodata!!!

Cubby

Citat din: SPYKAL din Septembrie 11, 2014, 07:21:36 PM
Citat din: Cubby din Septembrie 11, 2014, 04:00:58 PM
Azi am primit si eu dispozitivul de gaurit rame. Abia astept sa il pun la treaba.
Un lucru nu stiu la ce foloseste (din piesele de rezerva): imbusul mare. La ce o folosi???
Multumesc frumos!
Petre Buţoi
Desfaci suruburile de la manere, dar tare bine ar fi sa nu ai nevoie de el niciodata!!!
Bine,
multumesc!

silvius

Domnule Uve un fel de buy back se poate face cu dispozitivele dumneavoastra?
As vrea sa inlocuiesc dispozitivul vechi cu unul nou ....
http://www.youtube.com/channel/UCR3DP1eqZG_3QABNhd6pz_g"  - Poti vizita si canalul meu YouTube :)

uve

Citat din: silvius din Octombrie 10, 2014, 09:54:16 AM
Domnule Uve un fel de buy back se poate face cu dispozitivele dumneavoastra?
As vrea sa inlocuiesc dispozitivul vechi cu unul nou ....
Varianta actuala a dispozitivului nu mai prea seamana cu cea initiala. M-am straduit in permanenta sa imbunatatesc parametrii de functionare si fiabilitatea.Sugestiile venite din partea utilizatorilor mi-au fost de mare ajutor (cel mai bun proiectant este clientul ) Din respect pentru apicultori (si mai putin pentru cei care-l copiaza doar) o sa pun un filmulet cu varianta actuala , cu distante reglabile intre gauri .cu ultimele modificari . Studiez varianta de a livra posesorilor primei variante, un kit care sa le permita actualizarea performantelor , cu costuri minime .
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

pharaonu75

Desi am fost printre primii cumparatori, daca nu chiar primul, eu sunt foarte multumit de dispozitiv.
Este drept, nu am vazut la lucru varianta imbunatatita, dar o voi vedea la targ la Sighisoara.
Dispozitivul, chiar daca este model vechi, este extraordinar si are un randament ridicat.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube