Evodia

Creat de dragos2006, Iunie 06, 2009, 08:02:48 PM

« precedentul - următorul »

mihaipop_55

pe timpul iernii o sa-i protejez construind un solar peste ei acoperit cu folie.sper sa nu dau gres.
cred ca au crescut asa de inalti pentru ca i-am copilt (nu stiu daca termenul se potriveste aici ,l-am imprumutat de la rosii) si crescand oarecum fortati ,lemnul imi pare destul de firav incat spre varf daca l-as strange intre degete acesta s-ar sfarama in plus imi lasa impresia ca ar fi gol pe dinauntru.

milu56

Poata ar fi indicat taierea varfurilor.

D006

Ar fi o mare greseala

milu56

Am spus doar o parere.

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

la mine este primul an in care pun evodia are cam 2 metri inaltime si a trebuit sa o ud in fiecare saptamana . Cand am cumparat-o am inteles ca acesta este al treilea an si ca trebuie sa o mai protejez inca doi ani de inghet.

D006

pentru primul an la mine eu zic ca arata bine.

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Bine ca mi-ati adus aminte !! trebuie sa-i protejez de iepuri mai ales ca i-am plantat langa padure .

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Puietii i-am cumparat cand am fost la targul de la Blaj de la o firma din Ungaria cu 10 lei bucata.

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

mihaipop_55

puietii de evodia plantati de mine in primavara au acum varsta de 2 ani si inaltimea unora de 2m. ma intreb daca pot sa-i plantez in camp fara protectie sau mai trebuie protejati in aceasta iarna.astept parerile dvs.incerc si poze dar nu reusesc din cauza internetului.

D006

Eu in aceasta iarna ii voi proteja de ger imbracandu-i in coceni de porumb.
    Daca ungurii vand mai ieftin decat romanii ce sa fac ? din patriotism sa las oltenii sa ma faca la buzunar ?

mihaipop_55

imbracandu-i in coceni de porumb,oare nu este pericol sa-i roada soarecii,stiind ca acestia isi cauta adapost in asemenea locuri ? si puietii mei sunt din ungaria,asta este economia de piata.