Adrian Flavius

Creat de flavius, Iulie 27, 2010, 09:02:57 PM

« precedentul - următorul »

flavius

no, zi-mi si mie ce e cu kaogumi asta...ca nu prea am vazut pe la magazinele de pe aici asa ceva... :D :D
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

stefanescu

Flavius vezi ma ca toate magazinele de apicultura au kaogumi. Da vezi sa ii ceri cu gif pe stanga ca esi incepator.... Daca nu are sa ii ceri cu miscametru pe dreapta (toate astea trebuia sa ti le specifice Fanica. Mare rusine... din parte lui) :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

flavius

aaaaaaaaaaaaaaa....daaaaaa.... este multe gume din astea prin magazine...am plecat sa iau un bax... :D :D :D
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

eu vreu numa de 1 leu sa gust =)) =)) =))

orbanstefan64

Citat din: stefanescu din August 09, 2011, 02:33:30 PM
Flavius vezi ma ca toate magazinele de apicultura au kaogumi. Da vezi sa ii ceri cu gif pe stanga ca esi incepator.... Daca nu are sa ii ceri cu miscametru pe dreapta (toate astea trebuia sa ti le specifice Fanica. Mare rusine... din parte lui) :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
da mai sint si ciricele  is f bune calitate nemteasca nu au concurenta pe piata europeana :nod: :nod: :nod:

Alutus

#560
Citat din: flavius din Aprilie 11, 2011, 09:43:54 AM
Ca cu un indexed pin (nu-mi dau seama cum as putea traduce chestia asta...),
Stift de indexare, tampon de limitare, opritor. Sudura pentru inadire si prelungire a axului inseamna accident 100%.  Nu am inteles bine. Panzele sunt montate direct pe axul motorului ?
Sa nu uiti Darie!

flavius

Hai ca nu am mai intrat de-un car de vreme pe aici...deh, multe treburi, timp putin...printre altele, un ghindoc de fetita minunata, care ne ocupa ABSOLUT tot timpul... :lol:

Pe rand: Alutus: da, discurile se pun direct pe ax...care este filetat...nu m-am gandit niciodata sa prelungesc axul prin sudura, ci sa-l schimb cu totul...deocamdata totul ramane asa cum este acum...in ceea ce priveste sculele, deocamdata rindeaua de grosime e la "nenea doctoru", ca i s-a cam dus niste circuite prin rotor...total deviz: 300 lei...wow...

Doi la mana: am reusit sa bag la iernare 10 stupi, o sa dau sama despre ei intr-o postare viitoare, dupa ce iau la mana caietul de stupina (deja nu mai tin minte totul pe dinafara...); sa-mi traiasca, si sa dea Al-de-Sus sa ies tot cu atatia...

O sa intru mai des...hai pa!
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

Alutus

Cand voi avea timp si aparatul de fotografiat voi arata o masinuta in executie proprie. Sa-ti traiasca toti ai familiei.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Citat din: flavius din Noiembrie 08, 2011, 03:35:11 PM
...O sa intru mai des...hai pa!

Sa-ti traiasca printesa!
Ti-am cam dus dorul!
:hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

HIHIHIHI....deci asa, mi-ati dus dorul, ai? :lol:

Multam fain de urari, sa ne traiasca tuturor cei dragi, si sa fie sanatosi...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

bee_lover


flavius

Multumesc inca o data pentru urari...si ca sa vedeti cu ce printesa se mandreste tata, luati d-aci...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

tassevasi

 Sa-ti traiasca PRINTESA !
  Pai numai cu tine seamana ....mami o sa fie tare suparata .
  Numai bine .

orbanstefan64

printesa de printesa sa creasca mare in snatate alaturi de cei dragi!!!

stefan1

  Cu asa o frumusete se intelege de ce intrii pe forum din an in Paste. Sa creasca mare si sa va bucurati de ea!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)