Adrian Flavius

Creat de flavius, Iulie 27, 2010, 09:02:57 PM

« precedentul - următorul »

flavius

Bun atunci, pentru ca e cea mai ieftina varianta, si ziceti ca merge, probabil ca raman la tego...asta daca nu cumva castig la loto si ma duc la Iftimie sa-mi faca una numa' din aliaje usoare... :zzz: :zzz: :zzz:...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

sa te ajute dumneze dar atunci eu ramin cu remorca de la tine :rotfl: :rotfl: :rotfl: :hi:

flavius

s-a facut...imediat ce castig la loto, asa procedez...ideea este ca ar cam trebui sa mai si joc, din cand in cand, ca sa am sanse reale de castig... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

crombra

Citat din: flavius din Noiembrie 23, 2010, 10:42:09 AM
s-a facut...imediat ce castig la loto, asa procedez...ideea este ca ar cam trebui sa mai si joc, din cand in cand, ca sa am sanse reale de castig... :zzz: :zzz: :zzz:
Cica un om s-a rugat toata viata sa castige le Loto: Da Doamne sa castig la Loto, Da Doamne sa castig la Loto.
Pe la 80 de ani, Dumnezeu ii zice: Pai joaca odata ca mai disperat cu rugaciunile.  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

orbanstefan64

 :rotfl: :rotfl: :rotfl:te salut marius !

flavius

Pai de aia am si zis asa...nu se prea lipesc banii nemunciti de mine, sa stiti...da' si aia munciti parca-s sporiti mereu...are grija Al-de-Sus...

Pana la loto, probabil ca raman la varianta cu tego si teava patrata... pana la primavara, am tot timpul sa le cumpar "la oferta", cand oi prinde preturi bune...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

crombra

Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

flavius

Un salut....transcarpatic...danubiano-pontic, ceva de genul... :zzz: :zzz: :zzz:

PS: m-a gasit seful de la tehnic butonand pe aici, si i s-a sculat si lui...ca vrea stupi de vreo 2 ani, ca n-a gasit pe nimeni pana acum, ca nu stie, da' vrea, etc, etc...poate ma fac cu o comanda de lazi...sa vezi atunci ce repede cumpar puscociul ala cu aer conditionat...si bagam mare, ca vad ca pe sud nu prea se inghesuie nimeni la productie...

Faraoane, tie ce stupi iti trebuie? hai la baiatu, macar, daca tot ma apuc de facut lazi, dai si tu o bere, vii si dai si o mana de ajutor, si muncim impreuna...ce zici?

Ziceam ca in primavara mai fac 5-6 lazi...deja am crescut...numai pentru mine musai sa mai fac 12-14 cutii (pe 10 rame, m-am razgandit...), plus cate 2 caturi pentru tot ce o sa am atunci...+funduri + ce or sa mai vrea prietenii, rudele, cunostintele...wow...si iarasi wow...sa vezi ce comanda de rame ii dau lu' Lucianzaharia dupa Revelion... :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

crombra

Citat din: flavius din Noiembrie 21, 2010, 02:41:51 PM
Buey, nu stiu exact ce si cum s-a intamplat, doar ca s-a nimerit pereche...e bine asa? :zzz: :zzz:...Nea tasse, eu am 30, nevasta tot 30 de ani...eu mi-s nascut pe 1 Mai (muncitoresc), ea pe 14 aprilie...cand se supara pe mine, musai sa-i zic "tanti"... :zzz: :zzz: :zzz:...teoretic a ramas insarcinata in primele 2 saptamani din mai anul asta...

Andrei, leaganul e facut de anul trecut, "tine" 3 adulti la cel putin 80 kg fiecare (s-a testat practic...), asa ca doi puradei mici nici nu-s o problema...pentru la anul am alte planuri: loc de joaca cu groapa de nisip, piscinutza, tobogan de plastic, metereze, o punte suspendata, etc, etc...tot am loc in curte la tzara, asa ca o s-o fac, sa-i vad eu ca se joaca...aveti si poze atasate cu leaganul...
Imi place la nebunie gazonul tau. Super.   :nod: Ce tavaleala cu aia mici o sa faci pe el. Parca te si vad.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

flavius

#234
Daca-i sti tu cata munca a fost sa ajunga asa...numai cata "bataie" a vazut terenul inainte de a plata gazonul...aici trebuie sa-i multumesc soacrei mele, ea a fost cu sapa si cazmaua...era numai damburi-damburi...pana l-a nivelat cat de cat, ni se luase la toti...

Gazonul e ne-tuns in prima poza, si tuns (pe jumatate...) in poza 2...ma oprisem la o pauza de bere...era cam ars de soare, ca a doua poza e facuta prin august...ce nu se vede este ca plimbam masina aia de tuns cu o singura mana, ailalta fiind "agatzata" de gat, pansata...da' totul e bine cand se termina cu bine...

Sarut-mana de aprecieri, asa a si fost gandit, loc de joaca pentru puradei...dupa botez ii fac "tzarani", oricum, ca e un mediu muuuuult mai sanatos pentru a creste un copil...decat prafaria si poluarea din oras...

Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: flavius din Noiembrie 20, 2010, 08:33:48 PM
Deocamdata sa creasca...in burtica...dupa Anul Nou mai discutam si de plimbari...noi vrem cat mai tarziu, da' cica gemenii-s mai grabiti de felul lor...asa ca dupa Sfantul Ion, avem toate sansele...

Ca sa fie treaba treaba, sa va mai spun si ca-s pereche...si ca ei reprezinta a cincea generatie, in familia mea, pe linie paterna, in care exista cel putin o pereche de gemeni...

Nu-mi asum niciun merit personal, asa a fost sa fie...sanatosi sa fie, ca altceva nici nu mai conteaza...bucuria e dubla, va dati seama...

Oricum, apreciez umorul lu' Fane...ai dreptate, mare sef... :zzz: :zzz: :zzz:


ai grija ca bucuria dubla sa nu fie deajuns...


de multe ori.... al treilea e ascuns dupa cei vizibili
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

ai grija la remorca, la carligul de la protap (adica cel ce intra in nuca de remorcare de la fundul masinii)
du-te la rar si vezi ca acum se admit doar 2 tiputi de capete de tractor si carlige de remorcare conforme cu nu stiu ce norme ur
asa am patit si eu
m-am interesat
carligele tre sa fie omologate, inseriate, etc
la rar ai amanunte
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

flavius

Remorcuta mea e DEJA omologata, eu mai fac doar ITP-ul acum...la RAR numai identificarea...la primavara e in proiect schimbarea cuplajului cu un knott original...odata cu revizia generala... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Maine e programat ITP-ul...sa-mi tineti pumnii...va tin la curent cu evolutia situatiei...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Ma uit de aproape 2 ore la Rai da' buni, cu Morar, si-s prezente la talente, de mi s-au ridicat perii de pe maini in vreo doua randuri...numa' unu si unu...moroseni de-ai nostri, greci, rusi, aromani...lipseau numai tatarii, turcii si sarbii, sa fie Balcanu'-ntreg...da' atata incarcatura emotionala cuprinsa in muzica nu am mai incercat demult...

Imi pregatesc un CD pentru maine, la masina, plina cu prelucrari folclorice de la Phoenix si Pasarea Colibri...sa am ce asculta...cu fiori pe sira spinarii...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...