Turta Dulcofruct Hrana glucidica pentru albine

Creat de fitoconsult, Decembrie 15, 2013, 10:24:24 PM

« precedentul - următorul »

fitoconsult

Turta Dulcofruct
Hrana glucidica pentru albine
Substanta uscata 84 %

Ingrediente: Fructoza (min 40% - max 50 %)

                    Glucoza (min 22% - max 32 %)

                    Maltoza (min 10% - max 15 %)

                    Apa (min 24% - max 25 %)

Turta are 1 Kg
Pret Turta 6 ron

0722583953

stefan1

  Mai sa fie!
84% substanta uscata si minim 24% apa!!! Iata o turta cu depasire de plan; are un continut de minim108%!
Ma mir si ca la 24% apa si 40-50% fructoza, turta are consistenta sa nu curga printre rame.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

Domnule Stefan1, va rog insistent sa nu fiti carcotas, ca imediat vine colegul cu un certificat de calitate facut "pe genunchi", emis "de mine catre mine" (deci nu are cine sa-l conteste), ca sa ne dovedeasca faptul ca ceea ce supunem discutiei este de fapt REGINA turtelor glucidice.

P.S. Nu am nimic impotriva dulcofructului, fie sub forma lichida, fie sub forma de turte, insa nu suport aroganta nimanui, cum nu suport nici sa fim luati de prosti.
Turtele cu dulcofruct, asemeni altor turte, ne pot salva familiile de albine, insa prefer sa cumpar de la un producator/comerciant care nu incearca sa ma prosteasca in fata, sau macar tace si nu spune nimic in incercarea de a-mi baga pe gat un produs.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

PACO

Cel mai bine e sa mergi pe turte care si au demonstrat eficienta in timp si sunt facute de firme consacrate si nu pe turte care care sunt inca la nivel de experiment si nu au in spate nici un studiu.

Bistriteanul

Domnule fitoconsult, se poate sa puneti o fotografie cu eticheta produsului?
Sunt curios daca si pe eticheta ati inscriptionat aceleasi informatii eronate.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

relutu

Trebuie intrebat d-nu Puisoru,pentru ca si d-lui comercializeaza produsul.

bucovineanu

Oare cu cine o fi facut aritmetica in scoala primara, domnul de la fitoconsult?

romikele

Dragilor, n-ati invatat la scoala ca apa in stare solida isi mareste volumul?  :wink2:

... si daca e solida, e si uscata  :P

bio

Citat din: relutu din Decembrie 16, 2013, 10:37:26 AM
Trebuie intrebat d-nu Puisoru,pentru ca si d-lui comercializeaza produsul.

... ca o parere personala .

Nu cred ca este OK, ca un presedintede asociatie sa fie implicat direct in activitati comerciale .



D006

  De ce nu este OK ??? justificati !!!!  Mai ales ca respectiva functie nici macar nu este remunerata.

bio

Il consider un "cumul nedorit" de functii.

Orice ACA judetean are in spate un SRL..
Foarte multe din  noile asociatii au aparut datorita acestei combinatii neacceptate de multi apicultori.
Acum, se face cam aceeashi greseala.

romikele

Atat timp cat nu faci parte dintr-o astfel de asociatie, ar fi bine sa-ti dai cu parerea in fata oglinzii, nu intr-un spatiu public.
Presedintele asociatiei - si aici ma refer strict la asociatia pe care o reprezint!- nu traieste din banii asociatiei, nu beneficiaza practic de nici 1 leu, in schimb scoate din buzunar sume consistente pentru carburanti, protocol si altele pentru bunul mers al asociatiei pe care o reprezinta.
Ai face bine ca orice afirmatie sa o dublezi cu dovezi, altfel ele vor intra, ca multe din cele facute anterior, in zona penalului.
Absolut toata activitatea e monitorizata de membrii activi si orice derapaj ar fi amendat fara intarziere.
Cred ca nu gandesti inainte de a scrie, sau ti se dicteaza ineptiile postate!  :lol:


bucovineanu

Citat din: stefan1 din Decembrie 16, 2013, 01:05:05 AM
  Mai sa fie!
84% substanta uscata si minim 24% apa!!! Iata o turta cu depasire de plan; are un continut de minim108%!
......dar poate avea si 122%  :smile:

D006

Citat din: bio din Decembrie 16, 2013, 12:31:24 PM
Il consider un "cumul nedorit" de functii.

Orice ACA judetean are in spate un SRL..
Foarte multe din  noile asociatii au aparut datorita acestei combinatii neacceptate de multi apicultori.
Acum, se face cam aceeashi greseala.

GRESIT !!!! au aparut din cauza preturilor mari practicate de respectivele magazine si din cauza lipsei de transparenta a respectivei asociatii.  Daca respectivele magazine practicau preturi corecte iar asociatia dadea puterea apicultorilor din respectivele filiale si azi cu TOTII ERAM MEMBRI ACA !

  Acum sa-ti vand un pont , de unde nu stii tu ca membri de la Dan nu cumpara turta cu discount ?   :nono:

PS: Ma , voi astia care va credeti smecheri ati vrea ca la asociatie sa fie presedinte  un sclav care sa va stea la dispozitie non-stop iar cel putin odata pe an sa va verse in curte o roaba cu bani  Voi sa fiti smecherii iar restul prosti . Asta e mentalitate obosita !!

rusu marius mircea

d-lor apicultori as vrea sa stiu daca ati folosit aceasta turta si daca este consumata de albine? eu prin noiembrie am pus la cativa roi la care am considerat ca nu au hrana suficienta pentru iernare, iar la un control dupa aproximativ o saptamana am constatat ca nu s-au atins de ea.pot  sa ma bazez pe ea sau nu?
va multumesc.
marius