Florin Staicu

Creat de Florin94, Decembrie 10, 2014, 02:21:20 PM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Da ceva rapita asta? ca la mine in zona pana acuma 1-2 ani a fost tot mare, de atunci nu prea mai creste asa de mare.
Acuma e cam 3sferturi din cea din imagine, sper ca ploile astea au mai revigorato.

Florin94

Da este foarte buna,secreta nectar si nu a fost  nici stropita . Eu cred ca o sa mai creasca cel putin 20-30 de cm

Eugen B

Fain. Zona aia de la tine e buna. Ai sol dd calitate

dan sebastian

Cum merge rapița ? Au urcat-o in caturi ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Florin94

#49
Timid au inceput ...am dat si rame multe in cuib  si in cat la fel. Am inceput cu foite aproape la toti pentru ca nu am caturi construite ...oricum anu asta ma ajuta rapita foarte mult , si sper la urmatoarele culesuri sa fie si mai bine .La mine mugurele de la salcam are 1-2 cm , si rapita mai tine cel putin 8-10 zile , remea buna sa o am ca ....incep sa salte din ce in ce mai bine

Florin94

Dragilor spuneti'mi va rog cat estimati voi ca ar mai tine rapita asta ,aaaaa si o estimare la salcam

dan sebastian

Cum da salcâmul la tine !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Florin94

#52
Salcamul, doar ce au inceput sa apara primele flori , urmeaza in decursul saptamanii urmatoare sa infloreasca , sper sa fie bine , la rapita a fost super bine timpul si rapita foarte buna pacat ca nu am avut familii de rapita ,...dar a fost si la mine 5-6 kg media pe familie . Spun asta pentru ca familiile de rapita au avut si peste 15 kg , pacat ca nu am avut familiile necesare imi pare rau,nu stiu cand ma voi mai intalni cu asemenea situatii, dar sunt la inceput de drum  :hi:

Florin94

Aah` ...si am cladit 3-4 faguri pe familie

Florin94

Cateva poze...

RazvanTi

imi place ce vad!!!
bravo!!!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Florin94

alta serie

Florin94

aici au picat 2 si in finisor

bucovineanu

Nu sunt cam mici botcile? Sau poate nu aprecie eu corect.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.