Soarta acestui forum

Creat de Batrinul, Ianuarie 24, 2010, 10:02:44 AM

« precedentul - următorul »

Kiwi Bee

Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 30, 2013, 09:43:35 PM
Citat din: romikele din Decembrie 30, 2013, 02:48:09 PM
Din pacate soarta acestui forum va fi una total diferita de intentiile noastre.
In urma derapajului individului ce a semnat O`Laie, cu toate versiunile anterioare si ulterioare, care a crezut ca l-am banat, cand de fapt a fost actiunea altui coleg ce e rugat sa se justifice pentru actiunea unilaterala, ceea ce a dus la umplerea ambelor forumuri cu insulte la adresa mea, am decis ca de acum orice cont clona sau neidentificat la datele de profil sa fie sterse.
De aceea rog membrii cu bune intentii care inca nu au completat datele de identificare la Profil sa o faca neintarziat, deoarece dupa 01. ianuarie 2014 conturile incomplete vor fi sterse si IP-urile banate permanent.

Ii recomand de asemenea lui Astafoaie un control psihiatric de urgenta, deoarece chiar daca n-are leac, e bine sa afle cum se cheama stiintific boala de care sufera.
eu sint colegul care am facut ,,greseala ,, de al sterge pe o'Laie pai pina la urma ce am gresit am sters numa o'laie
Apiardeal este un forum liber dar uni il confunda cu canalul de  aurolaci .
:hi: :hi:

:bravo:

Stefane este iarna. Chiar te rog sa mai dai un pic cu lopata aia de zapada.  :nod:  :hi:

kamy

Citat din: romikele din Decembrie 30, 2013, 02:48:09 PM
Din pacate soarta acestui forum va fi una total diferita de intentiile noastre.
In urma derapajului individului ce a semnat O`Laie, cu toate versiunile anterioare si ulterioare, care a crezut ca l-am banat, cand de fapt a fost actiunea altui coleg ce e rugat sa se justifice pentru actiunea unilaterala, ceea ce a dus la umplerea ambelor forumuri cu insulte la adresa mea, am decis ca de acum orice cont clona sau neidentificat la datele de profil sa fie sterse.
De aceea rog membrii cu bune intentii care inca nu au completat datele de identificare la Profil sa o faca neintarziat, deoarece dupa 01. ianuarie 2014 conturile incomplete vor fi sterse si IP-urile banate permanent.

Ii recomand de asemenea lui Astafoaie un control psihiatric de urgenta, deoarece chiar daca n-are leac, e bine sa afle cum se cheama stiintific boala de care sufera.
Nu sant de acord cu completarea datelor personale,asa ca va rog sa incepeti cu mine stergerea,macar am sanse mari sa fiu primul!
Am afirmat si afirm din nou,in momentul cand sant pus sa aleg intre completarea datelor sau ,,cautarea magarului in ceata,, prefer sa devin cautator de urme!
La banca daca deschizi cont te spovedesti,actualizare in fiecare an,la primarie te spovedesti daca ai mai taiat o gaina sau ai vandut un purcel,la finante,la veterinars,nevasta,soacra,mai nou si copii iti cer note explicative!
Asa ca ,,opriti pamantul,cobor la prima,,!

vranceanul

Cand n-am nimic de ascuns, DA, sant de acord. Consider ca traim  intr-o tara civilizata (in curs de...) si trebuie sa n-e comportam ca atare. Rog moderatorii sa spuna datele minime care trebuiesc complectate. multumesc.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

romikele

Cu mare regret, se va face ce va hotari majoritatea... fara exceptii.
Totul are o limita, care s-a depasit de mult.
Exista insa posibilitatea ca datele personale sa nu fie publice, asa ca cine are motive serioase sa ramana in anonimat pentru mediul online, va trebui sa-si decline identitatea prin email la inscriere sau ulterior, in termen de 7 zile.
Vom pune accent pe calitatea informatiei nu prin nr. de membri sau audienta, care nu sunt prioritare pentru noi.

romikele

Citat din: vranceanul din Decembrie 31, 2013, 08:46:42 AM
Cand n-am nimic de ascuns, DA, sant de acord. Consider ca traim  intr-o tara civilizata (in curs de...) si trebuie sa n-e comportam ca atare. Rog moderatorii sa spuna datele minime care trebuiesc complectate. multumesc.

S-a mai specificat... datele minime, adica locatia vetrei stupinei, telefon si varsta... nu CNP, nu adresa din buletin.
O informatie corecta se poate da stiind unde sunt albinele celui ce doreste raspunsuri la intrebarile sale, dar si raspunsurile de obicei tin cont de propriile observatii, care nu pot fi valabile in acelasi timp pentru toate zonele.

De ce telefon? Deoarece multe neintelegeri s-au lamurit in doua vorbe spuse direct prin telefon.

vranceanul

 Telefonul nu cred ca trebuie facut public. Se gasec o multime de 'Laie' care sa sune din minut in minut, plus apelurile 'smecherilor'. DA e bine, dar nu public.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

romikele

Nici nu pretindem asa ceva.
Avem o lista vizibila doar echipei tehnice cu toate numerele de telefon pe care le-am primit sau "colectionat" din paginile forumului, foarte utila mai ales la evenimente cand ne putem planifica o strangere de mana cel putin.
Cei care au aceasta experienta pot confirma.

pharaonu75

Lista despre care vorbeste Romikele este actualizata permanent cu numerele de telefon furnizate de catre membrii forumului.
Nu este publica si nu va fi niciodata, tocmai din motivul aratat putin mai sus de catre Vranceanul, insa in caz de nevoie un numar de telefon gasit "unde trebuie" face minuni.
Este perfect normal, dar nu obligatoriu, sa se faca un schimb de numere de telefon intre membrii forumului, iar noi, echipa tehnica, am adunat foarte multe astfel de numere de telefon, pentru a putea contacta colegii de forum si altfel decat prin PM!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

vranceanul

 Frumos. Nu sa-ar putea si datele personale la fel. Chiar cele din buletin? (cu conditia sa fie in siguranta) asa am scapa de impostori.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

romikele

Orice poate fi in siguranta la dorinta membrilor.
Se fac publice doar datele pe care fiecare doreste sa si le faca, prin postari, la semnatura sau alt mod.

D006

In acest caz corect ar fi ca oricine doreste sa vada ce scrie pe acest forum sa se logheze mai intai .  E  inechitabil ca cel care posteaza sa-si treaca toate datele iar cel care citeste intra asa moca.
  Riscul e ca forumul sa se transforme intr-o simpla lista de discutii unde ne vom intalni aceiasi oameni , vom discuta aceleasi subiecte , treaba va deveni plictisitoare si de aici soarta listelor de discutie care au existat si teoretic mai exista dar unde nu mai posteaza nimeni.

Succesul forumurilor este adus exact de aceste aparitii colorate , vine saracul isi varsa durerea si se simte mai bine.
Nu uitati ca cel mai usor pe lume este sa darami in schimb sa construiesti ceva este foarte greu .

vranceanul

 Sa vina, sa-si verse 'oful' dar cand trece la  injurii, jigniri nescuzabie, amenintari de tot felul trebuie 'tras de maneca', in cazuri extreme dat pe mana autoritatilor, de aceia trebuiesc datele peronale lasate la 'intrare'
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

D006

Cand Presedintele a fost facut fel si chip la televizor a fost cineva dat pe mana autoritatilor ???  hai ca mergem prea departe....

romikele

Daca-i asa, de ce ne rugai sa facem curatenie pe Jurnal?
Daca-i libertate, hai sa ne cacam in prag, vine altul si sterge si da cu spray... :uimit:

vranceanul

Da, pe el il apara sspp dar pe noi ?  un nemernic cand trece la amenintari cine n-e apara? stam cu parul la usa ca l-am suparat pe 'cutare' c-am postat ceva importiova lui?.....
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!