Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

dany 1

Ba da  , obligat :)
Pentru  toti  cei  care  ii  respecta  munca  este  obligat :) 
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

RazvanTi

pai si daca mierea de mana e capacita in toamna tarziu, cum ma fierb mierea si o amestec cu apa de var?!?!?  :razz:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

calmusdaniel

Citat din: RazvanTi din Februarie 20, 2015, 06:26:49 PM
pai si daca mierea de mana e capacita in toamna tarziu, cum ma fierb mierea si o amestec cu apa de var?!?!?  :razz:
Asta e un experiment care se face cand ai suspiciuni ca albinele au recoltat miere de mana.Chiar daca mierea e capacita se ia putina de pe o rama cu o lingurita.Acest experiment se face in ideea ca daca ai rame cu mana le poti inlocui inainte de a intra la iernat,cu altele din rezerva.
Gasiti aceste procedee la pag 83-84 in cartea lui C Antonescu,Albinele si noi (este in bibliografia Apiardeal)

calmusdaniel

Citat din: dany 1 din Februarie 20, 2015, 06:23:57 PM
Ba da  , obligat :)
Pentru  toti  cei  care  ii  respecta  munca  este  obligat :)
Sigur ca da!Daca e de folos,cu mare placere ca de aia m-am inscris pe Apiardeal! :hi:

calmusdaniel

Maine merg la targ la Campina! Am de facut cateva cumparaturi pt albinute, si o sa vin si cu niste poze si poate si-un filmulet.  :bzz: :bzz: :bzz:

bio

Citat din: calmusdaniel din Februarie 20, 2015, 07:00:34 PM
Maine merg la targ la Campina! ....... o sa vin si cu niste poze si poate si-un filmulet.  :bzz: :bzz: :bzz:

..poze..??..ai grija ce specie rapandula  pozezi pe acolo... =))..stii tu... :nudie:

pharaonu75

Citat din: bio din Februarie 20, 2015, 08:45:25 PM
..poze..??..ai grija ce specie rapandula  pozezi pe acolo... =))..stii tu... :nudie:

Mai, ce iti mai place sa il "intepi"!
Asa-i ca ii simti lipsa? :P
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

... Calmus  Daniel a facut mult pastoral ... si cum este milos sa nu ia la ocazie vreo "apicultorita".... ca si asa pleaca cu banul pe el si are succes .... :nudie:

calmusdaniel

Citat din: bio din Februarie 20, 2015, 09:01:30 PM
... Calmus  Daniel a facut mult pastoral ... si cum este milos sa nu ia la ocazie vreo "apicultorita".... ca si asa pleaca cu banul pe el si are succes .... :nudie:
Vedem ce pica pe traseu,dar daca afla nevasta-mea fac pastoral tot anul! =))

dan sebastian

Aveti grija sa nu va execute definitiv. Femeile sunt orgolioase si nu iarta decat in filme.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

Targ Campina

calmusdaniel

Targ Campina

calmusdaniel

Bio, uitel si pe prietenul nostru care timp de cateva ore nu s-a dezlipit de magazinul cu bauturi alcoolice. cred ca era in pastoral

calmusdaniel

Tatal si fiul  :bzz:

Cipi

Cum se impaca fiul cu apicultura? :)