Soarta acestui forum

Creat de Batrinul, Ianuarie 24, 2010, 10:02:44 AM

« precedentul - următorul »

D006

Eu ma refer la omul din spatele fulfitilor ! La cel dinainte sa apara sub forma de fulfit ! La cel initial ....

D006

Uita-te cu ce topicuri si-a facut Fullfit46 intrarea pe acest forum.......topicuri cu nume....simple, de incepator......ca apoi sa degenereze tot....

D006

Citat din: AndreiRN
Citat din: vasy75
Citat din: AndreiRN
Cuvinte multe dar putin concret.
Daca nu dau mana cu omul nu stau la masa cu el cam asa zicea un apicultor serios dincolo.
Un individ care isi ascunde identitatea are disrespectul meu de la prima postare si va fi efort din partea lui sa si-o recastige.
1. Cine a pretins că sunt bărbat tovarăşe ?
2. Poate sunt femeie. Sau copil.
3. Sau extraterestru.
4. Orice aş fi  nu înseamnă  că odată înscris aici nu am dreptul la opinie atât timp cât e pertinentă. Am dreptul chiar să greşesc, să bat câmpii atâta timp cât o fac civilizat şi nu lezez demnitatea nimănui.
  În plus sunt un om respectat în comunitate , cuvântul meu are greutate, angajaţii mă ascultă, afacerea îmi merge bine nu am nevoie de aprecierea laudele unor oameni de aiurea .
1. Numele pus de tine.
2. Esti femeie? Esti copil?
3. Nu cred ca sunt acceptati pe forum.  :hi:
4. Teoretic ai dreptate dar acum vb de practica. Un caz ff dezbatut international de ceva timp se potriveste perfect ca exemplu. Are dreptul o persoana caruia nu i ise vede fatza sa intre intr-o cladire publica, banca sau sa mearga pe strada? Chiar daca si-o acopera pe motive religioase. Raspunsul este NU. Refuzi sa te indentifici nu ai voie in public spun normele internationale. Si personal sunt de acord. Personal oameni fara caracter isi ascund identitatea. E simplu pt mine.
Pe de altă parte sunt şi unii oameni care se bagă mereu în faţă degeaba din frustrare, neîmplinire, lipsă de activitate.Aceştia profitând de semianonimatul pe care ţi-l oferă internetul(căci să recunoaştem nimeni nu vine să verifice dacă ce ai pus la avatar e adevărat),îşi crează o identitate , personalitate paralelă , de cele mai multe ori diametral opusă cu ce e el în realitate.
  Pe net oricine poate fi miliardar, Don Juan, aventurier prin ţări străine,mare apicultor chiar cu sute de familii (vezi cazul domnului Milu),şi face dovada cu poze de pe internet, cum avem de altfel câţiva şi pe aici.
  Faptul că dumneata te-ai prezentat pe site-urile apicole din România nu dovedeşte nici că eşti mai onest, mai bărbat, mai apicultor ca alţii.Dovedeşte doar că ai mult timp liber pe care ţi-l umpli astfel căutând puţină băgare în seamă .
  Pe mine nu mă interesează nici să fiu băgat în seamă nici să mă laude Ixulescu, nu vreau nici să mă duc la chef cu Pixulescu, nici măcar nu am nevoie de părerea dumitale despre mine.
  Nu sunt nici exibiţionist ca să îmi expun viaţa pe net, nu mă excită aprecierea nimănui nu mă interesează nevasta copiii, găinile, raţele, apucăturile nimănui, nu caut să îmi fac prieteni,caut doar informaţie despre albine.
  Din postările dvs 75 la sută nu au nimic de a face cu acest subiect iar celelalte sunt la nivel de începător, deci din perspectiva informatiei pe care mi-o puteţi oferi pentru mine nici măcar nu existaţi, oricât de interesant credeţi că păreţi cu numerotarea "problemelor "puse sau a "răspunsurilor" date.
  Toate cele bune.

Bătrânul

Imformatie catre ANONIMI !!! Un bun informatician care are parola serverului pe care sint gazduite datele de pe forum are acces la semnatura calculatorului tau deci poate afla toate datele tale pe care ai dat la contractarea serviciului de internet... ( ex: adresa , numele , nr, de contract a casei in care locuiesti sau a titlului de proprietate , .... factura de telefon :rotfl:  :rotfl: etc. Ati inteles baieti ? Unul si mai bun poate asculta daca v-ati racit sau copia toate datele de pe calculator....  :wink: ESTE LOC SUB SOARE pentru toate lumea. vasy 75 = Beees ? iarta ma dar eu spre deosebire de tine vreau sa-mi fac si prieteni pe forum , Vreau sa le cunosc si ciinele si pisica, si copii si bucuriile lori. De ex abia ieri am ajuns la topicul lui sfintu spiridon si iti garantez ca am citit-o cu mare placere . Ii citesc si pe cei singuratici sau pe apicultori virtuali ii ghicesc vad si inteleg ce este in sufletul lor poate mai bine decit ei insasi dar nu comentez decit daca ma calca pe batatura. Hai sa facem pace si sa ne suportam . ESTE LOC SUB SOARE  :nod:  :nod:  :nod:

D006

Citat din: fullfit44Fullfit46 inca e banat......citesc.
Si pe motive bine intemeiate.
Dar nu contul trebuie banat ci Omul Rau.

D006

Asa am zis si eu....ca nu casuta de mail trebuie sa fie banata  :rotfl:

D006

Citat din: fullfit44Uita-te cu ce topicuri si-a facut Fullfit46 intrarea pe acest forum.......topicuri cu nume....simple, de incepator......ca apoi sa degenereze tot....
Pai cam asa incepe ghitza cu toate conturile noi.
Fi tu atent la ultimi incepatori si cum or sa evolueze.

D006

Citat din: vasy75
Citat din: AndreiRN
Citat din: vasy75
1. Cine a pretins că sunt bărbat tovarăşe ?
2. Poate sunt femeie. Sau copil.
3. Sau extraterestru.
4. Orice aş fi  nu înseamnă  că odată înscris aici nu am dreptul la opinie atât timp cât e pertinentă. Am dreptul chiar să greşesc, să bat câmpii atâta timp cât o fac civilizat şi nu lezez demnitatea nimănui.
  În plus sunt un om respectat în comunitate , cuvântul meu are greutate, angajaţii mă ascultă, afacerea îmi merge bine nu am nevoie de aprecierea laudele unor oameni de aiurea .
1. Numele pus de tine.
2. Esti femeie? Esti copil?
3. Nu cred ca sunt acceptati pe forum.  :hi:
4. Teoretic ai dreptate dar acum vb de practica. Un caz ff dezbatut international de ceva timp se potriveste perfect ca exemplu. Are dreptul o persoana caruia nu i ise vede fatza sa intre intr-o cladire publica, banca sau sa mearga pe strada? Chiar daca si-o acopera pe motive religioase. Raspunsul este NU. Refuzi sa te indentifici nu ai voie in public spun normele internationale. Si personal sunt de acord. Personal oameni fara caracter isi ascund identitatea. E simplu pt mine.
Pe de altă parte sunt şi unii oameni care se bagă mereu în faţă degeaba din frustrare, neîmplinire, lipsă de activitate.Aceştia profitând de semianonimatul pe care ţi-l oferă internetul(căci să recunoaştem nimeni nu vine să verifice dacă ce ai pus la avatar e adevărat),îşi crează o identitate , personalitate paralelă , de cele mai multe ori diametral opusă cu ce e el în realitate.
  Pe net oricine poate fi miliardar, Don Juan, aventurier prin ţări străine,mare apicultor chiar cu sute de familii (vezi cazul domnului Milu),şi face dovada cu poze de pe internet, cum avem de altfel câţiva şi pe aici.
  Faptul că dumneata te-ai prezentat pe site-urile apicole din România nu dovedeşte nici că eşti mai onest, mai bărbat, mai apicultor ca alţii.Dovedeşte doar că ai mult timp liber pe care ţi-l umpli astfel căutând puţină băgare în seamă .
  Pe mine nu mă interesează nici să fiu băgat în seamă nici să mă laude Ixulescu, nu vreau nici să mă duc la chef cu Pixulescu, nici măcar nu am nevoie de părerea dumitale despre mine.
  Nu sunt nici exibiţionist ca să îmi expun viaţa pe net, nu mă excită aprecierea nimănui nu mă interesează nevasta copiii, găinile, raţele, apucăturile nimănui, nu caut să îmi fac prieteni,caut doar informaţie despre albine.
  Din postările dvs 75 la sută nu au nimic de a face cu acest subiect iar celelalte sunt la nivel de începător, deci din perspectiva informatiei pe care mi-o puteţi oferi pentru mine nici măcar nu existaţi, oricât de interesant credeţi că păreţi cu numerotarea "problemelor "puse sau a "răspunsurilor" date.
  Toate cele bune.
Offff, cumt te dai tu de gol.
Pai vad ca vb si de Murphy de parca il vezi in oglinda.
Ce ai facut cu el?  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
O sa-ti creasca nasul luuuung de tot.
Daca voiai doar sa citesti nu deschideai cont si nici nu postai.
Normal ca eu sunt incepator.
Dar am mai multi stupi ca Ghitza.  :rotfl:  :rotfl:

sfantul spiridon

domnule andrei,
nu credeti ca ar trebui sa oprim vanatoarea asta de vrajitoare.....si chiar daca ar fi ghita sau mai stiu eu cine, atata timp cat omul pastraza o atitudine civilizata nu suntem si noi datori la a a face la fel? va respect si va apreciez dar zau...trebuie sa puneti capac la toate nebuniile astea cu tamas si ghita si nu stiu cine....apropo...ce mai face culesul in state....asociatia se pregateste de recolte bogate?.....capura de roiuri ...? !!!!!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

stefan1

Si eu zic ca acesta ar putea fi un nou inceput, sa se uite animozitatile mai vechi si sa incercam sa ne respectam pe toti colegii de forum. Daca toti ar pleca cu aceasta intentie, alta ar fi fatza forumului.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

crombra

O vorba din popor spune:
Nu iese fum fara foc.
Daca alimentezi mereu focul, logic ca va iesi si fum(mai ales daca , cosul este si putin infundat). Asa ca fac apel civilizat la toti cei care baga in foc sa se tempereze. Astfel avem sansa sa stingem 'focul' discutiilor sterile care nu fac decat sa dilueze informatia.
Parerea mea.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Si mai bine ar fi ca sa-i si aratam cu degetul pe cei ce "instiga" si nu de catre unul-doi useri, ca patesc ce am patit eu....stupar-escu si o mai fi vreo unul sau doi (vor fi considerati oile negre ale forumului).
Mi-a placut atitudinea lui vasy75....jos palaria.
Parerea mea.

Bătrânul

Interesant ca tot aia "dau cu piatra" care nu au nume si stupina postate pe PROFIL forum. :mad:

D006

Va place sa atzatzati ?
Cu ce va incalzeste ca scriu la profil.....Dumbrava Catalin si va mai pun si 5 poze ? Daca va uitati pe postarile lui fullfit46 la inceput inclusiv pe stuparitul, ati fi vazut ca eu vorbeam cu pozele alaturi....pana la un moment dat.
Un ....om bun si doua babe.

D006

Cand scriai  pe stuparitul cu nick-ul initial ...