Turta Dulcofruct Hrana glucidica pentru albine

Creat de fitoconsult, Decembrie 15, 2013, 10:24:24 PM

« precedentul - următorul »

bio

Citat din: relutu din Decembrie 17, 2013, 06:04:48 PM
Eu eram curios cat este de buna ptr ca la noi la Focsani la puntul de lucru unde Cirast ,,inbuteliaza,, Dulcofructul sirop ,aceste turte sunt la pretul de 4 lei kg.

4 Ron..??.....pret destul de bun,  la cit de shnapani erau la preturi acum citeva luni,  cei de la Cirast.... =))

....o fi si de calitate.. cred, ca este OK.



D006


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

Citat din: fitoconsult din Decembrie 15, 2013, 10:24:24 PM
Turta Dulcofruct
Hrana glucidica pentru albine
...........

                    Apa (min 24% - max 25 %)

......

..24-25 % apa... 5 RON...  devine neatractiva .





relutu

D-nu Dragos,acum o saptamana am fost eu ei si pretul era 4 ron cu tot cu T.V.A.Altfel nu vorbeam.

yulian

De multe ori pentru promovare se folosesc preturi de dumping...n-ar fi nicio mirare ca atunci cand (daca) ai nevoie...prin martie, sa ajunga la un pret "corect".
Ca sa fiu si on-topic, inca nu am avut nevoie, deci nu stiu despre ce este vorba, dar ar fi interesant de pus o poza cu compozitie pentru detalii.
Imi cer scuze, acum am vazut detaliile pe prima pagina.

D006

Citat din: relutu din Decembrie 18, 2013, 06:57:05 PM
D-nu Dragos,acum o saptamana am fost eu ei si pretul era 4 ron cu tot cu T.V.A.Altfel nu vorbeam.

Vreau si eu o tona !

danrgd

domnul Relutu da ce cantitate ati luat de v-a dat cu 4 lei, eu am luat la inceputul lunii cu 5 lei 500 kg, nu au vrut sa mai lase. ca sa nu mai vorbin de pretul de la intermediar am vazut 6.2 la Galati, acelasi produs. Sau vorbiti de sirop ca nu stiu pretul si nu am folosit.

relutu


Ati fost la Focsani,in curte la Autobaza 2?Eu nu am cumparat nici un kg dar am intrebat si asa mi-au spus.D-nu Dragos maine nu am timp dar vineri o sa trec pe la ei sa intreb iar si daca vreti sa dau de stire,iar daca m-ati luat la misto cu tona- asta e-.

D006

vorbesc serios , daca are la 4 lei e pomana .  Atentie !  turta , nu sirop.

danrgd

Eu am luat de la fabrica la cam 8-10 km de Focsani intr-o comuna. Nu stiu daca mai au si alt sediu.

vranceanul

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

bio

La continut de 24-25 % apa,  ma tot intreb cum au reusit "cristalizarea" totala a turtei....

...mierea daca sare de 19-20 % umiditate fermenteaza si nu o m-ai apuca cristalizarea.

Sa se foloseasca ceva substante pentru a nu fermenta si alte substante sa ajute la cristalizare..??


relutu

Carligele se numeste comuna.Nu stiu cu turtele cum procedeaza dar siropul il aduc din Bulgaria cu cisterna si apoi il pun cu furtunul in bidoane intr-o hala in curtea fostei autobaze 2 ITA.

danrgd

Da Golesti de sus se numeste. A folosit cineva acest produs pana acum? Stiu ca Dan Puisoru a testat produsul dar nu stiu cum s-au comportat albinele.