Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

roi_ag

Banuit eu ceva ! Iti doresc numai bine  :hi:

ves.lucian

http://www.youtube.com/watch?v=yca5j9wOEHU

  Dragii mei ... dupa 6 ani m-am gandit sa mai fac un filmuletz cu altoirea in despicatura !!!
Daca intereseaza pe cineva ... tare m-as bucura !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

stefanm

Foarte frumos explicat,am inteles perfect . Mai am o rugaminte : daca ati dori sa imi explicati cum recoltati altoiul ,ce ramuri , cand ,de unde .. Va multumesc mult ! Un video ar fi perfect .Vreau sa incerc pe niste corcodusi ,care ar fi perioada ?
cea ce stiu e ca nu stiu nimic! Socrate

balasbebe

In fiecare an am aceeasi poveste.... A pe ce dar nu am cu ce.
Foarte frumos si practic.

ves.lucian

  Pai ... fratele meu ... iti trimit eu lastari !!! Daca faci ca si in filmuletz ... problema ta este ... rezolvata !!!
                                                                       :hi: :hi: :hi: :razz: :razz: :razz: =D> =D> =D>
                                                                                                     :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Closcutz

Domnule Lucian, totusi cum se aleg lastarii pentru altoi...dati-ne mura-n gura sa pricepem si noi astia fara experienta...

ves.lucian

Cartea spune ca ...lastarii se recolteaza la doua saptamani dupa ce cade frunza !!!
Nu am reusit asta ... dar avem timp toata iarna sa recoltam LASTARI DE UN AN ... VARFURI MAI PE INTELESUL TUTUROR !!! CRESTERI DE UN AN !!!
Ii invelim in ziare umede ... apoi in pungi inveliti bine ... si stau in lada pentru fructe din frigider ...pana primavara ... cand ne apucam ...DE ALTOIT !!!
Curaj ... fratilor !!!
Nici nu va dati seama ... cat de simplu este !!!
                           :hi: :hi: :hi: :razz: :razz: :razz: :nod: :nod: :nod:
                                                             :beer: :beer: :beer:
 
  Berea o dati ... cand v-a reusit prima altoire ... facuta dupa ... filmuletzul meu !!!

                       
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

MARIUS_bc


Closcutz

Multumim dl Lucian! Sunteti magistral de concis!

Fifi

Multumimi frumos. Tot respectul.
Sunt incepator va rog sa dati cu sfaturi si nu cu pietre.

ves.lucian

Ma bucur ...daca va este de folos ... filmuletzul meu !!!
                                 :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Fain fagure !!! Sanatos !!!
      :nod: :nod: :nod:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

dorindafi

e prea inchis la culoare , nici bostinarii nu-l mai cumpara   :)
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

ves.lucian

#3148
 Cuva de jos in care intra sacul cu ... bostina !!! Ca tot vorbea de bostina colegul Dorindafi !!!Mi-am facut o jucarie !!! Pun poze si astept pareri ... pro si contra !!! Nu este realizat ... desi stiu cum il fac ... sistemul de fixare in cazanul cu apa fiarta !!! Desenul arata ca mai este nevoie in cuva de jos de doua sau 3 fante prin care sa curga apa afara ...cand scot presa din apa !!! Bostina vine pusa in sac ...apoi vine ...pistonul de sus in jos !!!
                                                                          :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Sistemul de fixare a capacului peste cuva : In dreapta pe strans ... in stanga pe destrans ... la mijloc ... se demonteaza !!!
                                                                                        :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!