Evodiile mele

Creat de pharaonu75, Noiembrie 15, 2010, 07:19:02 PM

« precedentul - următorul »

Adrian Roman

Am disponibili vreo 20 de puieti din aprilie anul trecut, sunt in ghivece. Le iau cu mine la targ la Cluj, sambata intre 11 si 12, cei doritori de un cadou, apelati 0722-786575, Roman. Se refera la cei prezenti acolo.... :-c

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: Adrian Roman din Februarie 19, 2011, 09:00:57 PM
Am disponibili vreo 20 de puieti din aprilie anul trecut, sunt in ghivece. Le iau cu mine la targ la Cluj, sambata intre 11 si 12, cei doritori de un cadou, apelati 0722-786575, Roman. Se refera la cei prezenti acolo.... :-c

:thanks:
sa vezi ce de prieteni o sa gasesti la cluj....
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

OtoVirgil

Va rog sa ma asteptati si pe mine, vin din urma !
Azi le-am transvazat in pahare .  Le-am spart inainte !
Distribuitor Faguri Apisrom ; www.ProduseleAlbinei.ro

pharaonu75

Eu am gaurit fundul paharelor inainte de a pune pamantul in ele!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

OtoVirgil

Si eu le-am gaurit, da dupa ce am pus pamant; de aceea sunt 2 pahare . 
Distribuitor Faguri Apisrom ; www.ProduseleAlbinei.ro

Mircea77

Citat din: cristi ciuc din Ianuarie 16, 2011, 10:42:35 AM
Am primit de la Petrică 52 atâtea seminţe încât nu-mi ajung terenurile pentru împădurire, astfel că, dacă sunt solicitări, vă pot trimite seminţe de Evodia gratuit.
Mulţumesc Petrică! :thanks:

In masura in care mai sunt disponibile ceva seminte, ma puteti avea in vedere si pe mine ?!

cristi ciuc

Sigur, comunicaţi-mi o adresă pe privat vă rog.

Mircea77

Am trimis pe privat.  :thanks:

Evodia@

Pentru toti cei interesati de puieti de Evodia anunt ca se pot scoate si transplanta. Informatii la Anunturi Apicole - Diverse. %%- :bzz:

Doru2011

Buna tuturor! Sunt un viitor incepator si vreau sa va intreb daca seman acum in aprilie seminte de evodia ,e OK ? La iarna voi fi nevoit sa le tin in casa, sau le pot transplanta afara din toamna? Mai are cineva seminte ?Multumiri!
Ps.Ce e comic la situatia mea ...râd colegii de mine .... stupi mi-am facut, facelia am semanat pe 3 ari,evodia vreau să plantez... dar incă nu am reusit să gasec 2-3 familii de albine cu care să incep  ...dar incă sper.

pharaonu75

Acum in aprilie ar fi de preferat sa le semeni in curte, iar la toamna sa le adapostesti in beci sau intr-o camera unde temperatura nu scade sub 0 grade... primavara viitoare le plantezi din nou in gradina!
Dupa 2 ani le poti planta in locul definitiv, insa pana atunci trebuie ca iarna sa le adapostesti si sa le feresti de inghet.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

happy

Ieri am semanat semintele de evodia ,in gradina.Trebuie sa pun stropitoarea pe ele ,este pamantul uscat!As fi pus eu in ghivece in casa dar am pervazele ocupate cu alte plante,kiwi,paulownia,hibiscusi,rosii,ardei,passiflore  :lol:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

pharaonu75

Kiwi merg foarte bine la noi!
In comuna Ostrov, din judetul Constanta, inca de pe vremea lui Ceausescu au aclimatizat kiwi si au facut o plantatie frumusica! Acum produc la greu kiwi!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

happy

Maine imi vine kiwi comandat la Starkl(Ungaria),sper sa fac o bolta cum este aceea de la Campina,la o manastire! :)
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Mircea77

Si cam cat costa asa ceva (kiwi-ul) ?!?!?