Fabrica de stupi Tg. Secuiesc

Creat de romikele, Septembrie 19, 2011, 09:24:26 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Chiar asa exista ZIUA MONDIALA A APICULTORULUI ???? Sinteti de acord ca prima zi de primavara a anului adica 21 martie sa fie ziua noastra a apicultorilori >>>> :thanks:

Bătrânul

Daca doriti sa vedeti pagina noastra din ungaria .  www.kaptarak.hu  Pina si fabricantii de stupi vin si cumpara de la noi....

bee_lover

Noi o sa mai avem loc sau doar cei cu comenzi de peste 100?

Bătrânul

Citat din: bee_lover din Ianuarie 20, 2012, 01:54:54 PM
Noi o sa mai avem loc sau doar cei cu comenzi de peste 100?
Nu ma aveti voi pe mine ? :wink2:

ben90557

Corect!Am apelat si s-a rezolvat!Va salut!

bee_lover


Bătrânul

Intrucit Lorant (fabricantul) MINTE CU NERUSINARE privind termenele de executie imi retrag sustinerea morala fata de faptele sale.

romikele

O scurta vizita de lucru si cateva imagini (calitatea nu e cea mai buna din pacate)

Masina de lipit panouri:

romikele

Dispozitivul de aplicare a adezivului pe canturi

romikele

Imagini din atelier...

romikele

1. In asteptarea incarcarii
2. Incarcarea kiturilor

Din pacate ploaia care incepuse imediat ce am ajuns la atelier, a inceput sa cada consistent imediat ce s-a inceput incarcarea, si ne-a grabit plecarea.
N-am reusit sa preluam toata comanda, nici nu prea ar mai fi incaput in remorcuta, dar urmeaza sa o primim cat de curand.

La volumul impresionant de munca si comenzi, nu e de mirare ca termenele de livrare nu pot fi respectate asa cum si-ar dori atat clientii, cat si producatorii.
De remarcat calitatea superioara a lipiturilor panourilor si a finisajului., ca si frezarea curenta pentru manere.
Marfa multa pregatita pentru livrare care arata foarte bine, dar si mai multa care astepta finalizarea.
Incarcarea utilajelor la maxim posibil, telefonul fabricantului care suna non-stop...

Concluzia: Cu rabdare se pot rezolva toate problemele. Exista un volum de comenzi foarte mare si din pacate capacitatea sectiei limitata, dar se lucreaza fara intrerupere.

pad3

in urma cu 2 sapt am fost si eu aici. si am stat o jumate de zi sa pot ridica comanda. n-a fost bai am vizitat orasul si asa am constat ca desi trec de cateva ori pe an pe-aici eu vedeam doar blocuri, dar sus in centru e frumos si merita. iar domnul Lorant e un finut, nu-l improscati cu noroi, incearca sa multumeasca pe toti dar e foarte aglomerat (deh, e sezon).
si daca dansul imi permite un sfat- trebuie sa gandeasca un mod de organizare mai eficient, pierde timpi in micul haos din jurul livrarilor.
toate cele bune :yes:
somnul ratiunii naste monstri

bee_lover

Ieri cand am trecut pe acolo era si mai aglomerat, iar telefonul lui Lorant suna intr-una, nu poti discuta cu omu', i-am zis ca atata timp cat suna e ok  :)

Alutus

Mai are activitate aceasta fabrica? As vrea si eu adresa, tel. mail. Multumesc!
Sa nu uiti Darie!

romikele

Relaţii:     Gergely Lorant
Telefon:    0732 715 747
Comenzi:  [email protected]