DROJDIE DE BERE INACTIVATA - SC AGSIRA SRL

Creat de agsira, August 08, 2011, 09:43:07 PM

« precedentul - următorul »

yulian

Eu dupa 15 septembrie nu mai dau nimic. Tot ceea ce au de facut, sa faca pana atunci. De la momentul ala, nu stiu ce m-ar mai putea face sa dau ceva la albine...dar fiecare face cum crede! Consider ca rezervele de pastura/polen de la aceasta data trebuie sa le ajunga  :)
P.S. astazi am luat si eu doua pungi de drojdie si am constatat cu uimire ca a crescut pretul cu 20% fata de asta primavara...apicultorii astia is cu dare de mana, ce sa-i faci  :nono:

dany 1

Salutare,
Dupa  15 Septembrie  ,  poate  doar  miere  pura.Singura  care  nu  uzeaza  albina.
Sanatate multa :hi:
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

bio

Citat din: yulian din Septembrie 03, 2014, 06:46:08 PM
...
P.S. astazi am luat si eu doua pungi de drojdie si am constatat cu uimire ca a crescut pretul cu 20% fata de asta primavara...apicultorii astia is cu dare de mana, ce sa-i faci  :nono:

De unde ai achizitionat cele 2 pungi de drojdie..??direct de la producator sau de la vreun magazin apicol..??..ma gindesc ca poate comerciantul o fi bagat ceva in plus .

yulian

De la Apicola Deva....Daca in primavara era trecut pret recomandat 10.5 lei, acum, pretul recomandat este 12.5... Bag de seama ca trece bine...  :wink:

bio

ahha..

..deci pretul recomandat de producator..

Cubby

Eu am luat in ianuarie si tot 12,5 era pretul recomandat. Inseamna ca se schimba in functie de anotimp.

TDI

Eu crezând ca iau drojdie de la Agsira, 13 Ron, am luat de la Evialis - tot 13, dar având in vedere ca fabrica e aproape - am dat niste telefoane, pentru cantitati mai mari(n-am inteles cat ar veni) mi-o dădeau si cu 10 Ron.
O fi bine, o fi rau? Albinelor le place.