STUPUL DADANT CU 12 RAME SI 2 MAGAZII DE 1/2 aspect,capacitate si ...

Creat de milu56, Iulie 01, 2009, 03:40:43 AM

« precedentul - următorul »

gheco

Citat din: romikele din August 16, 2010, 02:16:34 AM
Nou nascut la fabrica din Tg. Secuiesc.
In curand voi prezenta in detaliu avantajele incontestabile, verificate in practica, ale acestui tip de stup.

Asteptam cu mare interes ce spune practica cu un astfel de stup.
Numai bine.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

flavius

Nenea Romikele, am si eu o intrebare: coltarele alea din lemn nu cumva or sa lucreze diferit fata de peretii laterali ai cutiilor? Nu de alta, dar au orientari diferite ale fibrei: coltarele pe verticala, cutiile pe orizontala...vor aparea tensiuni de marimi diferite, in timpul miscarilor sezoniere ale lemnului...

Nu ma intelege gresit, eu am folosit aceleasi schite la cutiile mele, deja sunt fan declarat al proiectului...numai incheierea difera... :dinti: :dinti:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

cocobeny

De ce nu ati facut cu fundul din plasa, nu este mai bun, sau este mai mult de lucru...  :) :hi:
Cine nu munceste la tinerete, n-are la batranete.


novac


milu56

Daca cineva a vazut ceva interesant la schitele mele sa spuna

orbanstefan64

bine ai re venit dl Milu
asteptam postari cu toate activitatile dvs

milu56


albinasebes

pfl la ce grosima ati folosit?
vreau sa-mi fac si eu
ce grosime are hranitorul?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

milu56

Citat din: albinasebes din Februarie 17, 2011, 07:52:33 PM
pfl la ce grosima ati folosit?
vreau sa-mi fac si eu
ce grosime are hranitorul?

grosime PFL= 3 mm. - cadru din lemn 24 mm. grosime totala = 30 mm. inaltimea ramei = 300 mm. sipca de jos la 230 mm. cat inaltimea PEL-ului sub hranitor rama libera 70 mm. dimensiuni elemente din lemn:sus 2 buc.de 24x9x80;laterale 2 buc.24x9x291;partea de jos 1 buc.13x13x416:intermedio 1 buc. 24 x11x416. dimensiuni in mm.dimensiuni PFL=3x230x434. sipcile de sus raman cu capetele in afara 18 mm. ca partea superioara sa ramana de 470mm.spor la treaba.

Florin_Dan


milu56


milu56


orbanstefan64

am croit deja materialul pt acest model pt inceput 120 de corpuri .o sa folosesc in cuib rame 1/1 pina cladesc ramele de 146 dupa care trec incet pe acest sistem