Despre PROSTI si PROSTIE

Creat de dragos2006, Ianuarie 16, 2012, 07:28:42 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Citat din: andrei_salaj din Ianuarie 17, 2012, 01:02:15 PM
Avea bunicul o vorba Dumnezeu sa-l ierte:

"Copile,si de la cel mai prost om poti sa inveti un lucru bun.Asa ca nu atribui acest cuvant nimanui."
Cinste tie Andrei!.
Pe de alta parte ii ofer d-lui doctor ocazia de a-mi impune un dram de respect (doar un dram) aducand un argument in favoarea superinteligentei domniei sale: copia diplomei de medic. Mentionez ca in familia mea si in constiinta celor prosti, sunt considerati medici, absolventii urmatoarelor facultati si universitati de medicina : Carol Davilla din Bucuresti, Universitatile de STAT din: Cluj, Iasi, Timisoara,Tg Mures si Craiova.
Sa nu uiti Darie!

albine

Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

Alutus

Citat din: Alutus din Ianuarie 18, 2012, 08:56:06 AM
Citat din: andrei_salaj din Ianuarie 17, 2012, 01:02:15 PM
Avea bunicul o vorba Dumnezeu sa-l ierte:

"Copile,si de la cel mai prost om poti sa inveti un lucru bun.Asa ca nu atribui acest cuvant nimanui."
Cinste tie Andrei!.
Pe de alta parte ii ofer d-lui doctor ocazia de a-mi impune un dram de respect (doar un dram) aducand un argument in favoarea superinteligentei domniei sale: copia diplomei de medic. Mentionez ca in familia mea si in constiinta celor prosti, sunt considerati medici, absolventii urmatoarelor facultati si universitati de medicina : Carol Davilla din Bucuresti, Universitatile de STAT din: Cluj, Iasi, Timisoara,Tg Mures si Craiova.
Nu te panica. Respira adanc si mai cauta. Incearca si pe la vecini, cine stie,poateee... Baneasa nu se pune.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Stiti care este culmea prostiei?

O politista blonda! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Unor descendenti ai arienilor: Incercati ,,Sa ucizi o pasare cantatoare".
Sa nu uiti Darie!

cristian87

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 19, 2012, 10:25:27 AM
Stiti care este culmea prostiei?

O politista blonda! =)) =))

gresesti profund
e pedelista blonda

zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Lammert Vlad

,,Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...'' vorba profesorului meu de rezistenta din anul II

ben90557

Diferenta dintre un om destept si unul prost e ca amandoi sunt prosti ,dar unul isi da seama!

Alutus

Se spune ca atunci cand Dumnezeu vrea sa-l piarda pe unul ii ia mai intai mintile -daca le are. Daca este suparat rau de tot ii  ia si oglinda , ca sa nu-si dea seama de r....... in care se afla si-i lasa doar ...semnatura. Pentru identificare. Fericit cel fara de oglinda.
Sa nu uiti Darie!

ionsut

Auzita de la un batran:
"Invatat de citeste in stele si prost de da in gropi, n-ai vazut?"
Citate despre prostie:  http://www.citateistete.ro/2011/02/26/citate-despre-prostie/