Cristian Moga

Creat de Cristim, August 24, 2012, 10:58:52 PM

« precedentul - următorul »

Cristim

Salutare tuturor! Ma numesc Cristian Moga, am 37 de ani, de meserie instrumentist-saxofon si imi castig existenta cantand pe ici pe colo. In vara mi-am cumparat 20 de lazi si tot atatea roiuri pe 3 rame. Marturisesc ca nu ma pricep si ca o data cu acumularea de cunostinte sunt tot mai fascinat de apicultura. Ca sa nu par inconstient va spun ca "m-am lipit" de o cunostinta care are stupi de mai multa vreme si care imi corecteaza pasii. Vreau sa va felicit pentru tot ceea ce faceti si sa va multumesc ca m-ati primit sa invat de la voi! :thanks:

orbanstefan64

bine ai venit !!!
sint convins ca  o sa gasesti raspuns la orice in domenieul apiculturii pe forumul apiardeal
succes!!!!!
ps. poate o sa iau si eu acordeonul si combinam ceva :smile: :smile:
:hi: :hi: :hi:

Cristim

Cu siguranta m-as descurca mai bine  :P  Multumesc pentru urari!

emil.oltean

bun venit d-le Moga.Daca asa sta treaba cu cintatul,eu astept sa luati premil Nobel transpunind pe note muzicale cintecul matcii.Succes!
  Tema asta am mai dat-o unui mare violonist dar ...nimic.

Cristim

Si uite asa, cantand cu saxofonul in stupina, mi-as umple lazile :yes:  :P Glumesc. Interesanta propunere! Exista inregistrari clare? multumesc pentru urari!

bucovineanu


tassevasi

  Bravo , =D> =D> rar sa vezi  asa ceva ,se mai opreste sa cinte mai tare , apoi mai incet ,sa mai si oua , sa mai alerge putin si tot asa ...... frumos !
  Sa fiti sanatos  si numai bine . :hi: :hi:

  PS  Sa urez si eu tinarului  bine a  venit pe forum , n-o sa-ti para  rau .

Cristim

Intradevar, spectacolul este grandios!  :bravo: Adevarul e ca din punct de vedere melodic se manifesta destul de sarac asa ca de scris nu prea ai ce. Predomina isonul si repetitia ritmica. Dar intreg ritualul este fantastic!  :bravo: :bravo:
Poate imi spune si mie cineva care e scopul ritualului  :P :thanks:

Nea Costica din Buzau

Bine ai venit Cristi!!  :hi: Ce n-as da sa fiu la o masa int-o sala cu aer conditionat,becul vopsit cu frapiera intre mine si Fanica [Orban] pe celelalte doua scaune doua regine [poa sa fie si unguresti] iar in surdina sa aud cum iese un do major din saxofon  :rotfl:  =))  =)) .
Sa fiti iubiti!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Cristim

Nea Costica, cu frapiera si do majorul rezolv eu  : sampanie: Mai ramane sa te ocupi doar de regine :bzz: :bzz:
Multumesc pentru primire!

orbanstefan64

hai ca ma sacrific eu pina la urma =)) =)) =))
:hi: :hi: :hi:

mape 48-petru manea

Citat din: Cristim din August 27, 2012, 02:59:40 PM
Intradevar, spectacolul este grandios!  :bravo: Adevarul e ca din punct de vedere melodic se manifesta destul de sarac asa ca de scris nu prea ai ce. Predomina isonul si repetitia ritmica. Dar intreg ritualul este fantastic!  :bravo: :bravo:
Poate imi spune si mie cineva care e scopul ritualului  :P :thanks:

Atunci cand o matca , canta inseamna ca in stup mai este cel putin o matca intr-o botca care a ros capacelul si este gata de eclzionare ,dar albinele nu o lasa sa iasa
Si cum intr-o familie de albine de obicei trebuie sa fie o singura matca se intampla ca matca libera deja canta pentru a "dialoga "ca o matca captiva in botca pe care albinele nu o lasa sa iasa afara---matca din botca raspunde cu un sunet care se aseamana cu un "oac,oac" si atunci matca libera se apropie de acea botca si daca albinele paznici o lasa ,roade botca in lateral si o inteapa pe cea din botca si o omoara ,considerando rivala
pacat ca Bucovineanu nu a surprins si cantecul bocitoarelor
Apropo,esti din Timis ?--poti sa pui la profil si locatia  :hi: :hi: :hi:

Cristim

Sunt din Timisoara. Am actualizat profilul dar nu stiu cum sa fac sa se afiseze locatia :P

stefan1

Citat din: Cristim din August 29, 2012, 12:10:07 AM
Sunt din Timisoara. Am actualizat profilul dar nu stiu cum sa fac sa se afiseze locatia :P

  Mesajul de sub avatar se completeaza la Modificare Profil > Profil pe Forum > Text personal

  Deci la "text personal" scrii datele pe care vrei sa le faci cunoscute (varsta, localitate).
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Cristim

Am inteles! Multumesc!