BIZ-IONEL

Creat de BIZ_IONEL, Ianuarie 01, 2012, 01:00:14 PM

« precedentul - următorul »

BIZ_IONEL

Incep anul prin a ma prezenta, numele meu ieste Ionel prieteni imi zic BIZ ,pasiunea pentru stupi ieste boala de familie mai multe rude avind si iei stupi acestia avind stupinele in Bistrita Nasaud ,ieu am stupina linga Bucuresti la 40 de Km mai exact in Poienari Burchi detin la ora actuala 10 stupi cumparati anul ce a trecut dupa ce am avut o mare dezamagire acum 5 ani, cind miau fost stropiti si omorit 12 stupi atunci am vrut sa ma las dar cum bine stiti boala asta ieste destul de grea nu mai ai scapare odata ce ai loato.Inchei prin a spune la toata lumea LA MULTI ANI  : sampanie: si in noul an sa avem toti parte de cit mai multe realizari.

orbanstefan64

bine ai venit pe forum!!!!
La Multi Ani!!!

apivasmob

La multi ani!
Nu te lasa de ce iti place sa faci .
Sanatate tuturor apicultorilor

skypi_0040

10 stupi este numarul ideal cu care trebuie sa inceapa cineva aceasta indeletnicire. Nu sunt nici multi si nici putini pentru a te experimenta.Bun venit in club si LA MULTI ANI (in randul nostru). :hi:

dorindafi

 : sampanie: de trais de bahtalo bizule :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

BIZ_IONEL

multumesc de primire ,
 
am si ieu o intrebare ce inseamna" de trais de bahtalo " ca am auzit dar niciodata nam stiut ce inseamna ?

bee_lover


stefan1

Citat din: BIZ_IONEL din Ianuarie 01, 2012, 10:52:42 PM
multumesc de primire ,
 
am si ieu o intrebare ce inseamna" de trais de bahtalo " ca am auzit dar niciodata nam stiut ce inseamna ?

  Bun venit pe "Apiardeal"!
  La intrebare nu stiu sa-ti raspund, dar sigur este in tiganeste.
  A propos, de ce nu introduce ne'a Gogu la limbi si limba tigaeasca, pentru ca tot e natia cea mai expansiva din Europa?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Sabin Manolache

Bine ai venit. :bzz: :bzz: :bzz:
La multi ani!
"Este mai uşor să se renunţe la unele lucruri pe care le puteţi cumpăra cu bani, decât pentru a câştiga bani pentru a le cumpăra." Lao Tzu

Kiwi Bee

Bun venit Ionel.

Cred ca corect este : ".....tetrailes bahtalo" si este o expresie.Tradusa mot-a-mo nu prea merge.
Inseamna ceva de genul : Sa traiesti bine!  sau Sa traiesti sanatos!, Sa fi fericit!

POSTASUL

Citat din: BIZ_IONEL din Ianuarie 01, 2012, 10:52:42 PM
multumesc de primire ,
 
am si ieu o intrebare ce inseamna" de trais de bahtalo " ca am auzit dar niciodata nam stiut ce inseamna ?
bine ai venit in familia APIARDEAL   :hi: cat despre acesta traducerea urarii lui Dorin , e de bine nui de rau , dar in zilele urmatoare o sa iau legatura  cu un translator ,,original''si o sa postez traducerea  =))  =)) :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

BIZ_IONEL

 translatoru ala original  cred ca este cel mai de folos in cazuri dinacestea :beer: multumesc

dorindafi

Citat din: Kiwi Bee din Ianuarie 03, 2012, 01:53:38 PM
Bun venit Ionel.

Cred ca corect este : ".....tetrailes bahtalo" si este o expresie.Tradusa mot-a-mo nu prea merge.
Inseamna ceva de genul : Sa traiesti bine!  sau Sa traiesti sanatos!, Sa fi fericit!
asha este , ai nimerito  :rotfl:

shiiiiiiiiii bun venit biz_ionel  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

BIZ_IONEL


BIZ_IONEL