Vremea in primavara 2014

Creat de Eugen B, Aprilie 10, 2014, 11:00:30 AM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Cred ca a inceput deja oficial primavara. La mine in zona de vreo 2 zile este racoare 13-15 grade si au fost ceva ploi. Dar pana acuma au fost vreo 2 saptamani calduroase 18-21 grade. Pana pe wekend arata vreme mai rece si dupa se pare ca va fi mai cald. Rapita e inflorita si astepta albinele  :bzz:  :D

albinasebes

Urata vreme, nici nu ploua, nici nu se lasa, dar problema e frigul. Sper sa mai prind ceva la mar, daca e tot asa pana luni dau sirop
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

apivasmob

#2
La noi ploua de trei zile din doua in doua ore,nu te lasa sa faci nimic in stupina cred ca maine trebuie sa umblu la bidouanele cu siropel.
Sanatate tuturor apicultorilor

costi82

la noi se pare ca o sa fie vreme frumoasa, m-am trezit de dimineata cu un soare foarte frumos, se anunta 16 grade.
Apicultura e o arta care trebuie respectata!

bio

Jumatatea de vest a tarii s-a bucurat de vreme frumoasa in aceasta primavara..:)

In jumatatea de est a tarii vremea a fost mult mai capricioasa...:(...poate, dupa Paste si in zona mea timpul se va stabiliza pe frumos.

silvius

Sper sa prind vreme buna la salcam mai sunt numai doua saptamani pana infloreste  :hi:
http://www.youtube.com/channel/UCR3DP1eqZG_3QABNhd6pz_g"  - Poti vizita si canalul meu YouTube :)

Eugen B

Nici in vest nu e grozava stai linistit. A fost in perioada cand a fost porumbarul, la rapita nu a fost o zi buna. SI se pare ca de marti iar vine  vreme rece si ploi. Vedem ce o fi la salcam, la rapita nu stiu daca mai va fi ceva. A fost vreme buna cand nu prea trebuia, degeaba e albina daca nu e cules.

mihai1988

este posibil sa infloreasca salcamul inainte de 1 mai??

marius_vfp

Citat din: bio din Aprilie 12, 2014, 10:26:43 AM
Jumatatea de vest a tarii s-a bucurat de vreme frumoasa in aceasta primavara..:)

In jumatatea de est a tarii vremea a fost mult mai capricioasa...:(...poate, dupa Paste si in zona mea timpul se va stabiliza pe frumos.
\
sa speram ca asa va fi , deja multi din pomii fructiferi sau cam dus , poate mai prindem ceva la mar ,prunul e inflorit bine ,dar nu are cine sal polenizeze , daca o fi ceva vreme buna oricum nu prea au ce sa mai culeaga ca a spalat bine ploaia toate florile .
sa traim cu speranta ca macar va fi bine , azi am vazut cam multe pupe scoase afara au racit puietul la majoritatea .

spor.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Aurelian A.

Vreme nasoala pe la mine...nici nu ploua,nici nu sta...mai e si frig pe deasupra,tre ploaie ca e seceta mare. Pe maine am vz ceva soare si chiar daca sunt sigur ca la cateva familii ar mai trebui introdusa cate o rama totusi sunt cam rezervat in ale baga sau nu...din cate am vz o sa fie destul de frig saptamana viitoare,noaptea si dimineata temperatura coboara la 0,-1 grade :mad:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

pistol28

Vremea extrem de capricioasa incepand de luni noaptea cu NV-ul tarii si ajunge in sud miercuri dimineata si dureaza pana duminica. :dinti:

:bzz: vor fi forte  :mad:
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

cipik

In sud-est azi este zi buna de zburat si de maine pana vineri numai ploaie. Sambata si de Paste este soare. Asa mint astia de la meteo.  :wink:
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

Eugen B

Eu nu ma mai prea iau dupa astia de la meteo, nu stiu ce sa mai cred. La 1 din 5 zile nimeresc si ei, restu cam le da pe langa, asta observ eu. Speram sa vina si vremea buna. De cateva zile vremea e cam rece in toate tara

albinasebes

Azi am prins o fereastra de soare si am lucrat in stupina. Se anunta doua zile de frig, sper sa trecem cu bine peste.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)