Apivirol Forte - pareri

Creat de standdupp, Noiembrie 13, 2014, 11:07:01 AM

« precedentul - următorul »

standdupp

Salut,

Am deschis acest topic cu intentia de a afla parerile mai multor apicultori care au folosit Apivirol Forte, un produs recent aparut de cei de la Romvac si aparent laudat de cativa apicultori.

Voi, cei care l-ati folosit, ce parere aveti despre el ? Este asa cum scrie in prospect ?

Un apicultor incepator

oroles

Prospectul iti garanteaza productii cu 30-40% mai mari la familiile de albine tratate cu Apivirol Forte. Crezi asa ceva? Aaa...si daca te uiti pe prospect o sa vezi ca e apa chioara. :D Din 100 de ml de solutie ai 0,05g substanta activasi restul excipienti.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

cipik

Toate prousele spun ca ai spor la cules, daca ai administra toate acestea o sa ajungi la o productie de 300-400% mai mare. Produsul este nou acum asteptam pe cei care au folosit sa ne spuna parerea, parca vazusem intr-un film lui Calmus acest produs,
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

romikele


mape 48-petru manea

Calmus a folosit si recomandat acest produs ---Calmus dupa cum se vede nu mai posteaza ---a avut grija cineva de pe forum sa-l fugareasca la fel ca pe Dan Margarit
STIE CINEVA PRETUL PE LITRU ?

bio

substanta activa , Amina cuaternară .....un dezinfectant cu spectru larg si foarte eficace  de actiune .

Se simte folosirea acestei substante .

Dau de 2 ani ... am cumparat doar odata Apivirol apoi am gasit aceeashi substanta activa in alt produs si este ok.

... parerea mea ca este bun, numai8 sa incercati sa cautati alt produs comer5cial care contine Amina cuaternară  deoarece comerciantii  nostrii daca fac un p[rodus  pentru albine, acel produs  este de citeva ori mai scump fata de alt produs comercial care are aceaashi substanta actyiva dar are alta tzinta.








apivasmob

Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 13, 2014, 06:56:47 PM
Calmus a folosit si recomandat acest produs ---Calmus dupa cum se vede nu mai posteaza ---a avut grija cineva de pe forum sa-l fugareasca la fel ca pe Dan Margarit
STIE CINEVA PRETUL PE LITRU ?
18.5-22 ron/litru
85 ron 5 litri
Sanatate tuturor apicultorilor

dan sebastian

Nu toti suporta sa-si ia suturi in fund incercand sa faca bine.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ALBINEL 1984

.. parerea mea ca este bun, numai8 sa incercati sa cautati alt produs comer5cial care contine Amina cuaternară 

sub ce denumire  dle Bio

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

calmusdaniel

Colegi apicultori,Apivirol este un produs al celei mai mari companii de medicamente de uz veterinar,care mie personal mi-a fost recomandat de alti colegi apicultori care l-au folosit si au observat o schimbare in bine.Ca sa ma pot pronunta si eu asupra ajutorului acestui produs la fam de albine trebuie sa treaca cel putin un sezon apicol,dar citind prospectul produsului am fost foarte incantat si eu cred ca e un ajutor bun in stupina.Eu l-am prezentat in filmuletul meu pt a informa si pe altii care doresc sa-l foloseasca,nu am nici un interes ascuns,pt ca asa cum am zis e un produs romanesc al companiei ROMVAC.

ionel07196555

Pot confirma si eu ca acest produs e bun nu face minuni sau inlocueste neoriceperea mea
E bun dar pretu prohibit poate si din acest motiv nu pot spune ca e foarte bun.
Poate nu am administrat cit trebue.

ALBINEL 1984

am folosit apivirol forte si ca o constatare sigura e ca promite prea multe in prospect si nu rezolva mai nimic in practica

ciucur

Citat din: bio din Noiembrie 13, 2014, 07:21:05 PM
substanta activa , Amina cuaternară .....un dezinfectant cu spectru larg si foarte eficace  de actiune .

Se simte folosirea acestei substante .

Dau de 2 ani ... am cumparat doar odata Apivirol apoi am gasit aceeashi substanta activa in alt produs si este ok.

... parerea mea ca este bun, numai8 sa incercati sa cautati alt produs comer5cial care contine Amina cuaternară  deoarece comerciantii  nostrii daca fac un p[rodus  pentru albine, acel produs  este de citeva ori mai scump fata de alt produs comercial care are aceaashi substanta actyiva dar are alta tzinta.

Domnule bio,
Detaliati in pic rezultatele utilizarii de apivirol.
De asemenea daca doriti sa scrieti ceva despre prepararea si dozarea septolului.
Multumesc.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.