" Reducerile Gigantice Emag ( Black Fryday )" O mare tapa ?

Creat de Kov iulian, Noiembrie 25, 2011, 07:36:39 AM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Buna ziua tuturor , sa va spun ce patisi , am aflat si eu de pe ici pe colo ( http://www.nwradu.ro/2011/11/reduceri-gigantice-maine-la-emag/  ) cel mai mare magazin online din romania " Emag " are o promotie beton prin care timp de o zi incepand de la 5 dimineata vor ieftini toate produsele chiar si cu 60%  ochisem (aseara intre orele 19-22 ) de acolo o lada frigorifica Zanusi la 1199 lei

Am studiat piata si nu am gasit pe aproape pret mai mic , asa ca m-am gandit ca voi da buful cu lada frigorifica , mi-am pus ceasul sa sune m-am sculat de dimineata la 5 ( toata noaptea m-am sucit si m-am invartit nu mai puteam de nerabdare )si am intrat pe situl lor .

Acolo ce sa vezi erau reduceri dar nu chiar asa de mari cum se faleau ei ( sau cum e in alte tari aceasta promotie " Black friday ") reducerile la lada mea erau doar de 10 % ( pretul nou la promotie era 1080 lei ) ma bag sa fac comanda dar ce sa vezi a picat situl , toata romania era treaza la ora aia si era pe situl Emag  :rotfl: :rotfl:
Dupa vreo 10 min reusesc si eu sa trimit comanda dar nefiind sigur ca sa inregistrat deoarece situl se bloca mereu , am mai facut o comanda ( dar fiind manat de lacomia nu am mai fost atent la pretul afisat , nu e problema ca am facut 2 comenzi sun cand incep programul la 9 si le explic ce si cum)
Dupa ce am terminat cu " comenzile " am intrat iar pe site ai am gasit asta

Lada mea cu tot cu reducere avea pretul schimbat inapoi la 1199 Lei cum era initial inainte sa se reduca .
Acum stau si astept sa primesc emailul prin care mi se comfirma " comanda " si sunt curios sa vad ce pret are lada comandata 1080 sau 1199 Lei.
Daca valoare nu e cum au facut reclama o anulez( dar in acelasi timp ii si zapacesc cu reclama negativa, dupa cum am obiceiul sa ii zapacesc pe aia ce m-au tras in piept , o sa vedeti ce scandal le fac ) pt ca banu e la mine si produsul la ei, http://info.emag.ro/index.php?action=article&cat_id=008&id=60 ( am ales sa platesc ramburs cand venea curierul dadeam banul si luam lada si chiar daca nu faceam asa , daca comanzi online ai 30 de zile in care poti returna produsul la obiectele mari conditia e sa nu desfaci pachetul (  http://info.emag.ro/index.php?action=article&cat_id=005&id=63&lang= ), am mai facut asa si a fost in ordine , am primit factura si tot ce trebuie .

( Faraoane sa nu ma injuri  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: pt pontul cu reducerile , nereduse    :mad: :mad: :mad:)

D006

  Ce copii sunteti , puneti botul la vrajeala ...!
  Cu 1199 lei am cumparat direct de la magazin o lada frigorifica de 360 litri .

Mircea77

Sunt perfect de acord cu tine. Sunt niste javre ordinare care nu stiu cum "sa te faca" la buzunare mai bine si mai avantajos pentru ei.
In America reducerile sunt si de 90% !!!!!!!!!!! Si fara sa te minta ca ordinarii astia.

jimm

Vezi ca nu toate produsele sunt in promotie..lada asta nu este!
Am ochit si eu un aparat foro  si cand colo nu mai este pe stoc  :lol:
Pretul era intradevar bun! :hippo:
http://www.emag.ro/aparate-foto-compacte/aparat-foto-digital-fujifilm-finepix-hs20-black--pHS20?ref=bfh

Kov iulian

Citat din: jimm din Noiembrie 25, 2011, 08:38:32 AM
Vezi ca nu toate produsele sunt in promotie..lada asta nu este!
Stiu ca nu toate produsele sunt la promotie , dar daca te uiti la primul print scren facut aseara inainte de a incepe promotia intre orele 20 si 23 vei vedea ca produsul are valoarea de 1199 lei , dar in al doilea print screen dupa ce a inceput promotia la orele 5-6 dimineata produsul are valoarea tot de 1199 lei desi se anunta ca are pretul redus fata de normal cu 10 % .
Eu ce sa cred ca aseara intre orele 23 si 5 dimineata pretul produsului a crescut  pt ca apoi sa vina promotia si sa mai redus 10 %  ajunganduse la pretul initial ?.
Cum se poate justifica o reducere a unei sume care a ramas neschimbata .

Kov iulian

#5
Stiu ca s-au epuizat dar eu sunt treaz de la ora 5 asa ca am prins acea reducere daca a existat vreuna ,
la 5 am intrat pe site pe la 5 si 5 minute a inceput nebunia , situl se bloca mereu , incercam sa dau comanda introduceam datele si nu reuseam sa finalizez comanda deoarece pica situl , o luam de la capat si tot asa dar pana la urma am reusit sa duc pana la capat macar o comanda , desi am banuiala ca e posibil sa fi comandat acel produs de doua ori , dar nu din cauza mea ci din cauza sitului lor de 2 lei , am specificat undeva acolo jos ca inainte ca sa fie procesata comanda mea doresc sa fiu sunat 
( pt a lamuri cu ei incurcatura referitoare la pret si la posibila comanda de 2 ori a aceluiasi produs )
Am ancercat azi toata dimineata sa ii sun pt a lamuri posibilele confuzi dar nu am reusit toate liniile sunt blocate .
Astept in continuare sa vad ce se intimpla .                                                                                                             
  Am cautat In cache-ul de la google lada mea   http://www.emag.ro/aparate-frigorifice/filter/tip-aparat-v1635,lada-frigorifica-i55249/last/f1  cache ul a fost facut la  25 Nov 2011 00:37:29 GMT dar se pare ca lada nu exista in acea memorare a sitului de la acea ora , desi in print screnurile mele dupa ce am acesat situl apare .Ce so fi intimplat ?

Kov iulian

#6
Vesti bune , pana la urma a aparut la istoric comanda in valoare de 1079.9 lei exact cum vazusem eu pe site 1080 ,acum ramane doar sa rezolv lucrurile cu comanda de 2 ori a aceluiasi obiect care sa produs tot din cauza sitului lor care se tot bloca .

Daca se vor rezolva toate voi ramane cu 200 de lei in buzunar +transportul care m-ar fi costat cel putin 35 de lei daca as fi luat acelasi obiect de la cel mai apropiat magazin
http://www.domo.ro/Electrocasnice/Aparate_frigorifice/Lazi_frigorifice/Zanussi/Lada_frigorifica_Zanussi_ZFC_627WAP#
( in timp ce scriam m-au sunat cei de la emag si am rezolvat si cu acea cerere dubla , saptamana ce vine voi primi o lada frigorifica Zanusi   cu 235 de lei  mai ieftina ca in cel mai apropiat magazin ) :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: :nudie: : sampanie: : sampanie: : sampanie: : sampanie: : sampanie:

bee_lover


pharaonu75

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 25, 2011, 03:24:36 PM
...saptamana ce vine voi primi o lada frigorifica Zanusi   cu 235 de lei  mai ieftina ca in cel mai apropiat magazin )...
Poate nu o umpli la vara cu polen, ca inseamna ca ai cumparat-o degeaba! =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 25, 2011, 04:24:30 PM
Citat din: Kov iulian din Noiembrie 25, 2011, 03:24:36 PM
...saptamana ce vine voi primi o lada frigorifica Zanusi   cu 235 de lei  mai ieftina ca in cel mai apropiat magazin )...
Poate nu o umpli la vara cu polen, ca inseamna ca ai cumparat-o degeaba! =D> =D>
Nici nu stiti cat de utila poate fi o lada frigorifica de asta ,
- poate fi utilizata pt pastrarea laptisorului de matca ,
- pt pastrarea apilarnilului
- pt tratarea cu frig (eco ) a ramelor impotriva gaselnitei ceri
- pt racirea colectoarelor de propolis ( cele din material textil , care trebuiesc racite , astfel propolisul depus pe ele devine casant si prin frecare propolisul cade foarte usor )
Sunt sigur ca ma sunt si alte intrebuintari a unei astfel de lazi frigorifice  :hi: :hi:

jimm

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 25, 2011, 10:44:06 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 25, 2011, 04:24:30 PM
Citat din: Kov iulian din Noiembrie 25, 2011, 03:24:36 PM
...saptamana ce vine voi primi o lada frigorifica Zanusi   cu 235 de lei  mai ieftina ca in cel mai apropiat magazin )...
Poate nu o umpli la vara cu polen, ca inseamna ca ai cumparat-o degeaba! =D> =D>
Nici nu stiti cat de utila poate fi o lada frigorifica de asta ,
- poate fi utilizata pt pastrarea laptisorului de matca ,
- pt pastrarea apilarnilului
- pt tratarea cu frig (eco ) a ramelor impotriva gaselnitei ceri
- pt racirea colectoarelor de propolis ( cele din material textil , care trebuiesc racite , astfel propolisul depus pe ele devine casant si prin frecare propolisul cade foarte usor )
Sunt sigur ca ma sunt si alte intrebuintari a unei astfel de lazi frigorifice  :hi: :hi:

..bagi berea la rece  :rotfl:
m-am enervat, am dat din coate si mi-am tras si eu un aparat foto Fuji la promotie...sa nu zic ca n-a trecut Mosu pe la mine

Kov iulian


Kov iulian


Kov iulian

Iar s-au blocat sit-urile exact ca anul trecut si pe emag, pe flanco sa inchis magazinul online si arata un pdf profesionalism romanesc . =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

morozan simion

acuma de cand am intrat in occident,in NATO, in europa si undeo-ti ma vrea sa mai intram stimati apicultori se schimba conceptia si modul de exprimare, ca de exemplu cuventele de inselatorie , minciuna sau a fraierii sa inlocuit cu MARKENTING DE PIATA, MARKETINGUL AFACERILOR prin reclame cum ar fi VINEREA NEAGRA, REDUCERI MARI LA PRODUSELE EXTRA SEZON etc.
Eu de exemplu am mers la un magazin ieri asa doar sa vad ce le poate capul si m-am uitat la un robot de bucatarie braun care avea un pret de 899 lei iar astazi avea reducere de 45% si stiti cat costa? surpriza 902 cu reducere de 45 %
traim in romania
si s-auzim de bine