Paulownia

Creat de gheco, Decembrie 20, 2009, 11:17:29 AM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Nu trebe , la mine intre 3-7 zile au germinat peste 90% din seminte

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sfantul spiridon

Buna ziua! As dori a ruga pe cei care au cateva seminte sa-mi trimita si mie cateva, poate si cu statut de imprumut. Multumesc!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

vranceanul

Am eu paulownia elongata, gratuit, adresa va rog pe MP.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

tavy

Buna seara! As vrea si eu cateva seminte. Pot oferi la schimb seminte de albizia. Multumesc!

florentin87

Citat din: tavy din Februarie 16, 2016, 10:59:22 PM
Buna seara! As vrea si eu cateva seminte. Pot oferi la schimb seminte de albizia. Multumesc!
DC E ASA MULTA LUME NEMULTUMITA,DAR PE NET CIRCULA ASA MULTE STIRI,CA TE POTI IMBOGATI ASA PESTE NOAPTE,MAI ALES SI MA REFER LA O FIRMA DIN BUZAU,UNDE DUPA 1 AN SI PROFIT, :blah: :blah: :blah:

clucian

Despre ce vorbesti florentin87 ?
Profit dupa un an la ce ?

Pentru apicultura va recomand Paulownia Tomentosa !

florentin87

Citat din: clucian din Martie 09, 2016, 11:12:08 AM
Despre ce vorbesti florentin87 ?
Profit dupa un an la ce ?

Pentru apicultura va recomand Paulownia Tomentosa !
la paulownia ,ca cine se castiga bine,

mihaimsibiu.

am semanat acest arbore in 2010 sau 2011.Ce se vede in varfurile ramurilor sa fie inflorescentele ce vor inflorii la anul ?

dany 1

2010 sau 2011 si infloreste tocmai la anul  in 2017?
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Bătrânul

Acum trei ani am cumparat citeva puieti de paulovnia. I-am udat regulat , am fertilizat , am invelit peste iarna asa ca au deja inaltimea  in jur de 50 centimetri .  :nod: :nod: :nod:

dany 1

Citat din: Bătrânul din Octombrie 12, 2016, 11:07:48 AM
Acum trei ani am cumparat citeva puieti de paulovnia. I-am udat regulat , am fertilizat , am invelit peste iarna asa ca au deja inaltimea  in jur de 50 centimetri .  :nod: :nod: :nod:
[/quote
Eu  stiam  ca  pomul  asta  creste foarte repede. Cineva  are  o  plantatie  destul  de mare  pe care pot  sa spun  ca am  urmarit-o tot anul. De la 15 cm  a ajuns acum  in  toamna la 1,50 -1,70. Am plantat  si  eu  vreo 30 in primavara , cei  mai  mari au  ajuns  la 50 cm  maxim.
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

mape 48-petru manea

In 2015 primavara am cumparat 4 buc.la ghiveci (avea 10-15 cm ) pana toamna avea 1 m ---in 2016 primavara l-am taiat la 10 cm ,iar acum are 2,5 m

dany 1

Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!