stupii mei

Creat de dan, Februarie 06, 2009, 10:03:02 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Citat din: dan din Februarie 02, 2014, 10:18:45 PM
Azi am fost la albine o zii placuta cu temperaturi pozitive,timid au iesit si afara.Sunt familii care mai trebuie si intervenit!
Frumos ce vad. De curiozitate. Din ce zona esti? Parca a venit primavara la tine....si sunt doar pe 6 rame.

PARINTELE

Foarte frumos
Exact cum a spus si SPYKAL,,Parca a venit primavara la tine....si sunt doar pe 6 rame,,

dan

Ma gandesc cu placere cum a fost la inceput ! Roiul natural :) era o placere sa l (vanez).

dan

In cos si cu siguranta matca e inauntru ,fericire mare :lol:

dan

Abia astept sa l pun lada :D

dan

Aprope de final :P

dan

Si gata :bravo:

dan

Rama cu puiet de la un roi natural cand albina are singurul ei drum!

cipik

 ))/ ))/ ))/ 
Citat din: dan din Februarie 23, 2014, 10:41:14 PM
Rama cu puiet de la un roi natural cand albina are singurul ei drum!
Nu inteleg ce ai vrut sa zici????
Frumos fagure, sa nu fie de deochi.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

dan

Tind sa cred ca ca o matca provenita in mod natural e net superioara si asta din mai mute puncte de vedere.

dorindafi

shi de ce crezi asta  :roll:  , lamureshtene shi pe noi
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

mmacreanu

da da, o matca provenita in mod natural este net superioara ... sa le tot prinzi din pomi :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dan

Mda la inceput de drum asa a fost erau numai roi naturali cat am avut mai mult timp la dispozitie stiti care era singura grija ? sa fie in lada si in cateva zile exploda in adevaratul sens al cuvantului nu mi era frica ca crapa ,si trebuie sa ajung sa i dau siropuri sau stimulanti organizarea incepe din prima ora cand accepta noua casa.La intrarea in iarna se putea spune ca e o familie de albine .Am trecut la roi artificiali si am incercat sa speculez tot ce e mai bun pt ca mi place ceea ce fac dar e un efort mult prea mare din partea mea sa egalez munca lor pe cale naturala!

dan

Salcam 2014, mai trecut un an!

dan

cuib magazie