TARGUL APICOL IASI EDITIA a XI-a

Creat de bucovineanu, Ianuarie 08, 2020, 02:50:53 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

A XI-a EDITIE A TARGULUI APICOL IASI va avea loc in zilele de 14 si 15 martie 2020 in aceeasi locatie ca editiile trecute, respectiv parcarea supermarchetului CAREFOUR ERA aflat la intrarea in IASI dinspre Letcani.
 Relatii suplimentare organizator Dr.SEBASTIAN CIOCAN la tel 0740998084.

ciocansebi

Screenshot_20200228-135427_Drive.jpg

Va asteptam cu drag la TARGUL APICOL IASI IN 14-15 Martie 2020

bmdna

Avand in vedere ultimele evolutii legate de coronavirus, targul de la Iasi mai are loc?
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

bucovineanu

In cursul zilei de azi se va sti daca DSP va permite sau nu organizarea targului.

mvnaro


bucovineanu

Inca nu s-a hotarat nimic in legatura cu Iasul. S-au anulat sau amanat targurile de la Bucuresti, Giroda, Blaj.

bucovineanu

Din cauza situatiei legata de evolutia coronavirusului Targul apicol Iasi editia 2020 se amana. Daca evolutia coronavirusului o va permite targul va fi organizat in prima parte a lunii aprilie la o data ce va fi anuntata in timp util

mape 48-petru manea

Citat din: bucovineanu din Martie 11, 2020, 09:47:20 AMInca nu s-a hotarat nimic in legatura cu Iasul. S-au anulat sau amanat targurile de la Bucuresti, Giroda, Blaj.
Targul dela Ghiroda a avut loc in 7 si 8 martie .am fost prezent

bucovineanu

Imi cer scuze, la mine asa a ajuns informatia.

romikele

A fost anulat târgul de la Făget, nu Ghiroda...

bucovineanu

#10
Deoarece Iasiul se afla sub cod rosu de covid, Targul apicol nu se organizeaza in 2021. Daca se modifica ceva o sa anunt.

bucovineanu

O  veste foarte buna cu privire la TARGUL APICOL IASI EDITIA XI 2021. Editia din acest an va fi organizata in zilele de 23-24 si 25 aprilie   [DE FLORIILE ORTODOXE].  Targul va fi organizat in Piata din fata PALATULUI CULTURII si a PRIMARIEI IASI. Organizatori PRIMARIA IASI si Dr vet.CIOCAN SEBI.  Informatii cu privire la targ la tel 0740998084 Ciocan Sebi.


          APICULTORII DIN JUDETELE MOLDOVei SI DIN ALTE JUDETE SUNT ASTEPTATI IN NUMAR CAT MAI MARE

Alecs

     Din pacate n-am citit postarea de mai sus, si ...m-am dus la targ pe pietonalul Stefan cel Mare asa cum a fost anuntat. In locatia respectiva ...nimic. Pe strazile adiacente..nimic, si plouaaa, si plouaaa.... Intreb in stangan in dreapta, nu stia nimeni nimic. Intru la magazinul ACA, unde doamna vanzatoare ocupata peste masura cu trebile curente , isi face putin timp prntru mine si-mi zice ca nu-i nici un targ, dar cica s-ar anunta unul pe la Florii. Si afara ploua,,,ploua ...ca in Bacovia nu alta. Vin acasa ,pun umbrela si hainele la zvantat, citesc pe forumuri cum sta treaba cu targul si ma dumiresc. Parca imi parea rau ca am plecat de la prisaca, dar cand ma uit pe geam..ploua, si ploua. Asa ca , tot raul spre bine. Astept Floriile. Te salut cu respect Sebastian Ciocan. Va salut cu respect ma...apicultorilor care sunteti. Poate ne vedem la Iasi. Alecs.

apionesti

Voi fi si eu prezent la acest eveniment, dacă se va ține! E un moment de normalitate într-o lume aflată în derivă. Doamne ajută!
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

gabiiasi