Salutari

Creat de Gabriel.B, Octombrie 17, 2016, 02:00:32 PM

« precedentul - următorul »

Gabriel.B

Buna ma numesc Gabriel Bujdoso sunt din Timisoara . Tin sa precizez ca nu detin nici un stup in momentul fe fata dar doresc sa achizitionez unul s-au doi la anul ce urmeaza am venit pe acest forum ca sa invat tainele stuparitului.
Gabi

oroles

Citat din: Gabriel.B din Octombrie 17, 2016, 02:00:32 PM
Buna ma numesc Gabriel Bujdoso sunt din Timisoara . Tin sa precizez ca nu detin nici un stup in momentul fe fata dar doresc sa achizitionez unul s-au doi la anul ce urmeaza am venit pe acest forum ca sa invat tainele stuparitului.
Taine nu sunt. Chiar daca ar fi, multi le-ar ține pentru ei.  :) Oricum, vei invata ce trebuie. Bine era sa ai si 1-2 stupi.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

 :welcome:
Ai ce invata, iar timp toata iarna suficient pentru citit.
:hi:

G. Iulian


Gabriel.B

Eu am considerat ca este mai bine sa am cunostintele de baza inaite de a achizitiona albine :) :bzz:
Gabi

vulpea

cunostintele de baza le obtii cand ai 1-2 stupi si le studiezi evolutia.cartile te invata DOAR sa stii ce sa urmaresti(cu ce se maninca,pe moment).cel mai important,dupa mine, e doar observatia directa !ce am mai scris pe undeva,'meseria' asta n-o s-o stapanesti nici cand esti pe duca in lumea asta,dar eu zic sa nu disperi.un filozof(nu stiu care) spunea ca nu conteaza atingerea telului ci mai degraba drumul pe care-l faci pentru atingerea acelui tel,deci...