Despre SMF

Creat de admin, Iunie 29, 2010, 10:27:28 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Dar vorba aia cu "nu mor caii cand vor cainii" o stii?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Stiu destule, dar uneori nu folosesc la nimic, sau aproape nimic.

In alta ordine de idei, cred ca ar trebui sa fuzionam cele doua forumuri, cu o organizare mai stricta decat in trecut, pentru a creste in google mai consistent.
Am un plan de promovare mai eficienta a forumului, cu o mica investitie se poate ajunge rapid pe prima pagina la cautarea pe "apicultura".

bee_lover

Ma bucur ca ati ajuns la concluzia ca daca totul e sub o cupola merge mai bine, mai multe vizite, mai multe subiecte pe zi, ascensiune mai rapida in google. Apreciez tot ceea ce faceti si vb. lui Pharaonu, nu mor caii cand vor cainii. NU va lasati! Bafta!  :coffee:

orbanstefan64

Citat din: romikele din Februarie 15, 2012, 04:15:40 AM
Nu politica e de vina, dar si unele reactii de "sus" au avut contributia lor.
Principala cauza o constituie insa reactia unor colegi de pe forum de-a lungul timpului, care fara sa se implice in nici un fel, se considera buricul pamantului, crezandu-se cei mai destepti de pe planeta.
Fac precizarea ca nu intra in discutie jonny_it, care a dorit doar sa dea o mana de ajutor, apreciez gestul, din pacate nu are cum, multe nu depind de noi, ci de altii, suntem la mana lor pe banii nostri si pe munca noastra si fac ce vor ei.
Unul din indivizi e albine care mi-a umplut inboxul de ineptii, atat pe email cat si pe mesageria privata de pe toate forumurile unde mai are acces. Aici s-a lins pe bot...
Si mai sunt si altii care in timp au considerat ca eu le-am "umblat" la cont pentru a nu avea acces, desi problema era la ei. Unul din ei e teinegru64, care avea trei conturi si se mira de ce nu-si poate recupera parola. La fel si prietenul lui, cristix, care nu are contul banat, dar o face pe grozavul.
Au mai fost in trecut si altii, cu amenintari pe SMS, cu aluzii la DNA, etc. Toate astea te fac sa te intrebi daca merita tot efortul, trecut si prezent, si iti aduci aminte de vorba aia cu facerea de bine...
campania initiata ,,curatire de primavara,, ...... :bravo: :bravo:

orbanstefan64

Citat din: bee_lover din Februarie 15, 2012, 09:34:11 AM
Ma bucur ca ati ajuns la concluzia ca daca totul e sub o cupola merge mai bine, mai multe vizite, mai multe subiecte pe zi, ascensiune mai rapida in google. Apreciez tot ceea ce faceti si vb. lui Pharaonu, nu mor caii cand vor cainii. NU va lasati! Bafta!  :coffee:
tu nu mai sta pe tusa intra si tu la ,, maturat zapada,,  :rotfl: :rotfl:
:hi: :hi: :hi:

bee_lover

dzk-ul ala de pe Garii?  :D

orbanstefan64

 :nod: :nod: da vezi ca ii pe libertatii  :rotfl: :rotfl:
:hi: :hi: :hi:

bee_lover

da, am uitat ca deja e alta strada  =))

Kov iulian

Am o mica intrebare !

Se pot modifica temele intr-un forum smf ?
Nu ma refer la schimbare unei teme cu alta, ci la editarea unei teme anume, introducerea de noi elemente vizuale, stergerea altora etc .

romikele

Bineinteles ca se poate.
Exemplu concret, tema noastra Gone Fishin, care a suferit transformari esentiale.
Ai acces la css si index.template.php, se pot insera scripturi java, etc.

pharaonu75

Iuliane, pai cum crezi tu ca se tot schimba la noi imaginea de fundal, se adauga sau se scot icon-uri, bannere, etc?  :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din Februarie 21, 2012, 02:16:30 PM
Iuliane, pai cum crezi tu ca se tot schimba la noi imaginea de fundal, se adauga sau se scot icon-uri, bannere, etc?  :wink2:

Nu ma refeream la putinta tehnica, pe partea tehnica poti face tot ce vrei, ma refeream daca pemite licenta asa ceva .

Prima data eram convins ca SMF e sub licenta  GPL  dar dupa cercetari am aflat ca de fapt e sub licenta Creative Commons Attribution .

Si cum nu conosteam prea multe despre aceasta licenta  miera teama sa nu fac ceva ilegal .prin modificari de teme smf .
:hi: :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

Dar rau te-a mai speriat ACTA!!! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Nu numai ca pot fi modificate teme, dar smf are o unealta prin care se pot crea diferite teme, se pare compatibile cu versiunea "core".
Atat timp cat e open source, poti face orice, dar linkul spre Simple Machines sa nu lipseasca.

Kov iulian

#29
Ati auzit de AEVA MEDIA  ati reusit sa instalati acest mod smf ?

Aceastea sunt toate formatele si retelele video si audio acceptate de AEVA MEDIA :