Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

oroles

Daca vrei ti-l pun si pe @romikele sa prezinte vremea! :rotfl: =))
GIMP e cel mai tare. Si pe Windows il prefer Photoshop-ului.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

sorinma

Mai glumetilor eu am crezut ca a facut Busu o gafa dar voi mintiti poporu cu photoshop- u
:D
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Kov iulian

Citat din: sorinma din Ianuarie 20, 2016, 08:47:24 PM
Mai glumetilor eu am crezut ca a facut Busu o gafa dar voi mintiti poporu cu photoshop- u
:D

Va asigur ca nu mint poporul cu photoshop-ul, pe cuvantul meu ca nu fac asta


Mint poporul folosind gimp : https://www.gimp.org/screenshots/

oroles

Eu de cand ii spun lui @romikele sa dea un remove la background la pozele de sectiune de pe forum in Gimp, ca sa arate mai bine. Dar ori nu are timp, ori nu se pricepe.
@romikele, uite iti atasez eu poza pentru sectiunea "Informatica si computere". Fa-mi si mie un "catar" (sa zic si eu ca Zavoranca) si pune-o in locul cele existente sa vad daca arata mai bine. Te rog!

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pharaonu75

Am modificat. Arata mai bine?  :P
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

oroles

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 20, 2016, 10:13:01 PM
Am modificat. Arata mai bine?  :P
Eu zic ca da. O regula in grafica web spune ca la inconitele de meniuri si sectiuni nu trebuie sa se vada fundalul. De aceea a fost si inventat formatul .png. In cateva minute  vi le fac pe toate daca vreti. :P
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

#2466
Citat din: oroles din Ianuarie 20, 2016, 09:52:18 PM
Eu de cand ii spun lui @romikele sa dea un remove la background la pozele de sectiune de pe forum in Gimp, ca sa arate mai bine. ...
Am inceput, dar cand am timp sunt rupt de oboseala... asa ca accept oferta de ajutoare.   :P

Sa fie toate de 60x60 px. !

// edit:   sectiunea "DESPRE FORUM - GENERALITĂŢI"
E bine maestre? (Știu că se poate mai bine!  :P )

oroles

E foarte bine! Super, as zice!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Ehee... Vad ca arata din ce in ce mai bine.
PS: Nu toate .png -urile au fundalul in alfa, cum dupa bine se vede din unele poze inlocuite. Deschideti intai poza si vedeti daca pe bakground apar acele patratele ca la sah. Daca apar, e bine.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Lucrez la "Stupine". De aici in jos sunt inlocuite doar pe sarite.
Imaginile care nu imi plac le inlocuiesc cu altele mai semnificative si aratoase.

Kov iulian

Politia Crestina in actiune:   =)) =)) =)) =))

https://www.facebook.com/stoica.romeo/videos/1003606049681425/


Lasand gluma la o parte chiar exista Politia crestina : http://www.cparo.ro/?page_id=18

dan sebastian

Sa termin ce-am inceput ...

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.


mape 48-petru manea

In ambele video barbatii sunt calariti de capre  :)

Kov iulian

Ce fata face cand pica copacul pe el.   :D :D :D :D