Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

sas angelica

PAMFLET DE DANIEL ROXIN

PANDEMIILE VIITORULUI – Analiză (trăznită) de specialitate. :)))

Potrivit experţilor Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, în viitorul apropiat lumea va fi lovită direct în plex de o pandemie de tuse măgărească fără precedent. Focarul acesteia a fost localizat în zona Wall Street, unde există cea mai mare aglomeraţie de măgari din lume.

Deosebit de îngrijorătoare pentru epidemiologi este, de asemenea, ameninţarea proliferării tulpinilor ruseşti de schizofrenie a popândăilor roşii care poate determina o invazie a întregului spaţiu asiatic şi est-european cu rozătoare agresive (predispuse la atacul în haită), ce aduc cu ele o seamă de alte boli infecţioase cum ar fi logoreea KGB-istă sau gonoreea "Mama Rusia", foarte greu de eradicat.

Oamenii de ştiinţă cred însă că virusul cel mai periculos este cel al impotenţei cabaline, luat de om de la viermii de mătase care, fiind deja aproape generalizat, poate face rasa umană foarte vulnerabilă la boli nemaiîntâlnite până acum: pojarul Rockefeller, sifilisul Rothschild, gripa Obama şi altele...

Studiile făcute de specialişti pun în evidenţă şi alte mari pericole ce ne pot pândi în viitorul apropiat – conjunctivita cetaceică, râia vulpii polare, diabetul ursului grizzly sau chiar epidemia de hemoroizi a cangurului pitic australian.

Prin urmare, oameni buni, nu e de glumă! Cu atât mai mult cu cât România a tot fost lovită în ultimii ani de o altă boală mortală - "Isteria porcească a vaccinării", transmisă pe calea undelor radio din cele mai periculoase focare de infecție ale presei centrale! Dumnezeu să ne apere!

Daniel Roxin, consultant de specialitate ;)

P.S. Acest text este un pamflet. Orice asemănare cu fapte sau personaje reale este o coincidență nedorită... de cei vizați!
Carpe diem!

sas angelica

 :hi: Un turist vizitează Spania. Plimbându-se pe străzile Madridului intră în cel mai arătos restaurant. Se aşează la masă şi studiază meniul. Se apropie chelnerul şi întreabă:
- Domnul ce serveşte?
- Vă rog să-mi aduceţi cea mai scumpă şi mai reprezentativă mâncare spaniolă.
- Avem aşa ceva, dar o să vă coste binişor.
- Nu contează. Dar vă rog să fie ceva exclusivist!
- Imediat!
Cam într-o oră vine chelnerul şi-i aduce un tacâm generos cu două găluşte cât pumnul, ornate cu cele mai deosebite ierburi şi cel mai scump sos. Clientul le savurează din plin. Mulţumit cere nota şi zice.
- Să ştiţi că n-am mai mâncat nimic mai gustos. Cum se numeşte acest fel de mâncare?
- "Corida", domnule. Găluştele alea delicioase nu sunt altceva decât testiculele taurului sacrificat astăzi pe Plaza de Toros. Vă costă 5 mii de euro.
Uimit de preţ, clientul achită, dar rămâne, totuşi, satisfăcut. Peste o lună iar vine în Spania, intră cu prima ocazie în acelaşi restaurant şi fără să aştepte meniul, strigă chelnerului cu un gest amical:
- Prietene, "Corida", te rog.
Chelnerul dă din cap afirmativ şi solemn, după care îi aduce într-o oră tacâmul. De data asta găluştele erau minuscule, dar la fel de bogat ornate. Turistul nostru le-a mâncat şi a cerut nota.
- 10 mii de euro!
- Păi cum se poate una ca asta! se miră clientul. O lună în urmă mi-ai adus un tacâm generos şi acum îmi aduci chestia asta minusculă la un preţ dublu?
- Ştiţi domnule, dumneavoastră aveţi un noroc deosebit: astăzi pe arenă a fost ucis toreadorul. =))
Carpe diem!


romikele


vranceanul

Daca am trai viata invers!
Am incepe prin a muri, astfel am scapa de aceasta trauma, care ne urmareste toata viata. Apoi ne-am trezi intr-un azil de batrani si ne-am simti din ce in ce mai bine pe zi ce trece.
Am fi externati intr-o buna zi pe motiv ca suntem sanatosi .... si am incepe sa primim banii de pensie.
In fine in prima ta zi de lucru ai primi cadou un ceas de aur.
Ai lucra 40 de ani, pana ai fi suficient de tanar sa poti incepe sa profiti de sfarsitul perioadei de activitate.
Ai trai din petrecere in petrecere , ai bea , ai face dragoste, n-ai avea probleme grave.
Te-ai pregati pentru studiile universitare....apoi colegiul ... te-ai juca cu prietenii fara nici o obligatie pana ai deveni copil.
Ultimele 9 luni le-ai petrece plutind linistit, bucurandu-te de incalzire centrala, room service, etc....
In final ai parasi aceasta lume de rahat... într-un ORGASM!
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

cipriene

Statea Badea Gheorghe pe deal cu un bumerang in mana si cu fata plina de sange. Se apropie Ion:
- Ce faci, ma, Gheo?
- Stau.
- Da' ce tii in mana?
- Nu stiu.
- Pai si de ce il tii? Arunca-l!
- Arunca-l tu, ca eu m-am saturat!
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

Donbazil

Sal'tare!
Haz de necaz......
Cum poti sa iti dai seama de varsta aproximativa si starea civila a unui barbat in plina strada?!
Daca merge cu ambele maini in buzunar, capul sus, zambetul pe buze si putin mai alert.....e undeva pana in 30 de ani, necasatorit, cu o mana pe bani si una pe scula.
Daca merge ceva mai domol, cu o privire pierduta in spatiu si cu o singura mana in buzunar.... e undeva intre 30 - 45 de ani, casatorit, cu o mana pe scula pentru ca banii sunt la sotie.
Daca merge mai apasat, cu capul plecat si cu mainile la spate.... sigur e peste 55 de ani, casatorit, banii sunt la nevasta iar restul nu mai conteaza.

pharaonu75

Citat din: Donbazil din Februarie 11, 2013, 11:51:26 PM
Sal'tare!
Haz de necaz......
Cum poti sa iti dai seama de varsta aproximativa si starea civila a unui barbat in plina strada?!
Daca merge cu ambele maini in buzunar, capul sus, zambetul pe buze si putin mai alert.....e undeva pana in 30 de ani, necasatorit, cu o mana pe bani si una pe scula.
Daca merge ceva mai domol, cu o privire pierduta in spatiu si cu o singura mana in buzunar.... e undeva intre 30 - 45 de ani, casatorit, cu o mana pe scula pentru ca banii sunt la sotie.
Daca merge mai apasat, cu capul plecat si cu mainile la spate.... sigur e peste 55 de ani, casatorit, banii sunt la nevasta iar restul nu mai conteaza.

Donbazil, vezi ca peste aproape 4 luni implinesti 55 de ani! Cum mergi pe strada? =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

sorinma

da cei de pana in 20 ani care nu au nici bani de ce merg cu ambele maini in buzunare?  :limba:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Bistriteanul

Citat din: sorinma din Februarie 12, 2013, 04:35:21 PM
da cei de pana in 20 ani care nu au nici bani de ce merg cu ambele maini in buzunare?  :limba:

Si-o muta de pe o parte pe alta. :rotfl:
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

Donbazil

Sal'tare!
Pai, ce sa zic?.....Ca io pan-la 25 de ani frumos n-am fost, pan la  45 de ani destept n-am fost  si pana ieri n-am fost bogat, asa ca prea mari probleme nu-mi fac....
Da am avut parte tot de neveste bune.....
Nu ma crezi?.....Uite, ca se poate si mai rau......
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HPkTzNrn0dA#!

tassevasi


cipriene

Un adolescent îşi întreabă bunicul: - Tataie, ce este dragostea? - Păi...la 20 de ani, DMS La 40 de ani, DMS La 60 de ani, DMS La 80 de ani, DMS... - Bine tataie...da' ce înseamnă DMS?? - La 20 de ani....Dimineata, la Miezul zilei şi Seara. La 40 de ani...Duminică, Marţi şi Sâmbătă La 60 de ani...în Decembrie, Martie şi în Septembrie. - Şi la 80 de ani? - La 80 de ani...Dorinţele Mele Secrete.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

cipriene

Ion o invita pe Maria la bar.
- Marie, ce bautura ti-ar pofti inimioara?
- Cea mai buna sampanie, Ioane !
- Ia te uita! Da ce, o votca sau o bere nu-i buna? La taica-tu` acasa numai sampanie ai baut?
- Nu, Ioane, da' tata nu voia sa ma reguleze !
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

cili

Maria se tot ruga de Ion să facă sex cu ea.
Acesta, obosit, încearcă să-i explice:
- Bine, Mărie, dar ştii tu ce efort presupune
o tură de sex ?
- Ce efort, mă Ioane?
- Păi e ca şi cum eu te-aş lua pe tine în
spate şi te-aş duce din Lugoj până-n
Timişoara.
- Hai, mă Ioane! Du-mă numa' un pic...
Şi tot aşa, insistă Maria ce insistă şi până
la urmă Ion cedează rugăminţilor. După o
partidă de amor sălbatic, când Ion dă să
se ducă în sfârşit la culcare, Maria îl ia din
nou la întrebări:
- Auzi, mă Ioane! Şi acum ce faci!? Doar
nu mă laşi la Timişoara?