Fiscalizarea activitatilor din agricultura.

Creat de Alutus, Octombrie 16, 2011, 02:05:49 PM

« precedentul - următorul »

cipriene

ee, pana la urma, este bine sau nu sa se impoziteze apicultura?
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

D006


cipriene

mare, mare greseala. si cum or sa faca asta daca nu declar stupii. daca-mi raspunzi dragos, inseamna ca este ceva putred. tu chiar te-ai gandit la asa ceva.
vezi sa nu scrii pe forum ca poate dai idei oparitilor de la fisc  :yahoo_cry:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

D006

Culmea este ca inca nu ne pot impozita dintr-un motiv tehnic ! nu e vorba doar de apicultura ci de impozitarea zootehniei in ansamblu dar pt. asta ANAFUL ar mai avea nevoie de 800 de noi angajati iar conform legii se face o angajare la 7 plecari...

filip

Plata unui Certificat de Producator la primarie e un IMPOZIT.
Daca ea e rezonabila,toti vor plati aceasta taxa.
Dar sa platesti o singura data sa nu fii purtat la zeci de km
Dar cand ai societate,e altceva..........
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

cipriene

Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

zumzum

Eu cred ca nu scapam de impozit an2012.Am cautat prin codul fiscal si nu am gasit articolul care era in anul trecut in care preciza ca activitatile agricole sunt neimpozabile .Daca stie cineva concret ar fi bine sa ne informeze si pe noi "nestiutorii"

Alutus

Pentru viitor comisia europeana preconizeaza impozitarea.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Pai de unde credeti ca vor scoate bani pentru marirea salariilor in sistemul bugetar?
Una din surse va fi si impozitarea apiculturii, alaturi de alte ramuri scutite de impozitare.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Si imediat dupa ce se intampla asta va creste accesarea fondurilor europeene cu 50 la suta  in agricultura .  :rotfl: :rotfl:

cipriene

dar totusi cum se va face impozitarea daca nu declari stupii? cand vad atatea putori care nu vor sa munceasca si asteapta ajutoare sociale sub diferite forme, parca mai mult nu vreau sa platesc impozit (si din stuparit).
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

romikele

Aveti rabdare sa treaca alegerile. Pana atunci nu se impoziteaza nimic, dupa aceea isi vor scoate parleala... :zzz:

marius_vfp

Citat din: cipriene din Martie 31, 2012, 12:25:55 AM
dar totusi cum se va face impozitarea daca nu declari stupii?

pai asta ma gandesc si eu , cum , sa zicem ca declari doar o parte din stupi , 10% din efectiv ,
si daca anul urmator tia murit familia(declarata) respectiva ce fac ,le dau cu crotalul in cap  o declar moarta ,
ok vor impozita numarul de stupi sau produsul acelui stup ,sau cum ? eu daca doresc sa dezvolt efectivul si nu vand mierea  ? ce impozitam cutia sau merea?
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: romikele din Martie 31, 2012, 08:46:07 AM
Aveti rabdare sa treaca alegerile. Pana atunci nu se impoziteaza nimic, dupa aceea isi vor scoate parleala... :zzz:
Vor trebuie sa-si scoata parleala pe campania electorala in care sa baga multi banii, Cat adevar! :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: marius_vfp din Martie 31, 2012, 10:13:56 AM
Citat din: cipriene din Martie 31, 2012, 12:25:55 AM
dar totusi cum se va face impozitarea daca nu declari stupii?

pai asta ma gandesc si eu , cum , sa zicem ca declari doar o parte din stupi , 10% din efectiv ,
si daca anul urmator tia murit familia(declarata) respectiva ce fac ,le dau cu crotalul in cap  o declar moarta ,
ok vor impozita numarul de stupi sau produsul acelui stup ,sau cum ? eu daca doresc sa dezvolt efectivul si nu vand mierea  ? ce impozitam cutia sau merea?
Ei s-au gandit ei la stea e atata birocratie mai alesc cei ce avem firma de oricum ai face tot te gasesc ei in plus ca sa te puna la impozit,asta daca atunci cand faci bilantul iesi in plus la venitul net estimat si de aici baga ei cei 16% si te-ai ales cu impozit,deocamdata nu se impoziteaza nimik, dar nu cred ca dureaza mult,parerea mea...Pace! :hi: %%-
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/