Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: romikele din Octombrie 20, 2013, 03:53:52 PM
Alte imagini din stupina vizitată, în timp ce proprietarul umbla creanga  =))

Ba nu umbla deloc creanga... stiu eu sigur!
"Prepara" ceva pentru  Sighisoara! Ceva "greţos". :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 20, 2013, 04:53:31 PM
Citat din: romikele din Octombrie 20, 2013, 03:53:52 PM
Alte imagini din stupina vizitată, în timp ce proprietarul umbla creanga  =))

Ba nu umbla deloc creanga... stiu eu sigur!
"Prepara" ceva pentru  Sighisoara! Ceva "greţos". :wink2:

GPS-ul Apiardealului spunea clar ca e in drum spre un prieten... ca doar prietenii la nevoie se intalnesc!  :P

pharaonu75

Citat din: romikele din Octombrie 20, 2013, 04:56:20 PM
GPS-ul Apiardealului spunea clar ca e in drum spre un prieten... ca doar prietenii la nevoie se intalnesc!  :P

GPS-ul ala nu e bun... o ia inainte.
La acel prieten a plecat putin mai tarziu.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 20, 2013, 05:02:19 PM
GPS-ul ala nu e bun... o ia inainte.
La acel prieten a plecat putin mai tarziu.
GPS-ul ala prezice viitorul  =))

pharaonu75

Citat din: romikele din Octombrie 20, 2013, 05:03:35 PM
GPS-ul ala prezice viitorul  =))

Spune-i sa-mi prezica si mie numerele de saptamana asta, la Loto. =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Am zis ca prezice, nu ghiceste  :P

De ex. stie unde vei fi sambata viitoare  =))

RazvanTi

pe asta pana si eu o stiu, d'apai un amarat de GPS fie el si al apiardeal  :lol:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

joohny

Va salut.Parca am fi romani.Foarte bine a-ti prcedat ca a-ti inchis acel topic.Sint incepator insa am respect pt.DM.Sanatate.

romikele

Faptul ca niste indivizi se cred Dumnezeii apiculturii nu e deranjant.
Dar faptul ca jignesc fara a fi provocati e de neacceptat, mai ales ca eu trebuie sa suport de pe urma acelor replici tot felul de apostrofari si atacuri.
Azi s-a gasit un maimutzoi sa ne adreseze expresia "Rusine Apiardeal!"
Pentru ce sa ne fie rusine? Pentru ca niste indivizi dau cu bata-n balta?
Toate aceste iesiri necontrolate nu fac decat rau forumului, iar raul va fi starpit de la radacina.

Tamu

In mod normal ar trebui si sanctionati acestia cu lipsa dreptului de postare ptr. o perioada de timp. La fel si in cazul folosiri cuvintelor indecente. Acest forum este/poate fi citit si de persoane minore!
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

stefan1

  Nu cred ca trebuie sa facem greseala sa banam in acest caz pe cineva! Intrebarile puse poate erau necesare mai cu seama pentru ca ce s-a prezentat este mult diferit de ce se intampla la noi in apicultura. Poate doar tonul a fost cam dur si insistenta cu care se repetau aceleasi intrebari, desi au fost unele incercari de raspunsuri. Pretentia ca sa vina Dan personal sa raspunda, cand acesta nu a avut nici un mesaj pe forum (deci nu putem zice ca a evitat anumite intrebari) este absurda si abuziva. El s-a scuzat ca nici la mesajele prin E-mail (sute) nu poate raspunde si da unelele raspunsuri la intrebarile mai frecvente in videoclipuri. Sa spui ca nu raspunde aici ca ii este frica de confruntare, este o jignire si o inpertinenta.
  Eu sunt convins ca aceleasi persoane care acum se indoiesc isi pot schimba radical parerea daca afla pe parcurs mai multe amanunte despre acel fel de apicultura. Sper sa nu se supere pe mine ca dau iar un citat celebru :"Doamne, iarta-i, ca nu stiu ...!"
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

romikele

marian sima este banat in principal pentru persiflari repetate la adresa lui Cristi Vidican, care a fost pe buna dreptate deranjat.
Cine nu este suficient de intelept sa poarte o discutie civilizata, trebuie urecheat, altfel sare gardul. Am fost cat se poate de tolerant, dar asta mi-a atras critici, jigniri si chiar amenintari, iar aceste lucruri nu mai sunt dispus sa le tolerez.

Kov iulian

Citat din: romikele din Octombrie 28, 2013, 08:30:47 PM
Faptul ca niste indivizi se cred Dumnezeii apiculturii nu e deranjant.
Dar faptul ca jignesc fara a fi provocati e de neacceptat, mai ales ca eu trebuie sa suport de pe urma acelor replici tot felul de apostrofari si atacuri.
Scrierea nu e o forma de exprimare la fel de completa precum dialogul, lipsa dialogului si exprimarea doar in scris da nastere la frustrari si la tot felul de suparari ori din cauza nepriceperi la scris ori din interpretarea gresita de celalalt a scrierii.
Eu v-as sugera un experiment care vad ca a dat roade pe un forum tehnic.
Acolo la un moment dat incepusera sa se atace toti intre ei precum caini de la al mai mic pana la al mai mare.
Asa ca au inceput de cateva ori pe saptamana sa faca intalniri virtuale audio video in care se vad toti intre ei se cunosc.
Dintr-o data atmosfera sa relaxat, userul cu avatarul ala enervant a devenit un om pe care il vezi "fata in fata" si de rusinea lui sau a celorlalti incepi sa te controlezi.
Se foloseste functie de la google numita Hangout .

http://www.youtube.com/watch?v=xfOzywX9DcM

stefan1

Citat din: romikele din Octombrie 28, 2013, 09:50:34 PM
marian sima este banat in principal pentru persiflari repetate la adresa lui Cristi Vidican, care a fost pe buna dreptate deranjat.
Cine nu este suficient de intelept sa poarte o discutie civilizata, trebuie urecheat, altfel sare gardul. Am fost cat se poate de tolerant, dar asta mi-a atras critici, jigniri si chiar amenintari, iar aceste lucruri nu mai sunt dispus sa le tolerez.

  Si eu zic ca cu totul nedrept a fost atacat Cristi si, daca am inteles bine, pentru motivul ca a afirmat ca Marian ar fi numit pe altii pinguini, cand el nu a spus-o. Dar cum am mai spus, asta este o acuzatie minora si nu trebuia sa provoace o astfel de reactie.
  Pentru Romikele:
  E greu sa fii sef si sa trebuiasca sa iei decizii care nemultumesc fie pe unii fie pe altii si sa incasezi reprosurile si de la o tabara si de la alta!   :nod:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bucovineanu

E interesanta propunerea lui Iulian facuta putin mai sus. Pe stuparitul au un topic unde userii care doresc vin cu cate o poza a propriei persoane. E si asta un inceput pentru ca membrii forumului sa se cunoasca intre ei.