ce doresc si ce propun apicultorii in 2010

Creat de ioanardelean55, Decembrie 30, 2009, 11:58:14 PM

« precedentul - următorul »

gore

În primul rând aş dori ca 2010 să fie un an bun pentru apicultură, vremea să fie prielnică, iar eu doresc să-mi menţin şi să dezvolt stupina cu ceva roiuri noi, să obţin miere ceva mai multă ca anul trecut, dar în special să-mi dea d-zeu sănătate să le pot face pe toate, poate şi altele...
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

ioanardelean55

nici chiar asa ..se zice ca buturuga mica rastoarna caru mare ,,  :hi:  :hi:

D006

Citat din: dragos2006Acum sa nu crezi ca apicultura romana se rezuma la forumuri  !
  Cunosc stupari care dau la  Dobre cel putin 50 de tone pe an , asta de la o singura familie de stupari !!
Stii care culmea : Dobre mai are pe stoc doar 100 de tone , in curand intra in criza de miere !

  Dece-ti mai pierzi vremea pe forum daca forumisti sint nimic doar ca sa le dai lectii !!!!!!!! nu sti cit sirop duce o fam, intr-o noapte z??????? CHIAR ?????N-am stiut ca apicultura sta in miinile celor marii iar noi cei mai mici sintem nimic ,
frumoasa apreciere, :rusine:  :rusine:  :rusine:  :rusine:

D006


crombra

Citat din: romikele
Citat din: orbanstefan64ACESTIA SINTEM NOI :smile:  :)  :uimit:  :hi:
Eu sunt ala cu ochelari, ceilalti cine sunt? :smile:  :hi:
//edit.
... cred ca mata esti ala de da din mana :)  :rotfl:
Al doilea sunt eu, SUPEROPTIMISTUL si SUPERPOZITIVUL.  :)  :rotfl:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

orbanstefan64

cum nu is atent cum ocupati toate locurile :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

balasbebe

Eu doresc sa va fac ca nu-mi mai pomeniti nici macar in vis nici activitatea, si nici numele.
Dar cred ca se poate si altfel
Domnul Romikele mi-a facut un bine. A zis sa folosesc comanda IGNORE. El se pricepe la calculatoare. Si cred ca este cel mai usor lucru.

Bătrânul

ALBINE FORUM DE APICULTURA APIARDEAL / AICI PUTETI POSTA ORICE... / ce doresc si ce propun apicultorii in 2010
Azi vazind postarile lui Balas l-am sunat si am intrebat "ce are" !? Dupa raspuns am inteles ca nu stie ce are ! Dar va spun eu ca ma simt citeodata la fel. Noi oameni dupa o virsta si pensionare pierdem o multime de prieteni , cunoscuti, colegi de munca, devenim din ce in ce mai singuratici, nemai fiind luati in seama ca pe vremea vietii active devenim  irascibili si vorba unui prieten "" citeodata mi-e scirba si de mine insumi "".... Hai sa recunoastem ca pina si prezenta noastra activa pe acest teren virtual arata nevoia noastra de comunicare cu oameni, o metoda foarte comoda in care nu trebuie sa astepti sa-ti vina sa PLECE musafirul , il primesti si il dai afara cu un clic DAR TOTUSI E NEVOIE DE UN MINIM RESPECT RECIPROC !!! Sint convins ca ginditi la fel . EU VA SALUT PRIETENI si hai sa fim buni in anul care tocmai a sosit !!! :hi:  :hi:  :hi:

balasbebe

S-au purtat razboaie grele din care pana la urma s-a reusit sa se cada la pace. Cine ar fi crezut ca 2 popoare care s-au luptat ani de zile, sa poata sa se imbratiseze. Securea a fost ingropata. Daca ar fi topita si din ea nu s-ar mai face sabii ar fi ceva.
Cu ce gand se mai logheaza un apicultor sa mai scrie ceva, cand apar atatea certuri si discutii fara sens?
Poate trebuia sa te semnezi si simplu, ca era la fel de frumos gestul
Multumesc.
Da am cautat sa vad daca sunt si cuvinte frumoase pe un forum care se crede a fi liber.

ioanardelean55

eu ca apicultor am o dorinta ptr 2010 sa poata oricine doreste sa faca pe stuparitul ce a facut acest om aici ....RUSINE SA VA FIE ...D-le balas ,a_ti confirmat prin aceasta aparitie cit sinteti de serios ..

bucovineanu

Il intreb si eu pe dl Balas daca este multumit si daca se simte mai "barbat" dupa bravura de ieri. Eu cred ca nu.