Târg apicol Apiardeal - Sighişoara, Ediţia IV, 28-30 AUGUST 2015

Creat de orbanstefan64, Mai 25, 2015, 07:42:13 AM

« precedentul - următorul »

romikele

x

romikele

La ultima poză, salutări din partea gazdei de la pensiunea GIA!  :hi:

MirceaCalin

Azi pare că a fost mai multă lume decât ieri...
Aşteptăm imagini noi !!!

romikele

Ieri imaginile au fost de la inceputul programului, mai tarziu s-a mai animat targul, dar pozele au iesit foarte in ceata, asa ca le-am eliminat.
Se vor vedea mai multe in filmare...

mape 48-petru manea

Multumesc pentru poze---LA MULTI ANI "TARGULUI APICOL APIARDEAL  " ---MULTUMESC PISTU  :hi:

MirceaCalin

Citat din: romikele din August 29, 2015, 05:45:09 PM
Ieri imaginile au fost de la inceputul programului, mai tarziu s-a mai animat targul...

Am ajuns şi eu ieri în jur de 12:00; i-am dat bună ziua organizatorului, am mai schimbat două vorbe cu dl. Sima şi am făcut mici cumpărături (un hrănitor de 2 l de podişor si niscaiva Apivirol)

Am revenit spre ora 15:30 să mai iau ceva "greutăţi" şi am rămas cam surprins să văd că mulţi îşi "înfoliau" deja standurile !
Mi-a explicat dom'Piştu că aşa ar fi trendu'...

Am luat mai luat un borcan de miere de mentă şi cam atât.

Bătrânul

Puneti si filmele cu intilnirile forumistilori , colocvile privind tratamentele de toamna , exprunerile reprezentantului guvernului privind sustinerea apicultutii.  BANCHETUL  cu invitatii de top si masa servita la ora 19 .  Citi badigarzi au asigurat fluxul de circulatie a vizitatorilori intre standuri ?  Batranul a cazut in cur la valsul cu matura ? OFF ce vremuri au fost..... Iarasi mi-am amintit de prietenul nostru Gica . Toate sint trecatoare .... :cu plăcere:

romikele

Ziua a 3-a.

romikele

x

romikele

x

romikele

x

romikele

x

romikele

Noi, cei care pastorim acest forum, ne dorim ca toti cei interesati de oportunitatile pe care le ofera actuala legislatie apicultorilor sa aiba acces la informatii reale si corecte.
Din acest motiv ne-am fi dorit o participare consistenta la simpozionul in care cei cativa prezenti au avut ocazia sa auda, sa intrebe, sa afle...
Nu intelegem de unde atata pasivitate... ca de critici am vazut ca nu ducem lipsa!

Personal multumesc im mod deosebit familiei ORBAN, care ca de fiecare data s-a autodepasit! Au reusit cu totii sa depaseasca toate greutatile, deloc neglijabile, si au stans in jurul lor pe adevaratii apiardeleni, care au raspuns prezent si de aceasta data!

Sper sa ne tina D-zeu sanatosi, sa repetam "adunarea la apel" si data viitoare!

Multumiri speciale pentru "ciucur" a carui sponsorizare tine in viata forumul pentru inca 1 an!  :thanks: ^:)^

tassevasi

  Fabrica de tuica , face publicitate  acestor cazane din Cu .
  Spune ca are continut de 99,9% Cu , acum eu  le-am dat un telefon sa-mi explice ce-i cu acel  angrenaj de mestecare ,acum vad  ca si pe  fund si-n lateral la presetupa tot din bronz  ori alama  e facut .
   Au cautat sa-mi explice ca e ceva tratat special ,facut in  serbia si nu-i nici o problema  cu analiza  tuicii.
    Dvs ce parere  aveti ?

romikele

Cazanul acesta era expus de Apisan Timisoara (Sandu), un telefon si va poate lamuri cu lux de amanunte.
Mie - si nu numai - mi s-a parut excelent, si ca pret, dar si calitate, se vede ca e produs de firma, nu de mester cu ciocanul...    :P