Târg apicol Apiardeal - Sighişoara, Ediţia IV, 28-30 AUGUST 2015

Creat de orbanstefan64, Mai 25, 2015, 07:42:13 AM

« precedentul - următorul »

antiopa din ardeal


orbanstefan64


orbanstefan64


balasbebe

Citat din: orbanstefan64 din August 07, 2015, 07:29:00 AM
cine mai vine ???
Sambata voi face si eu act de prezenta. Sper sa dau mana cu cati mai multi forumisti, ca doar nu o sa stau la intrare sa dau mana cu toti. Ma gandeam pe undeva la o cafea.

sandupop

Sandupop si Albinutza....din pacate nu pot participa. :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:
Succes organizatorilor .... asteptam fotografii si filmulete. Bafta multa.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

MirceaCalin

Domnu' Piştu, dacă mai aveţi ceva timp la dispozitie puneţi vă rog ceva nume de firme care s-au anunţat clar că participă !

Bătrânul


Sebik

Salutare colegi apicultori! Sunt nou inregistrat si multumesc ca am posibilitatea sa urmaresc un forum dedicat apiculturii! In legatura cu targul de la Sighisoara, m-am hotarat sa vin si eu in vizita si sa iau pulsul targului si de ce nu, pe viitor sa am si un mic stand. Pana atunci va adresez o intrebare si anume daca in cadrul targurilor se poate vinde miere en gros. Nu as merge in gol si eventual daca stiti sa-mi spuneti si la ce preturi. As avea miere de salcam si miere de floarea soarelui. Multumesc! bafta multa organizatorilor si participantilor.

romikele

De obicei la astfel de evenimente se vinde cu borcanul, nu cu bidonul sau butoiul, dar se pot lega relatii cu procesatori care preiau marfa, daca e de calitate, si en gross.

romikele

Din pacate camera a suferit ceva socuri mecanice care nu i-au priit, imaginile fiind cam in ceata, am recuperat cateva dupa o prelucrare minima.

Cateva imagini de la primele minute de la deschiderea primei zile, inca se mai faceau ajustari ale corturilor, amplasari, aranjamente la tarabe.

romikele

x

romikele

x

MOTANUL

Anul asta recunosc si cateva personaje (din filmulete, imagini din stupina etc);

Albina Ramniceana este o albina de cursa lunga  =))

Dl. Orban este ca un magnet pt. camere/aparate foto  :D
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

Imagini din ziua a doua, cu altă "sculă" care n-a făcut deocamdată contact cu asfaltul!  :limba:
Tot mai bune sunt telefoanele mici, care nu sar din buzunare  =))

romikele

x