Anunt in atentia banatenilor

Creat de State, Ianuarie 09, 2014, 10:59:55 PM

« precedentul - următorul »

State

ACA Timisoara organizeaza in 12-01-04 la Casa Armatei (Piata Libertatii), ora 10 o conferinta sustinuta de un invitat din Sarbia, cu tema: Cresterea albinelor in stupi multietajati.

Gazda evenimentului ing.dr.Casian Brebu  (0745592212)




Anunt preluat de la un coleg de pe stuparitul. :hi:


(atat de interesant anuntul ca nici n-ati vazut ca lipseste o cifra din numarul de telefon  =))  )

pharaonu75

Citat din: State din Ianuarie 09, 2014, 10:59:55 PM
...
(atat de interesant anuntul ca nici n-ati vazut ca lipseste o cifra din numarul de telefon  =))  )

Daca tie ti-au trebuit 11 ore, cinci minute si 38 secunde ca sa constati lipsa cifrei din postarea ta si sa-ti remediezi greseala, de ce-i mai ironizezi pe altii? ))/
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bistriteanul

Trebuie si data, respectiv anul modificat.
"12-01.04"
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

pharaonu75

Citat din: Bistriteanul din Ianuarie 10, 2014, 12:07:00 PM
Trebuie si data, respectiv anul modificat.
"12-01.04"

Asta o va face dupa alte 11 ore! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

  si nu veniti ??? mi-ar place sa ne intalnim !!!
   :hi: :hi: :hi: :razz: :razz: :razz: :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

State

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 10, 2014, 12:03:49 PM
Citat din: State din Ianuarie 09, 2014, 10:59:55 PM
...
(atat de interesant anuntul ca nici n-ati vazut ca lipseste o cifra din numarul de telefon  =))  )

Daca tie ti-au trebuit 11 ore, cinci minute si 38 secunde ca sa constati lipsa cifrei din postarea ta si sa-ti remediezi greseala, de ce-i mai ironizezi pe altii? ))/

Faraoane , fi-ti-ar pisica a dracu' !  :rotfl:
Am specificat ca anuntul este copiat de pe stuparitul. Un coleg a sesizat ca numarul nu este corect si v-am spus si voua.
Apoi am pus zambiliciul asta  =)) si este destul de clar ca nu ironizez pe nimeni. Poate pe mine, ca sunt prost si nu mi-am dat nici eu seama de greseala, ca numere din 9 cifre n-am vazut in RO.
Daca evenimentul era langa mine si eram interesat, poate eram si eu mai atent la detalii...

Hai sa traiesti ironizatule !  :cu plăcere:
Eu mai vin cu serviciul la ANARZ Slobozia si poate ne ciocnim halbele prin vreo carciuma. In incinta acolo este un mosulet cu un pavilion. Il cunosti?

pharaonu75

Citat din: State din Ianuarie 10, 2014, 01:31:06 PM
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 10, 2014, 12:03:49 PM
Citat din: State din Ianuarie 09, 2014, 10:59:55 PM
...
(atat de interesant anuntul ca nici n-ati vazut ca lipseste o cifra din numarul de telefon  =))  )

Daca tie ti-au trebuit 11 ore, cinci minute si 38 secunde ca sa constati lipsa cifrei din postarea ta si sa-ti remediezi greseala, de ce-i mai ironizezi pe altii? ))/
1. ...numere din 9 cifre n-am vazut in RO.

2. ...Hai sa traiesti ironizatule !  :cu plăcere:

3. Eu mai vin cu serviciul la ANARZ Slobozia si poate ne ciocnim halbele prin vreo carciuma.

4. In incinta acolo este un mosulet cu un pavilion. Il cunosti?

1. Eu am vazut, pe vremea cand telefonia mobila folosea prefixul "094" (Dialog) sau "092"(Connex) in loc de "0744" sau "0722" :P

2.Traiesc... traiesc! Si mai ironizez si eu pe unul, pe altul, ca doar nu e pe bani! :D ...daca are simtul umorului.

3.La mine este mai greu cu halbele sau cu carciuma! Nu sunt frate cu ele pentru ca nu imi da voie nevasta! =))

4.Stiu multi apicultori in Slobozia, dar cunosc doar cativa. Nu stiu cine are pavilion la OARZ Ialomita. In urma cu vreo 18 ani "cunosteam" cam 90% din persoanele de acolo, pentru ca aveam oarecare activitati zootehnice prin apropiere.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

1. Faraoane , anuntul e din vremea noastra, nu de cand era Vitoria Lipan fata mare...doar n-om sta acum sa dezbatem istoria telefoniei, vorbim de zilele noastre.

2. Oooooo , asta e de tinut minte !  :bravo:

3. Atunci un siropel de tuse...ar fi bun ?  =)) Sau un brifcor, asa ca fetele, aaaa ?

4. La mine acilea pe acte scrie ANARZ, dar in Ialomita este intr-adevar OARZ. Cred ca-i vorba despre cine decarteaza , nu subunitatile care beneficiaza.
In fine...important era daca-l stiai pe mosulet. Cica e sef la nu stiu ce asociatie pe la voi pe acolo. Foarte de treaba de altfel...


pharaonu75

Citat din: State din Ianuarie 10, 2014, 07:46:37 PM
1. ... Sau un brifcor, asa ca fetele, aaaa ?

2. ... Foarte de treaba de altfel...

1. Ce-as mai bea un brifcor dintr-ala ce pe vremea lui Ceausescu! Bate de departe orice chimicala de acum!

2. Asa sunt toti ialomitenii... mai ales apicultorii... mai ales cei de pe Apiardeal... mai ales cei care iti raspund la aceasta postare! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Daniel Pricop

Acesta e afisul ....
http://danielpricop.sunphoto.ro/
Be free, be wild, just like a bee....

pharaonu75

A fost cineva la aceasta conferinta?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

banateanul

Da si a fost o expunere foarte interesanta susutinuta de colegii sarbi

D006

Poate ne povestesti si noua in cateva randuri cam ce au expus colegii sarbi !

dandy.tm

 Aici puteti viziona metodele lor de lucru.
Cit despre spectatori nu vreau sa dau procente,despre cei care nu aveau nici o treaba cu tipul de stupi cu care lucreaza.
  http://youtu.be/lgvyRU5s3RQ :bravo:

RazvanTi

#14
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 10, 2014, 07:20:08 PM

3. La mine este mai greu cu halbele sau cu carciuma! Nu sunt frate cu ele pentru ca nu imi da voie nevasta! =))

DA! si nici religia nu-l lasa...  :razz:

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 10, 2014, 09:49:52 PM

1. Ce-as mai bea un brifcor dintr-ala ce pe vremea lui Ceausescu! Bate de departe orice chimicala de acum!

2. Asa sunt toti ialomitenii... mai ales apicultorii... mai ales cei de pe Apiardeal... mai ales cei care iti raspund la aceasta postare! =)) =))

1. Chiar ca!!! :hi:

2. CARE?!?!?!?  =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro