Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

gheco

Vad ca ti-ar surade sa fii prim ministru !
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

#1472
Citat din: Bătrânul din Ianuarie 19, 2012, 07:35:29 AM
Hai sa formam noul guvern ! Propun urmatorii ministrii : Cristi Ciuc la interne ; Donbazil la armata; Dragos la sanatate ,; Orban la finante, Romikele la telecomunicatii; Pharaonu la dezvoltare ; Pupemea ministrul muncii; Stefan1 la justitie; la indutrie nu ne trebe ca navem asa seva.  :nod: Pe ceilalti forumisti propun secretari  de stat ; pe Batrinul consilier la toti laolalta. Pe cine sa punem prim ministru ???
Stiu eu un tinichigiu. Persoana importanta , nu spun cine.
Nu sunt de acord cu Orban la finante. Jos cu el . Acolo trebuie pus un om cu experienta in domeniu. Sa faca schimb cu cel de la sanatate fiindca asta intr-un an de zile va face niste economii substantiale prin decimarea parazitilor de pensionari, stimuland in acelasi timp industria lemnului pentru cosciuge. Si uite asa: mor astia, reinvie industriaaaaaa. Si uite ca mai trebuie inca un ministru.

Pana acum fu haos. De acum incepe durerea: restituirea banilor catre FMI , alte banci si rascumpararea obligatiunilor de stat vandute de catre guvern . Nu sunt multi, cca 40 Miliarde. Vai de fundul celor ce se angajeaza la formarea unui guvern in urmatorii 10 ani.!
Sa nu uiti Darie!

mape 48-petru manea

din cati bani se fura si daca nu s-ar fura se poate plati datoria si in plus am trai si noi mai bine

danut

Ministrul de interne sa fie obligatoriu ospatar de meserie ,iar ala de la agricultura ginecolog! :lol:

D006

  HOPA ! la mitingul USL baronii PSD  nu au trimis oameni !!!  iar glasul lui Ponta s-a inmuiat rau !

cristian87

nu zice hop pana nu sari santul
tu traiesti pe alta lume
a dinozaurilor neocomunisti actual portocalii, dar lumea voastra se zguduie din temelii.
sfarsitul e aproape
ghici cine o sa fie mare uslist peste ceva vreme-- ati ghicit Dragos
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

  Probabil voi fi psdist in nici un caz uslist ! @};-

cristian87

nu lasi tu tita din gura nioci mort :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

  eu la tita altii la putza !    =))

mape 48-petru manea


filip

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 19, 2012, 05:57:39 PM
  eu la tita altii la putza !    =))
Doamna-i patroana,el doar executant.
Stie bine care-i sunt drepturile de doctor! =)) =)) =))
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

am dreptul sa tac si mereu ultimul cuvant : DA MAMA !  :)

pharaonu75

Un prieten de-al meu imi spunea ca la el in familie sotia sta in genunchi in fata lui si se roaga de el...

Cam asa: "iesi Mariuse de sub pat"  =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristian87

cred ca toti pedeleii viseaza la tita elenei dar ajung la a chiorului
asa ca dragose sigur vei avea loc la ce practica ai :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău