FEBRUARIE

Creat de bee_lover, Februarie 01, 2010, 02:38:28 AM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64


cristi ciuc

Mulţumesc de încurajări Ştefan mai ales că eşti o autoritate în materie.
Am privit cu plăcere filmele pe care le-ai postat pe forum dar "realizările" mele sunt totuşi cele ale unui amator care are aspiraţii proporţionale cu sculele pe care le deţine.

bee_lover

Faina treaba, anul asta si eu vreau sa fac vreo 50 de colectoare, home made.

orbanstefan64

Citat din: cristi ciuc din Februarie 14, 2012, 09:11:41 PM
Mulţumesc de încurajări Ştefan mai ales că eşti o autoritate în materie.
Am privit cu plăcere filmele pe care le-ai postat pe forum dar "realizările" mele sunt totuşi cele ale unui amator care are aspiraţii proporţionale cu sculele pe care le deţine.
chiar daca am inceput mai demult tot mereu ii un nou inceput
:hi: :hi: :hi:

Adrian Roman

eu am facut colectoarele din scandurelele de podisor ramase nefolosite, ca am facut podisoare tip rama-cu plasa. Au fost la fix ! 

Adrian Roman

Acuma au si protectie de tabla si iesire pentru trantori. In poza sunt in faza intermediara de realizare.

cristi ciuc

Sunt estetice şi desigur bine realizate.
Eu am primit unele observaţii pe mp, referitor la ieşirile pentru trântori, care, se pare că sunt de diametre mari.
Cei drept, nu am găsit un tub mai subţire (10mm), dar la alţii am văzut practicate găuri în lemn şi de 2cm.

Adrian Roman

Citat din: cristi ciuc din Februarie 19, 2012, 07:40:01 AM
Sunt estetice şi desigur bine realizate.
Eu am primit unele observaţii pe mp, referitor la ieşirile pentru trântori, care, se pare că sunt de diametre mari.
Cei drept, nu am găsit un tub mai subţire (10mm), dar la alţii am văzut practicate găuri în lemn şi de 2cm.
Am pus iesirile din tub de 12. Am vazut colectoare cu diametre de iesire intre 8 mm si 15 mm, dar majoritatea celor vazute erau de 10-12 mm.