Cum facem investitiile in apicultura?

Creat de filip, Decembrie 08, 2009, 09:51:26 PM

« precedentul - următorul »

LUCIAN_DANILA

salutari domnule "bio" multumesc si pe aceasta cale pentru sfaturile din 2003 si pt bunavointa de a-mi arata stupina si pavilioanele
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

LUCIAN_DANILA

un an cu miere si alte  produse ale stupului, pentru toti cei cu familii de albine! :hi:  :hi:  :hi:

D006

Citat din: LUCIAN_DANILAsalutari domnule "bio" multumesc si pe aceasta cale pentru sfaturile din 2003 si pt bunavointa de a-mi arata stupina si pavilioanele
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
2003.??..mult timp de atunci..
Sincer nu-mi mai aduc aminte cine poti fi, ma refer la infatishare..dar dupa nume, LUCI cred ca esti ruda cu d-na GAN..
CRed ca nu gresesc, esti ruda cu d-na GAN si stai in Slobozia..
Cind ai drum prin Fetesti, ma bucur sa treci sa mai stam de vorba..

ApisAntim

Parerea mea este ca prima investitie  pentru un apicultor este aceea de a-si cumpara carti,de a se informa, a doua investitie este de a practica ceea ce a invatat  pe langa un apicultor cu experienta (chiar daca o face gratis si la prima vedere i se pare ca este pierdere de timp), urmatoarea investitie sunt 15-30 stupi pe care sa-i ingrijeasca  minim 3 sezoane apicole. Facand bilantul celor 3 sezoane apicole, va afla singur raspunsul la ce isi va dori pentru viitor. Mult noroc  si miere de calitate  :hi:  Este mult mai usor sa fii copilot  :uimit:

D006


D006

Pe la sfarsitul luni voi putea spune daca este sau nu o investitie serioasa.