Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

ioanardelean55


  Mintea e tot aceeasi dar acum sint alte posibilitati , atunci nu se punea problema tratamentului cu antibiotice , acum nu m-as uita la 1,2,3 lazi .

ioanardelean55


  Bine este si cum a procedat Dragos ,dar proprietarul stupinei trebuie sa aplice un tratament medicamentos sever , (si aici cred ca Dragos a stiut ce sa ii spuna ) altfel va avea mari probleme , Chestia cu arderea este un plus de siguranta si o distrugere de 100% a microbului , Parerea mea este ca e bine si trebuie sa fie aplicate ambele procedee .

albine

Sunt interesat de hranirile cu Produsul  Dulcofruct pe care le practicati,ce rezultate a-ti obtinut anul trecut.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

marius_vfp

Citat din: pharaonu75 din August 15, 2013, 03:31:21 PM

Acum, lasand de-o parte gluma, eu cred ca la 10 ani (clasa a patra) esti destul de mare incat sa intelegi cand ti se spune despre prezenta celei mai periculoase boli in stupina familiei.


nu am zis nimic de inteles , problema e ca un om intelege perfect cei spui la 10 ani dar uita a2 saptamana tot ce iai zis . ))/ ))/ lecitina o lasam pentru cei de varsta a3-a.
spor.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

albine

Eu ma rafeream la jurnalul apicol ,nu la gazele de sist domnule invatator.spor.

Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

marius_vfp

Citat din: albine din August 15, 2013, 09:43:02 PM
Eu ma rafeream la jurnalul apicol ,nu la gazele de sist domnule invatator.

nu am facut referire la nimic cu nimic in postare 6333 cu referire la persoana dumneavoastra, citeste mai atent pe cine am citat ,
spor la treburi , sa auzim numai de bine. gazele de shist e o treaba urata , si sunt sigur ca sunteti de acord cu parerea asta, ne vor polua implicit pe toti chiar si aceasta vietate foarte importanta care se cheama albina
PS
rog adminul sa stearga acest mesaj.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

albine

ai grija cum joci ,gazele de sist sunt o problema  pentru vaslui.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

marius_vfp

domnule albine , nu stiu cum sa ajuns sa discutam de gazele de shist , eu nu am adus referire la acest subiect  :sad:

aceasta problema ne priveste pe toti nu numai pe cei din vaslui. daca nu vom fi uniti ne vor umili pe toti pe rand .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

albine

Cate mitinguri au fost organizate la Vaslui??
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

marius_vfp

ce relevanta are , miting s-a facut la barlad cauta pe net si vei vedea , tu traiesti cu senzatia ca conteaza vocea poporului , hai sa fim seriosi revino cu picioarele pe pamant ,la referendum ne-a intrebat daca vrem sa scadem numarul de parlamentari de la 400si ceva la 588 si am zis ca da  ))/, si ei l-au scazut  :bravo:
rugamintea mea e sa nu poluam topicul lui dragos ca ne ia de urechi ,

PS ,  ai grija ca mesajele ce le-ai postat mai sus mi le-ai trimis si pe privat . de ce?
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

albine

Am crezut ca esti din Vaslui.Eu am intrebat de Vaslui,cred ca aveti o problema la Vaslui cu gazele de sist  .        .PS ,  ai grija ca mesajele ce le-ai postat mai sus mi le-ai trimis si pe privat . de ce?   Raspuns Calculator Defect.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

gheghe

    Este dureros pentru orice apicultor sa piarda o familie de albine si cu atat mai mult daca acel apicultor este incepator.Observatia pe care am facut-o eu,domnule Dragos,se referea la lipsa de fermitate pe care ati manifestat-o lasand impresia apicultorului respectiv ca salvarea acelei familii ar fi un castig, desi sunt sigur ca nu credeti asta.Familia respectiva este bolnava de mult timp ,apicultorul este probabil incepator-parea amuzat la un moment dat,aprope sigur mai sunt si altele.In privinta modului de actionare in cazuri similare cred ca cea mai in masura forma de informare -descarcata de subiectivism- este internetul.Parerea mea este ca toate familiile infestate ca cea din film trebuie arse cu tot inventarul stupului respectiv.Un ajutor important -ca informatie -se poate obtine si de la farmaciile veterinare unde am gasit tineri pregatiti si dornici sa ajute.

Bătrânul

Ofer familii de albine primavara 2014 la pretul de 80 ron/rama . Cumpar centrifugi , descapacitoare .... la 25 % din pretul facturii.  :nod: :nod: :nod:  Livram stupi numai pentru strainatate ca la noi cutiile se vor vinde la pret de lemn de foc.  :yahoo_cry:

happy

Cineva s-a sculat cu fata la perete....
Azi le-am pregatit albinutelor stimulare sirop 1/1 cu ceapa si usturoi :)
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

D006

  Azi am dat la albine o ceafa de porc cu mujdei de usturoi iar la primavara nu cumpar familii pline de loc la 80 lei rama ....