Model plan de afaceri pentru acesarea masurii141.

Creat de albine, Decembrie 13, 2010, 06:09:12 PM

« precedentul - următorul »

albine

Aici puteti sa prezentati diferite planuri de afaceri pentru acesarea masurii141.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

gheco

#1
Planul de afaceri depus de mine. Va fi model in momentul in care voi primi banii. Am avut si eu ajutor de la colegi si poate este de ajutor si altora.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

Pentru o imagine mai exacta, puteti atasa documentul Word, exact ca si fotografiile!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin_Dan

Pentru ,,albine''
Planul de afaceri postat de ,,gheco'' este foarte bun. Pentru cine doreste sa-si faca un proiect pe 141, trebuie doar sa inlocuiasca cu datele lor si cu cele din registru agricol.
Atentie,Cererea de finantare trebuie completata cea de pe  site, corespunzatoare sesiunii de depunere.

albine

Mai greii de pe acest forum ,oare nu au un model de plan de afaceri?
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

albine

Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

albine

#6
Din numărul total de membrii care au votat: 62          ........27 au acesat masura 141   la  data de  15-12-2010.planul de afaceri a fost descarcat de 16 ori.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

Kov iulian

Eu am model de plan de afaceri masura 141, este al unui amic,dar nu va va ajuta prea mult un plan de afaceri gata facut,daca nu faceti prin cei de la consultanta de la camera agricola veti intimpina mari probleme,vi se vor gasi neclaritati sau nereguli de catre expertul evaluator si veti fi trimisi la consultanta iar acolo nu veti fi ajutati deloc daca nu ati platit si nu vi l-au facut ei,Veti pierde timp si bani si poate chiar si sesiunea incercind sa remediati neregulile care vi se gasesc in acte sau proiect.Eu am accesat masura 141

gheco

Eu am reusit sa depun fara consultanta, dar nu vreau sa povestesc cate sicane am avut. Ce sa facem? Asa este la noi. Fiecare vrea sa TRAIASCA BINE.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

balasbebe

Bravo d-le Gheco.  Un prieten adevarat. Eu am depus dosarul pe masura 141. Nu voiam sa-l depun, deoarece nu eram cu albinele pe terenul meu. Am luat un prieten si le-am mutat. Dupa ce le-am inregistrat si am avut toate hartiile am luat legatura cu un consultant. Am platit 400 de lei si a inceput calvarul. Desi unii au prezentat documentele intocmite de catre firme care au mai depus dosare, totusi au fost inca returnari.
Chiar nu inteleg ce este asa de greu, daca este un ghid si un om platit. Se pare ca ne facem ca muncim sa justificam banii.

Gheco inca o data bravo!

emil.oltean

Am mai oferit intreg proiectul meu pe masura 141 de la  coperti pina la ultima fila  cu citeva luni in urma pe acest forum,dar nu ma contactat nimeni.Proiectul l-am facut eu mi l-a verificat un prieten care se ocupa cu asa ceva si a fost bine intocmit motiv pentru care a fost aprobat si acum ma aflu in faza de a fi chemat la semnarea contractului de finantare.Frati intru convietuire pe acest pamint,care sunteti familiarizati cu birocratia cu mersul administratiei,cu hirtogaraia folosita in administratie si stiti sa lucrati cu calculatorul,nu mai dati bani la altii,apucativa de treaba metodic si o sa reusiti.Cei care nu indepliniti aceste cerinte n-are rost sa va stresati.Alta solutie nu aveti decit sa apelati la un prieten,daca il aveti si se stie sau ultima sa dati bani la functionarii puturosi ,corupti si delasatori.
   In Romania,parerea mea si poate mi-o impartasesc si altii,rezultatul acestor proiecte in domeniul apicol la care ma pot referi in cunostinta de cauza va fi un FIASCO.Sper sa mai traim si sa apucam sa vedem anunturi in toate locurile posibile si prin diverse metode  de genul:  vind centrifuga inox pe patru rame electrica  sau:  vind cutit de descapacit electric sau vind lazi(de diverse constructii si tipuri).Au fost asa de judecate de oameni priceputi in domeniul lor si puse in practica incit vor fi bani aruncati pe fereastra.Bine ar fi sa ma insel.

balasbebe


emil.oltean

Nu este postat,nici nu stiu daca reusesc sa-l postez tot,dar se poate trimite prin maill.

Florin_Dan

Oameni buni.
Planul de afaceri postat de ,,gheco'' este facut dupa cel din ,,Ghid solicitantului'' postat pe http://www.apdrp.ro/ (model care trebuie respectat)
Ce alt model de plan de afaceri doriti, din moment ce trebuie respectate capitolele din  modelul din ghid.
Pentru un proiect pe apicultura trebuie sa ai albinele si pamantul pe care ai vatra (pamantul poate fi si arendat, nu-i obligatoriu sa-l ai in proprietate) astfel incat sa aveti cel putin 2 UDE.
Eu nu am postat planul meu de afaceri pentru ca este facut dupa modelul (obligatoruiu) de pe http://www.apdrp.ro/    plan care seamana cu cel poste.
Repet inca odata, pentru cei care doresc si pot sa-si faca singuri un plan de afaceri, sa ia ca model planul lui  ,,gheco'', plan foarte bun , care respecta cerintele din ghid.
Nu are rost sa ne repetam, cititi planul lui ,,gheco'',planul din ghid si  pune-ti intrebari punctuale.

Florin_Dan

#14
Citat din: Florin_Dan din Decembrie 15, 2010, 09:40:34 AM
Pentru ,,albine''
Planul de afaceri postat de ,,gheco'' este foarte bun. Pentru cine doreste sa-si faca un proiect pe 141, trebuie doar sa inlocuiasca cu datele lor si cu cele din registru agricol.
Atentie,Cererea de finantare trebuie completata cea de pe  site, corespunzatoare sesiunii de depunere.
Exact cum spuneam.