Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Dorine, daca ar da salcamul ar fi ce ar fi. Dar daca pierdem rapita care e cules sigur, si ca in ultimii 2 ani salcam pe sponci si iar ne va salva floarea soarelui e belea mare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dorindafi

eu nu mai pun baza pe salcim chiar daca ar secreta
pt 8/10 kg / familie nu-mi convine sa fac deplasare
mai bine o rapita la 10/12 kg si o floare la 18/20 si sunt mai avantajat asa
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dan sebastian

La 20 lei salcamul te reorientezi. Rapita e belea anul asta.  E intarziata rau, putina. Multa a fost intoarsa. A fost canicula in august la insamantare si nu a avut apa sa rasara. Mai e o luna si vedem exact. Am rezolvat cu asigurarea la masina. Eu sunt gata. Sa vad daca am si cu ce stupi sa plec ca sunt slabi.
Oricum plecam la atac  cu toti !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dorindafi

pune banii la tescherea si vi la mine
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dan sebastian

Am predat alaltaieri permisul. O sa pot circula peste o luna, dupa Pate. Abea atunci te pot vizita.
Am castigat eu in tur, la Judecatorie, dar am pierdut la Tribunal (am pierdut in retur, in deplasare).
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Lasa Dane ca tu stiai ca asta va fi finalul doar ai prelungint agonia .Intrun cuvant aul trecut tiai facut treaba acu 1luna nui mare lucru stiu ca ai sofer.

dan sebastian

#1356
Am pus foliile si cate-o rama hrana.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

A revenit iarna in forta, cu zapada peste jumatate de metru, frig continuu.
Cam semana sezonul cu acum 4 ani.
Atunci macar a mers salcamul.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

roi_ag

La mulți ani! cu multă sănătate  :birthday: : sampanie: %%- %%- %%- :bzz: :bzz: :bzz:

Paraschivescu Teodor

La multi ani Dane !!! Si multa sanatate  albine sanatoase si harnice sa ai .Tot binele din lume si sa ne vedem sanatosi .

MirceaCalin

Multă sănătate, bucurii şi tot ce-ţi doreşti Dane !


PS: Am întâlnit azi un gorjean din Tg.-Jiu, apicultor dar s-a întâmplat că nu te cunoştea...
A cumpărat şi el sirop pentru albine de lângă Blaj.

dan sebastian

Multumesc din suflet pentru urari !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

P.s poate ma stia dupa Dan de la Connex (vodafone) pt ca am lucrat 15 ani in centrul orasului sau de la piese auto (unde lucrez acum). Nici eu nu ii stiu pe toti dupa nume dar daca imi arati o poza e posibil sa ne cunoastem.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

MirceaCalin

Din păcate nu mai am alte amănunte decât faptul că avea un Opel Vectra argintiu (n-am reţinut nici numărul...)
:P
Mai zicea că el a folosit sirop de glucoză de la Amylon Sibiu, ce dăduseşi şi tu mai acum ceva ani !

roi_ag

Dane, ai facut-o lata azi noapte de-ai postat la ora 4 ?