Imbunatatire

Creat de dragos2006, Octombrie 11, 2007, 01:07:04 PM

« precedentul - următorul »

soadi

La subiectele la care ai dat NOTIFICA-MA sigur acum ai optiunea NU MA NOTIFICA.
Da-i cu clik-ul acolo si ....gata.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: Geaklone din Martie 09, 2011, 08:01:44 AM
La subiectele la care ai dat NOTIFICA-MA sigur acum ai optiunea NU MA NOTIFICA.
Da-i cu clik-ul acolo si ....gata.

^:)^ ^:)^
daaaaa, acuma....
:thanks:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Shiva

Se poate schimba fundalul vernil cu unul alb, asa cum era ieri?
E urat si vizibilitatea textului e redusa. Imi placea tema de ieri, doar cu maro - simpla, eficienta.
Joy, frustration, excitement, madness, aha's, headaches ... codito ergo sum!

Fiecare are un spirit care poate fi slefuit, un corp care poate fi antrenat si o cale pe care sa o urmeze ...

Florin-braileanul (FlorinI)

cum putem vedea ce e nou in biblioteca, daca ordonarea e mereu alfabetica?
o iconita cu  :new: si dupa ce am accesat fisierul, eticheta sa dispara
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: romikele din Aprilie 12, 2011, 05:55:09 PM
Biblioteca va suferi modificari radicale, astfel incat sa se poata face sortare avansata, inclusiv dupa data.
Titlurile importante vor beneficia de mici descrieri asupra continutului.
E nevoie de ceva timp pentru scrierea codului, dar va fi mult usurata manopera de cautare.
sa ne traiesti, ca ne trebuiesti... :thanks:

dar daca faci si harta... ^:)^
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Shiva

Citat din: romikele din Aprilie 12, 2011, 03:19:20 PM
Va puteti schimba tema foarte simplu, din Profil > Modificare Profil > Elemente vizuale > Tema curenta (schimba cu alta din lista)
Tema anterioara are nevoie de unele modificari de cod pentru implementarea ariei publicitare, care acum strica pagina, dar momentan nu dispun de timpul necesar, de aceea am setat aceasta tema ca implicita.
Am gasit, multumesc mult.
Legat de biblioteca - ar trebui sa nu fie vizibila si accesibila pentru userii nelogati/anonimi sau web crawlere.
Joy, frustration, excitement, madness, aha's, headaches ... codito ergo sum!

Fiecare are un spirit care poate fi slefuit, un corp care poate fi antrenat si o cale pe care sa o urmeze ...

bucovineanu

In varianta anterioara atunci cand te logai pe forum ultima postare aparea prima.
Nu e posibil si acum acest lucru? Sau trebuie sa fac eu ceva pentru a obtine formatul cu care sunt obisnuit?

emilavram

Se poate adauga la afisarea postari un link (buton) cu "    View First Unread " care sa duca la primul mesaj necitit din postarea respectiva.
Textul nu e musai sa corespunda cu cel din citat.   :D  :bzz:
Multumesc .

emilavram

Da stiu de linkul respectiv si este foarte bun ne afiseaza postarile care au avut modificari de la ultima verificare.
Dar nu la acel link ma refeream .
Doream cum am zis mai jos sa vad ultima scriere dintr-un post (mai aexact sa sara la ultima intrare dintr-un post ) daca un post are 5 pagini si pe ultima pagina jos e ultima intrare acel link te duce la ultima intrare necitita .
Optinea este pe multe alte forumuri nu este ceva neobijnuit .
Multmesc .

emilavram

Merci este o solutie si ce ai zi tu mai inainte dar nu e solutia dorita , daca nu am citit de 2 zile mesaje si se aduna vreo 7 raspunsuri la un post  atunci prin metoda zisa de tine nu stiu care a fost ultimul raspuns necitit . Pe cind prin apasarea linkului sugerat de mine i-ti sare la prima intrare necitita la postarea respectiva si dupa care nu ai decit sa mergi in jos sa citesti cronologic mai departe .

emilavram

Multumesc .
Daca vrei sa studiezi un tip de forum cu care ce e drept sunt obijnuit din alta parte este https://www.vbulletin.com/ .
Sper sa reusesti sa implementezi si aici ideea de a citi primul mesaj ne citit dintr-un post de catre un user .

Inca odata multumesc .
:bzz:  :bzz:  :bzz:

emilavram

Da stiu ca vbuletin e pe bani . Am dat doar un exemplu .

Florin-braileanul (FlorinI)

de ce nu ma mai tine minte si la fiecare accesare trebuie sa ma loghez cu user si parola?
ma enerveaza....  :mad:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pistol28

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Septembrie 12, 2011, 01:11:09 AM
de ce nu ma mai tine minte si la fiecare accesare trebuie sa ma loghez cu user si parola?
ma enerveaza....  :mad:

Pasul 1
clik pe AUTENTIFICARE fara sa introduci utilizator si parola
Pasul 2
se introduce utilizator si parola, se bifeaza "Stai autentificat mereu:" ca in imaginea alaturata
Pasul 3
clik pe AUTENTIFICARE

Pasul 4  si CEL MAI IMPORTANT
la terminarea vizitei se apasa ""X"" pe fond ROSU din coltul dreapta sus, NU SE INCHIDE CU "Ieşire
"

PS. Explicatia este facuta pentru toata lumea
Cu respect.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

Obombo

As vrea sa stiu daca este posibila eliminare impartiri userilor pe categorii: newbie, full member, etc. Ok pentru buline si numar de mesaje dar am impresia ca impartire in categorii impinge pe cate unul a scrie mesaje cu nemiluita, chiar cand nu are nimic de spus, doar pentru a trece in categoria superioara. Resultatul acestui comportament sunt subiectele cu nenumarate pagini unde postarile la obiect sunt doar un mic procent din total.