Apicultorii s-au intalnit la Agrostar cu reprezentantii MIn Agriculturii

Creat de justy, Februarie 11, 2013, 10:03:24 PM

« precedentul - următorul »

PACO

nu am inteles ceva, arogantul ala din prezidiu e din partea Agrostar sau din partea fiscului?
Oricine ar fi ma mir ca nu l a bagat nimeni in p..  masii.

valter

Citat din: PACO din Februarie 13, 2013, 08:49:33 AM
nu am inteles ceva, arogantul ala din prezidiu e din partea Agrostar sau din partea fiscului?
Oricine ar fi ma mir ca nu l a bagat nimeni in p..  masii.

Uite ca ai fost dezavantajat!!! o faceai direct ieri (unii chiar au facut-o pe bune)...fara sa ai intermediari...da' tu fiind o personalitate nu poti sa te cobori atat de jos , im mocirla sindicala, si sa fi apostrofat...sezi bine sus si cloncane din plisc. Vezi sa nu deschizi pliscu' prea tare ca-ti cade cascaveaua...jos, in botul vulpii.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

PACO

imi pare rau pt. tine, asta e, eu sunt de acord cu impozitarea, nu in cuantumul asta, dar daca toti cei care fac profit platesc impozit in tara asta ,de ce apicultura ar trebui scutita ?
  vrei sa te cred ca tu tii stupii ca sa polenizezi flora spontana ?

so-ri-pan

Citat din: romikele din Februarie 12, 2013, 03:03:50 PM
Citat din: justy din Februarie 12, 2013, 01:25:37 PM
Si daca va dau o sa fiti mirat ??? Sunteti in lumea apicola de mult timp, nu ma trageti pe mine de limba!

De ce va feriti sa dati exemple?
Am mai spus, fara exemple concrete si probe, acuzatiile la modul general sunt fara valoare. Mai mult, ele pot aduce atingere persoanelor integre...

Probabil justy facea referire la cei 4 de care vorbea Dragos. Spun probabil!!
Daca e vorba si de altii ti-i spun eu sambata la targ. Sper sa ajung sa profit de invitatia lui Puiu.

In ce priveste "pusca" si "cartusele" lipsa Luni... ai dreptate. Nu a fost o negociere acolo. A fost o informare pe subiect. Eu le-am spus din start baietilor ca au totala libertate de exprimare. Ar fi fost culmea nesimtirii din partea mea sa-i "dresez" sa stea cuminti si sa ma vada pe mine cum ma desfasor. Baietii facusera zeci de km-tri sa se faca auziti. Le-am dat aceasta sansa. Oricum parerea mea era stiuta de cei prezenti, urmau ca ei sa o comfirme ca fiind valabila.
Ce s-a realizat:
1- Acceptarea sindicatului la discutii pentru normele metodologice.
2- 4 din cei prezenti au devenit membrii.
3- S-a facut testul de rezistenta la stres sindical. Cine nu a rezistat a parasit sala.

O fi mult...o fi putin...nici nu conteaza. Conteaza ca Moldova a inteles ca trebuie sa tina aproape. Sunt cativa, baieti cititi, care incearca mobilizarea la Iasi, la Botosani, la Bacau...
Nu stiu cum D-zeu se face ca la Ramnic si Buzau nu-i miscare!!!

romikele

La Ramnic e miscare, dar poate nu se vede...
Cel putin noi organizam un eveniment apicol care nu ne-a lasat timp liber la dispozitie, asa ca prezenta noastra la acea intalnire nu a fost posibila.
In alta ordine de idei, speram ca pe data de 16, invitatii pe linie sindicala pe care ii vom avea sa lamureasca pe cat posibil, cat mai multe aspecte.

justy


justy

profesionisti si astia de la ACA..... au facut adresa cu data de "14 .02.2014"

so-ri-pan

Citat din: justy din Februarie 14, 2013, 05:45:33 PM
In sfarsit o reactie ACA! Se pare ca incep sa se miste si asociatiile....

http://www.aca.org.ro/content/media/pagini/adr.194-Ministerul%20Finantelor.pdf

Tot respectul pentru atitudine. Niciodata nu e prea tarziu. O pozitie corecta!

justy

Acestia sunt deputatii si senatorii din comisia de agricultura!

Identificatii pe cei din zona voastra si scrieti-le, contactatii si faceti-le cunoscute dorintele noastre privind impozitarea!

http://www.senat.ro/ComponentaComisii.a ... CBABEB646E
http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura ... 2012&idc=4

Eu am scris celor din judetul meu!

D006

Citat din: justy din Februarie 14, 2013, 06:09:32 PM
profesionisti si astia de la ACA..... au facut adresa cu data de "14 .02.2014"

o mai mare dovada de amatorism nici ca exista !  limbaj de lemn , neocomunist.

Obombo


filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)