Micul meu atelier , si micile mele inovatii

Creat de Fritz87, Februarie 12, 2014, 09:22:42 PM

« precedentul - următorul »

Fritz87

Citat din: istodorescu vasile din Februarie 25, 2014, 10:12:12 PM
masina de grosime cu latimea de 60 cm, si motor pe benzina?puteti sa dati mai multe detalii,de cine este fabricata, pret, de unde ati procurat-o. foarte interesanta.
Am cumparato de pe Mercador si ma ajuns 3000 ron cu tot cu transport, e de productie Germana an 1988 masiva circa 1000 kg , are 4 cutite iese sticla acandura  nici nu trebuie slefuita , 2 viteze de avans 8m / min si 12m / min ,grosime pana la 25 cm , motorul lam luat de pe motosapa e de 7hp 3000 rot. Am rindeluit 8m cubi de scandura in 5 ore cu pauza de odihna pentru noi ca te termina  :hippo: (baga scandura fugi in fata si ia scandura)

pistol28

#31
Citat din: Fritz87 din Februarie 26, 2014, 09:45:43 PM
.........................................................
, motorul lam luat de pe motosapa e de 7hp 3000 rot. Am rindeluit 8m cubi de scandura in 5 ore cu pauza de odihna pentru noi ca te termina  (baga scandura fugi in fata si ia scandura)


motorul de 7 hp are aproximativ 5 kW
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

Vyktor

Pentru calcule exacte,....cu virgula.... 1 hp = 0,736 KW  :P  :)

Fritz87




motorul de 7 hp are aproximativ 5 kW
[/quote]
Da merge fb nu sa oprit niciodata in sarcina sau sa imi varieze turatia, sunt foarte multumit de el , mia consumat cam 1,2 L benzina la ora.

APIS PARASCHIV


oroles

Frumos! Felicitari! Cred ca am vazut si doua scule DeWalt. Ce erau? In rest freza de mana cred ca este Stern. Am mai vazut si ceva Einhell. Deci se poate face treaba cu scule low cost. E o contradictie de termeni ca niciodata sculele nu sunt low cost, costand intotdeauna ceva banuti.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani