Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Stai asa, ca nu scapi asa usor... am glumit, nu pot sa sterg nimic!
Chiar mi-ar parea rau sa renunti asa usor pentru niste copilarii!.
Pe tine si pe Calmus, chiar va rog sa nu va pripiti.
Depinde insa de cat de mult ma respectati, mai ales acum cand trec prin niste momente grele din viata, mi-ar prinde bine sa va razganditi.

Oricum, va multumesc pentru ca ne-ati fost alaturi pana acum.....  :sad: :sad: :sad:

Aurel

#451
Citat din: romikele din Ianuarie 27, 2015, 10:13:41 PM
Cine mai doreste sa i se stearga contul, sa faca cerere acum, aici.
De maine nu va mai fi posibil!!!  :zzz:
Eu cred ca nu e corect,pentru ca nu toti sant acum pe forum sa ia la cunostinta. Suna ca un ultimatum.In ce ma priveste am rezolvat partial problema.Unde vad un nume, nu mai dau clik.Numai ca de o perioada sant agasat de o poza si greu ma abtin sa nu sparg monitorul =)) Trebue sa precizez ca doar uneori se intampla asta.Trec peste, considerand ca face parte din dorinta si strategia omuli si fiind in spatiu public nu am incotro.Ramane de vazut cat va rezista monitorul meu :D
     In ce priveste administratorul si moderatorii cred ca au tolerat mult prea mult , inclusiv mie si stau si ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa ramana pe forum doar cei care sant in afara categoriilor( pinguin, anonim etc)in care ma includ si pe mine.
 

dodo79

Dupa cum am spus nu am sters din placere si nu m-am decis sa ies indiferent din acest forum.desi in ultima vreme ma dezgustat total majoritatea topicelor nonapicole si cateva apicole(doar cu titlul)am tot amanat aceasta decizie.ddar de 2 zile incoace a pus capac.
daca veti promite ca veti lua masuri  nu promisiuni asupra acestor fapte mizerabile putem vb despre ramanerea mea pe forum.daca nu ,va multumesc frumos si va doresc un forum mai stralucit.
Ps. Cativa  se uita in gradina vecina , dar nu vad gunoiul pe care ei il fac in gradina proprie.
Sa te faci bine nea Mihai.Nu uita ca proiectu la casa trebuie terminat :)

romikele

Am mai zis cu alta ocazie, cand voi putea lua la purecat problema atasamentelor lipsa voi face si curatenia ce se impune, dar treaba e de durata fiind mult de lucru.
Daca inima ma va lasa sa lucrez si nu-mi va mai face figurile din zilele trecute, sper sa termin si proiectul la casa, mai ales ca au intrat si primii bani pentru inceputul investitiei.

Nu am luat partea nimanui, dar nu am intervenit deoarece neputand citi tot, riscam sa interpretez gresit.
Colegii au facut si ei ce au putut.
Oricum am face, nu putem multumi pe toata lumea, mai ales ca nu suntem nici noi perfecti si astfel suntem supusi greselilor.
N-am inceput proiectul Apiardeal pentru a favoriza pe unii si a nedreptati pe altii, dar democratia s-a dovedit a fi falimentara, de aceea va dispare!

Kov iulian

Citat din: romikele din Ianuarie 27, 2015, 10:50:18 PM
Este o copie legala, WINDOWS 10 PRO Tehnical Preview, Evaluation Copy, Build 9926.
Are versiune de 32 si 64 biti.
Este mai "umana" ca 8.1, un meniu mai lucrat, va fi o singura versiune pentru toate platformele: PC, tablete, telefoane.

Dar ati vazut ce scrie acolo jos marunt?  :D :D :D :P

Citat" Remember, trying out an early build like this can be risky. That's why we recommend that you don't install the preview on your primary home or business PC. Unexpected PC crashes could damage or even delete your files, so you should back up everything. "
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

romikele

De aceea am instalat pe un harddisk blank (de fapt doua, pe doua computere).
Dar nu sunt probleme, in doua zile s-ar fi simtit...
Probleme am avut cu o licenta de win 8.1 care mi-a ras total un harddisc cu win 7 si date, pe care insa le-am recuperat usor cu recuva.

stefan1

Citat din: dodo79 din Ianuarie 27, 2015, 11:21:52 PM
Dupa cum am spus nu am sters din placere si nu m-am decis sa ies indiferent din acest forum.desi in ultima vreme ma dezgustat total majoritatea topicelor nonapicole si cateva apicole(doar cu titlul)am tot amanat aceasta decizie.ddar de 2 zile incoace a pus capac.
daca veti promite ca veti lua masuri  nu promisiuni asupra acestor fapte mizerabile putem vb despre ramanerea mea pe forum.daca nu ,va multumesc frumos si va doresc un forum mai stralucit.
Ps. Cativa  se uita in gradina vecina , dar nu vad gunoiul pe care ei il fac in gradina proprie.
Sa te faci bine nea Mihai.Nu uita ca proiectu la casa trebuie terminat :)

  Dodo, intentia ta este o lipsa de respect pentru forumisti. Ai fost destul de activ, ai pus si intrebari si altii s-au straduit cum au putut sa-ti raspunda. Daca iti stergi postarile tale, toate acele topicuri devin greu de inteles, incoerente. Asa ca - sfatil meu - manifesta-ti in alt fel nemultumirea!     :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Vyktor

Dodo si eu zic sa nu te pripesti.  O sa iasa soarele,  va incepe culesul si asa o sa scada si agresivitatea  =))
Ai dreptate in ceea ce spui, dar nu cred ca a disparea de pe forum este o solutie. Si pe mine ma " mananca " tastatura uneori,  dar am ajuns la concluzia ca decat sa te bagi in troaca.....mai bine iti vezi de drum. Toti cei in cauza au o varsta respectabila si daca pana acum nu au invatat ce inseamna respectul fata de cei cu care comunici,  nici de acum inainte nu mai au cum sa o faca. Sunt convins ca cei carora le place sa stea toata ziua cu batul prin gard,  in realitate nu sunt chiar asa de rai pe cum par,  insa mediul virtual de multe ori scoate la suprafata fata mai putin placuta a individului.
Ooooooops...trebuie sa plec la serviciu.....m am luat vu vorba..

dodo79

Citat din: stefan1 din Ianuarie 28, 2015, 03:12:12 AM
Dodo, intentia ta este o lipsa de respect pentru forumisti. Ai fost destul de activ, ai pus si intrebari si altii s-au straduit cum au putut sa-ti raspunda. Daca iti stergi postarile tale, toate acele topicuri devin greu de inteles, incoerente. Asa ca - sfatil meu - manifesta-ti in alt fel nemultumirea!     :hi:
departe de mine gandul de a sterge postarile mele.nu imi sta in caracter.nici nu am timp sa le caut sau daca este optiune sa le sterg pe toate de la un clik.
Mi-am sters topicul meu de pe" Acestia suntem noi".altceva nu voi sterge,chiar daca mi-a fost sters un alt mesaj recent.
nu stiu ce se urmareste dar nu imi miroase a bine.se vorbeste urat despre alt forum tocmai de catre aceeia care manjesc cu noroi acest forum.


bio

Citat din: dodo79 din Ianuarie 28, 2015, 10:12:37 AM
.....
Mi-am sters topicul meu de pe" Acestia suntem noi".altceva nu voi sterge,chiar daca mi-a fost sters un alt mesaj recent.
nu stiu ce se urmareste dar nu imi miroase a bine.se vorbeste urat despre alt forum tocmai de catre aceeia care manjesc cu noroi acest forum.

Sal Dodo..
...ai inceput sa miroshi a "ANONIM" ... nici nu o sa mai stea D2006 de vorba cu tine... =))..ANONIMULEEE..

Nu or sa treaca 2 luni de acum incolo si cum va incepe noul sezon apicol in plin,  o sa vezi cita shpaga vei da sa poata sa reusesca nea Romikele sa-ti reconstituie "pagina personala"... :rotfl:..da las ca ai de unde da, ca te-ai umplut de euroi prin tari straine pe unde ai umblat...

romikele

Nu-i nevoie de spaga, oricum i-am restaurat topicul... am prevazut astfel de evenimente si am setat o functie speciala de recuperare  :P

pharaonu75

Citat din: romikele din Ianuarie 28, 2015, 11:13:03 AM
Nu-i nevoie de spaga, oricum i-am restaurat topicul... am prevazut astfel de evenimente si am setat o functie speciala de recuperare  :P

Mi-ai luat-o inainte!
Cum am vazut ca si-a sters topicul, am dat fuga sa il restaurez, insa Romikele, asa bolnav cum este acum, a fost mai iute de... tastatura! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 28, 2015, 11:29:25 AM
....
Mi-ai luat-o inainte!
Cum am vazut ca si-a sters topicul, am dat fuga sa il restaurez, insa Romikele, asa bolnav cum este acum, a fost mai iute de... tastatura! :D

Off ... :sad:... si nea Romikele....  .. ti-a luat coniacul de la gura copiilor...  :P

dodo79

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 28, 2015, 11:29:25 AM
Mi-ai luat-o inainte!
Cum am vazut ca si-a sters topicul, am dat fuga sa il restaurez, insa Romikele, asa bolnav cum este acum, a fost mai iute de... tastatura! :D
la varsta care o ai sa ajunga un "Bosorog" inaintea ta  :D !!!! Hmmm
stiam ca cei din "alt sistem" au conditie fizica buna  :)
Citat din: bio din Ianuarie 28, 2015, 11:08:11 AM
Sal Dodo..
...ai inceput sa miroshi a "ANONIM" ... nici nu o sa mai stea D2006 de vorba cu tine... =))..ANONIMULEEE..

Nu or sa treaca 2 luni de acum incolo si cum va incepe noul sezon apicol in plin,  o sa vezi cita shpaga vei da sa poata sa reusesca nea Romikele sa-ti reconstituie "pagina personala"... :rotfl:..da las ca ai de unde da, ca te-ai umplut de euroi prin tari straine pe unde ai umblat...
"ANONIM SI PINGUIN"am fost si voi ramane  :rotfl:
nu poate sta de vb cu mine ptr ca eu sunt pe lista lui de Ignore de cand ma stiu. =)) =)) =))
si asa de rau imi pare :finger:
multumesc nea MIHAI.

MOTANUL

Dodo a contribuit decisiv la momentul in care aveam nevoie de ajutor si eram la inceput (alaturi de TDI, dl. Bucovineanu, Stefan1, SPYKAL, yulian, oroles    si alti 4-5).
Ce vreau eu sa spun este ca Dodo a contribuit in mod special la inceput când eram un no-name. (puteti sa verificati in topicul meu "stupina din Snagov"

Si daca pun in balanta contributia lui si contributia celui din cauza caruia a decis sa plece (care a generat 99% din conflictele de pe forum din ultima perioada) zau ca am un gust amar si imi pare rau.
Nu as duce lipsa mistourilor si offtopicurilor useruli conflictual la care fac referire. (in topicul meu nu a postat nimic din ce tin eu minte).

NU stiu istorie si ce a facut el din 2007 pana in zilele noastre; e clar ca are o relatie de amicitie-prietenie cu unul din moderatori. Dar strict de când intru eu pe forum valoarea lui e una cel putin contestabila. Exceleaza la conflicte si provocari. Chiar daca in stupina personala face lucruri bune si foarte bune - pe forumul asta se remarca cu altele (mai putin laudabile).

70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0