Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

D006

Paul tu esti un baiat isteț si simpatic , diferenta dintre otrava si hrana o face niste chestii de finețe. Da, eu imi fac  turtele in casa dar am grija sa nu-mi otravesc albinele.
PS . Poate "otravit" e un termen prea dur , dar sigur albinele respective nu se vor simti bine dupa torocala respectivsă. Daca ramane cu albinele pana la mai , bravo lui.

D006

Imi pare rau pentru Paul dar trebuie sa aduc la aceasta colectie si o dovada de pupincurism suprem !


Citat din: paul-Vrednic este :?:  (intreaba Preainaltul Mircea)   
-Vrednic este :!:  (raspunde poporul) 
Florine, acum ca ai fost UNS conform canoanelor, iti dorim arhipastorire indelungata si verticalitate in decizii. Sa nu te uiti la fata omului ci doar la faptele sale !
Sa ne traiesti intru multi ani ... STAPANE !

E de pus in rama !

D006


D006

Clar  e seara prostilor ! inca una marca proapis13 !

Citat din: proapis13...iar apicultorii trebuie sa profite de asta
Sunt inca judete in care se practica dubla impozitare si plata de doua ori a CAS-ului oameni buni
suntem impozitati de doua ori,unii,iar daca ne imbolnavim suntem tratati...partial... :!:

  va adaug si poza autorului care spune tot !

bio


italianu

Reteta asta(eu o stiu usor modificata) ,o da si Marin Lele (care spune ca o foloseste de 10 ani) si Ion Olaru!
Pe mine 2,5 kg de apifonda ma costa4€ dac-o cumpar,asta 1.60-1,70!

Aaaah ,sigur fiecare e liber sa faca ce vrea!
Viata nu-i dreapta ...obisnuieste-te cu asta!

D006

Maclavaisul acela din poza niciodata nu va egala apifonda . asta in conditiile in care apifonda nu este hrana ideala

italianu

Nu stiu cum de o iesit asa ,,tare"!
Eu cind am turnat-o era moale. Pina mîine dimineata se intareste!
Oricum e de dat ca sa-ti salvezi familiile de la moarte! Cu ce le-am completat si ce si-au adunat ele in toamna, n-am stres!
Mai ales ca aici aduc la greu polen!
Viata nu-i dreapta ...obisnuieste-te cu asta!

italianu

Am avut 12˚ la amiaza,am verificat vre-o 15 roiuri. Am gasit la 2-3 oua,in rest pauza! Nu-i rau!
Viata nu-i dreapta ...obisnuieste-te cu asta!

D006

In Italia este alta mancare de peste , pe noi intereseaza aici in Romanica unde tocmai a inceput viscolul !

paul1

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 07:08:57 PM
Imi pare rau pentru Paul dar trebuie sa aduc la aceasta colectie si o dovada de pupincurism suprem !


Citat din: paul-Vrednic este :?:  (intreaba Preainaltul Mircea)   
-Vrednic este :!:  (raspunde poporul) 
Florine, acum ca ai fost UNS conform canoanelor, iti dorim arhipastorire indelungata si verticalitate in decizii. Sa nu te uiti la fata omului ci doar la faptele sale !
Sa ne traiesti intru multi ani ... STAPANE !

E de pus in rama !
Dragoshelu , postarea de pus in rama era ...o gluma ! Era si-un razator pe acolo ! Mai glumeam eu cateodata cu ei ca se comporta ca un ... Conclav ( Sinodul Cardinalilor). Nu stiu ce ai in ultima vreme dar parca ti-ai mai pierdut din simtul umorului ! Sper sa fie doar o problema de moment. :hi:

D006

Sincer , postarea respectiva nu transpira nici un umor . Deoarece nu ai cu cine sa faci glume acolo.

Ignatov Andrei

Citat din: paul1 din Ianuarie 24, 2015, 08:58:12 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 07:08:57 PM
Imi pare rau pentru Paul dar trebuie sa aduc la aceasta colectie si o dovada de pupincurism suprem !


Citat din: paul-Vrednic este :?:  (intreaba Preainaltul Mircea)   
-Vrednic este :!:  (raspunde poporul) 
Florine, acum ca ai fost UNS conform canoanelor, iti dorim arhipastorire indelungata si verticalitate in decizii. Sa nu te uiti la fata omului ci doar la faptele sale !
Sa ne traiesti intru multi ani ... STAPANE !

E de pus in rama !
Dragoshelu , postarea de pus in rama era ...o gluma ! Era si-un razator pe acolo ! Mai glumeam eu cateodata cu ei ca se comporta ca un ... Conclav ( Sinodul Cardinalilor). Nu stiu ce ai in ultima vreme dar parca ti-ai mai pierdut din simtul umorului ! Sper sa fie doar o problema de moment. :hi:

Da... o gluma !!! Dar o gluma prosta (un obicei care e "jenetic", cred)!!!
Paul si-a amintit asa, subit, de episodul de anul trecut cand s-a inscris si el la Bursa GR, iar Florin i-a tras-o sub centura.... de a trebuit Paul sa boleasca mult si bine.
Iar eu i-am luat apararea lui Paul, deschizand un topic anume... care a fost sters... conform obiceiului !
Taman cand se pregatea vanjosul lingau (Paul) sa raspunda... uite ca Florin a devenit... stapanul !!

paul1

Tu esti sanatos ? La cap ... bineinteles ? :nono: :nono: :nono:
Cu ce mi-a tras-o Florin la editia trecuta ? Eu m-am retras de bunavoie din motive care ma privesc !
In logica ta, acum ar trebui sa te fac in fel si chip ! :nono:
In logica mea, esti doar un biet apus care nu se impaca cu stralucirea-i palida !
Te compatimesc ... sincer !

State

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 04:30:13 PM
Hai sa revenim la incompetentii nostri , in fapt am gasit o noua categorie : cocalarul de forum care descopera apa calda ...

Cred ca nefericitul ăsta in loc de creier are ... cocă...


Gogo$ica te-ai trezit din bautura ?

Hai sa le luam pe rand, punctual, ca altfel mi-e teama ca-ti da cu virgula:

1. Reteta respectiva a scris-o o doamna pe un grup de pe Facebook, deci nu-mi apartine. Am scris asta si in pagina personala, nu e niciun secret sau descoperire. Apreciez totusi faptul ca-mi urmaresti postarile din pagina personala. :bravo:
2. Aceasta reteta o folosesc multi apicultori, cu succes, de ani de zile.
3. Stiu ca si tu esti inscris pe grupul acela. De ce n-ai comentat acolo direct? N-ai avut coite? Ti-era frica ca-ti cade din stima?
4. Despre cocalarul de forum nu are rost sa mai vorbesc....Te diferentiezi ca magarul intre oi. Ce rost ar avea sa repet ceea ce tu scrii zilnic pe forumuri?
5. Acest topic este acela despre Pinguini dar reloaded?